Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy zacznie ładnie mówić?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kiedy zacznie ładnie mówić?

    Kiedy dziecko powinno już ładnie mówić? Tzn. nie przekręca wyrazów, nie zmiękcza słów, jak jakiś maluszek (nie pieści się). Czyli mówi prostymi zdaniami, ale wyraźnie?
  •    
       

    #2
    Wydaje mi się, że tak naprawdę to dopiero w przedszkolu... Bo tam Panie pewnie tego pilnują i poprawiają maluchy. Są specjalne zajęcia.

    Skomentuj


      #3
      ale to fajnie jak maluchy przekręcają wyrazy, czasem można nieżle się uśmiać

      Skomentuj


        #4
        Fajnie, fajnie, ale właśnie byłam ciekawa jak to wygląda u innych dzieciaczków.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kiedy zacznie ładnie mówić?

          U nas tak po 3 roku roku życia synek zaczął już ładnie mówić, ale jeszcze zdarza mu się przekręcić wyraz. Myślę, że w podstawówce już będzie dobrze.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kiedy zacznie ładnie mówić?

            U nas synek będzie miał niedługo dwa latka, ale jeszcze nie mówi oprócz mama, tata, baba, daj, nie ,tak. Czekam cierpliwie na te jego pierwsze słówka i zdania.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kiedy zacznie ładnie mówić?

              Każde dziecko ma niewątpliwie swój indywidualny tryb. Nasza pani pediatra mówiła, żeby się nie martwić zanim dziecko nie skończy trzech lat. Ja z synkiem byłam, jak miał dwa lata u logopedy, by się upewnić czy wszystko jest ok. U nas było ok, a koleżanka dostała dla swojego synka (też dwulatek) skierowanie na terapię logopedyczną. Polecam taką wizytę.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kiedy zacznie ładnie mówić?

                Mój synek ma 2,5 roku i mówi bardzo niewiele: tata, daj, baba, nie, tak. Nie chce mówić mama :P Mam nadzieję, że niedługo to się zmieni


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kiedy zacznie ładnie mówić?

                  Każde dziecko rozwija sie swoim indywidualnym tempem i trzebac mu na to pozwolić. Przyjdzie czas na wszystko, moj syn nie byl zbyt rozmowny a teraz ciezko o chwile ciszy

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X