Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krzywe stopki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • anna31
    replied
    Kiedy z moim synkiem byłam na bilansie 4-latka pediatra stwierdził u niego tzw.iksowatość kolan czyli kolana się stykały a stopy miał daleko od siebie.Lekarz poinformowal mnie że jezeli do 6 roku życia synkowi wada się nie cofnie to wtedy mam się martwić i rzeczywiście wada znikła z wiekiem.
    Teraz zauważyłam ze córeczka też ma kolanka złączone a stópki daleko od siebie ale stawia je prawidłowo.
    Froszku iksowatość kolan zanika najczęściej około 5 roku życia natomiast martwią mnie stópki Twojej córeczki,potrzebna jest na pewno wizyta u ortopedy.Płaskostopie dzieci też mają do pięciu lat a zwłaszcza te pulchniutkie.

    Leave a comment:


  • Nusiakova
    replied
    To czy dziecko rzadko chodzi boso czy też nie ma wpływ chyba jedynie na
    płaskostopie. Jak dziecko często biega na bosaka po jakimś piasku, trawie
    czy innych takich wymagająch od stopy pracy podłożach to powinno byc z
    tym mniej problemu.
    Mojej koleżanki córce zaczęły się tak wykrzywiać nóżki ale ona dopiero
    niedawno nauczyła się chodzić i musiała dostać dodatkowa dawkę wit D,
    po czym wsio wróciło do normy. Gorzej ze chodzi na tych wewnętrznych
    krawedziach stop. To chyba rzeczywiscie najlepiej iść do specjalisty.
    Buziaki Froszku

    Leave a comment:


  • dotka238
    replied
    Froch mysle ze powinnas pojsc do ortopedy

    Leave a comment:


  • Miss
    started a topic Krzywe stopki

    Krzywe stopki

    Moja 1.5 roczna corka kiedy chodzi krzywi do srodka stopki.dziwnie wykrzywia nozki, chyba nawet zaczynaja jej sie nogi robic w ksztalcie X
    Zawsze kupowalam najlepsze buciki,ze znakiem zdrowej stopki....a tu mam problem.Nie bylam jeszcze u specjalisty bo jestem za granica od niedawna i nie wiem co i gdzie,ale w PL bede we wrzesniu- napewno pojde.
    Zebyscie mnie dobrze zrozumialy....moja cora kiedy chodzi, stawia tak dziwnie stopke,ze podwija troszke paluszki(dla rownowagi) i chodzi wewnetrzna krawedzia stopy(najpierw pieta,potem na palce),nozki laczy tylko w kolanach stojac prosto,przez co nogi robia sie w X... dodam jeszcze,ze chyba ma plaskostopie.
    boje sie ze bedzie miala jakas wade postawy
    Czy myslicie ze to ze rzadko chodzila boso moglo miec jakies znaczenie?
    Czy ktoras z Was miala podobna sytuacje??
       
Working...
X