Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

brak apetytu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    brak apetytu

    witam mamusie, mam problem z moja 5 miesieczna pociecha, odkad skonczyl 3 miesiace to przestal upominac sie o jedzenie gdy przychodzi pora karminia i probuje mu dac mleko to tylko sie krzywi i nie chce jesc nawet gdy przerwa miedzy karmieniami siega juz 7 godz, jedynie na spaniu moge go nakarmic wiec gdy tylko kladzie sie na drzemke a mija te 5 godz od ostatniego posilku to na spiocha go karmie i wtedy je. probowalam juz roznych rzeczy, dodawalam troche kaszek owocowych zeby mleko mialo jakis smak, budyniu, kleiku, nawet kakao slodkie ale nic z tego jak nie sp to jesc nie bedzie:/ wprowadzam mu tez kaszki i zupki ale nie jest zachwycony biszkopta czasem zmamle. musze dodac ze podawalam mu jakis czas zelazo bo lekarka stwierdzila ze moze to byc anemia ale po zelazie bylo jeszcze gorzej i odstawilam zrobilam morfologie i okazalo sie ze zelazo jest w normie wiec teraz podaje mu cebion(wit C) bo niby mam mu pobudzic zaladek ale narazie nie widze poprawy ktoras z was miala tez taki przypadek??? kolezanka podsunela mi mysl ze moze daje mu za duzo herbatki i dlatego nie je, sama juz nie wiem.
  •    
       

    #2
    A praybiera prawidłowo ? Jesli tak to moja lekarka powiedziala by " Skoro tyle je to tyle potrzebuje zwłaszcza ze wyniki dobre". Teraz pogoda rowniez nie sprzyja apetytowi - moj synek je 1 dziennie a tak to pije hektolitrami. Jak byl malutki ( 4 miesiace ) to jadl tylko 3 razy dziennie i bylo ok.

    Skomentuj


      #3
      no wlasnie troche stanal na wadze, jak jeszcze nie wyczailam ze je na spiocha to przez ponad miesiac przybral tylko 30 deko teraz jak juz wyczailam to ruszyl znowu do przodu, wazy teraz 6 300, zato bardzo idzie na wzrost bo ma 68cm a jak sie urodzil to mial 47 cm i 2 400 wagi(wczesniak)

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
        Jesli tak to moja lekarka powiedziala by " Skoro tyle je to tyle potrzebuje zwłaszcza ze wyniki dobre".
        jakbym słyszała mojego pediatre
        i miał facet święta rację
        jeśli wyniki w normie to dziecko samo sobie "dozuje" porcje, byle by piło wode lub sok/herbata itp.

        Skomentuj


          #5
          wlasnie herbatki pije bardzo duzo czasem nawet 4 90 ml butelki na dobe i zastanawiam sie czy nie za duzo mu tej herbatki daje no ale jak chce pic to jak mam mu nie dac:/

          Skomentuj


            #6
            wiesz co mój pije 4-5 butelek herbaty po 120 ml. teraz w dzień
            i ja mu bardzo rozcieńczam lub daje sama wode z glukozą

            a jaka herbatke dajesz???

            Skomentuj


              #7
              z hippa owocowa z dzika roza

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                jeśli granulowana to rozcieńczaj pół na pół z wodą a tak w ogóle to odradzam granulki

                Skomentuj


                  #9
                  to jaka herbatke polecasz i czemu nie granulki?

                  Skomentuj


                    #10
                    granulki to sama chemia i cukier, kup sobie różę ale susz normalny i zaparzaj i podawaj co jakiś czas dziecku, jak nie wypije gorzkiej dosładzaj odrobinka glukozy

                    a tak poza tym to ja w takie upały daje sama wode oczywiście nisko zmineralizowaną i niskosodową

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      roibos z tego co wiem jest ok, a moze przejdz na samą wode(moj tak pije do dzis, najlepiej mu H2O wchodzi) i zobacz czy w tedy w dzien nie zacznie ci normalnie jesc,
                      a moze ma napuchnięte dziasla albo afty, to w dzien moze go bolec przy jedzeniu a w nocy jest znieczulony snem i mu wszystko jedno, mojemu jak puchly dziasla (a bylo to duzo przed tym jak wyszedl pierwszy zabal)to w dzien nic nie jadl a w nocy nadrabial cyca

                      na łaknienie ponoc jabluszko dobre moze daj troche soku z jablek tak 30min do 1h przed pora jedzenia.

                      ale z drugiej strony podczas upalow to nikomu sie nie chce jesc, moj to ew zupke wciagnie ale jakis normalniejszy obiad to tak 2-3 razy na tydzien jak smaka zlapie, a wszystjkiego je polowe porcji albo i mniej, tylko owoce soczyste wcina

                      Skomentuj


                        #12
                        zdziasla to swoja droga widze ze ma spuchniete i strasznie sie wkurza i wszystko wklada do buzi, kupilam mu juz taki zel do zdziaselek no ale to chyba pediatra by powiedzial ze nie je przez zdziaselka a jak narazie to mowi ze do zebow daleko i szuka innych przyczyn, sprobuje go na wode przestawic tak jak piszecie ale nie wiem czy po slodkich herbatkach bedzie chcial teraz wode:/ jaka woda najlepsza? ta z butelek sie jeszcze gotuje?

                        Skomentuj


                          #13
                          ja najpierw dawalam gerbera jej nie trzeba gotowac, potem przeszlam na inne lacznie z oaza z biedronki i na poczatku je gotowalam potem juz zdazalo sie ze nie ,a teraz daje przegotowana przefiltrowana brita kranowe lub z butli nie gotowana.

                          Skomentuj


                            #14
                            ja normalnie daję Żywca z butelko i jest git

                            Skomentuj


                              #15
                              Kózka, mój na początku trzaskał te same herbatki słodkie co twój i systematycznie dolewałam coraz więcej wody a teraz żłopie wode samą aż miło

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X