Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

38,5'C - zbijać już temperaturę???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    38,5'C - zbijać już temperaturę???

    Kiedy zbijać gorączkę, jak jest powyżej 38,5'C? Słyszałam, że jak jest mniej, to lepiej jeszcze nic dziecku nie podawać na obniżenie temperatury?
  •    
       

    #2
    Ja też zbijam temperaturę jak przekroczy dopiero 38,5 stopnia C. Niech organizm wcześniej trochę powalczy sam, tak mówiła mi lekarka.

    Skomentuj


      #3
      Tak, to prawda, nie można za wcześnie zbijać temperatury, u dodorsłego też nie.

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez lipiec Pokaż wiadomość
        Kiedy zbijać gorączkę, jak jest powyżej 38,5'C? Słyszałam, że jak jest mniej, to lepiej jeszcze nic dziecku nie podawać na obniżenie temperatury?
        Maluszki mają nieco wyższą temperaturkę ciała niż dorośli...37st. to norma...od 38,5 zaczyna się gorączka, jednak warto najpierw wypróbować domowe sposoby, np chłodne okłady, kąpiele Sięgnij po lek w ostateczności...

        Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

        Różności do postów
        GALERIA OLAFKA

        Skomentuj


          #5
          popieram! najpierw domowe sposobyja mojej daję coś jak ma koło 39 st

          Skomentuj


            #6


            Ja tez przy 38,5 popieram domowe sposoby. Chyba, ze oprocz goraczki sa inne ostre stany - np wymoty, biegunka. Wtedy nei czekam i zbijam 38,5.

            Skomentuj


              #7
              a co jest najlepsze na zbicie goraczki?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ruda jeśli domowe sposoby nie pomogą (zimne okłady,
                chłodne kąpiele) to najlepiej sięgnąć po środki z paracetamolem
                syrop, albo czopki (są nawet takie dla niemowląt).Trzeba pamiętać
                że paracetamol podaje się w dawkach, które zależą od wagi
                dziecka a nie od jego wieku.
                Jak te nie pomogą to wtedy bierzemy te na ibuprofenie.

                Skomentuj


                  #9
                  Przy zbijaniu gorączki (stanu podgorączkowego) u niemowlęcia przede wszystkim trzeba pamiętać o nie przegrzewaniu tj. Nie ubierać w body, śpioszki, dresiki i nie opatulać 10 kocami, to może tylko szkodzić.
                  Poza tym uważam tak jak Collen...okłady, chłodne kąpiele i ogólnie ochładzanie powinny pomóc, przynajmniej te sposoby nie zaszkodzą w razie czego przecież zawsze ma się pod ręką środki przeciwgorączkowe.

                  Collen ma rację jeśli chodzi o dawkowanie, wiem po własnych doświadczeniach. Mój synek miał zawsze trochę większą wagę niż rówieśnicy, kiedy miał trzydniówkę za radą położnej podawałam dawkę większą od zalecanej i dopiero podziałało...

                  Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                  Różności do postów
                  GALERIA OLAFKA

                  Skomentuj


                    #10
                    witam
                    z własnego doświadczenia wiem ze z gorączko trzeba ostrożnie postępować
                    kiedy moja 3 letnia córka miała 38,7 najpierw dałam jej syropek i robiłam zimne okłady. Nie pomogło mała dostała drgawek. Dlatego teraz przy podwyższonej gorączce daje jej czopki-działają znacznie szybciej

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Witam. Nasz pediatra powiedział,że gorączkę powyżej 38,5 trzeba zbijać.Jeżeli jest do 38,5 to jej nie zbijamy bo ona pomaga organizmowi walczyć z chorobą.
                      Spójrz w oczy dziecka a zobaczysz Boga.

                      Michał 14.07.2007

                      Skomentuj


                        #12
                        Witam
                        Ostatnio oglądałam pewien program na temat podwyższonej temperatury u małych dzieci.Tak więc doktor pediatra, który udzielał wywiadu mówiłże jeśli u małego dziecka temperatura rzeczywista wynosi 38 stopni należy juz zacząc ja zbijać jakimiś delikatnymi sposobami, np. chłodne okłady na czoło, pachwiny itp. jeśli te zabiegi nie pomagają nalezy podac dziecku srodek przeciwgoraczkowy.
                        uwaga
                        ( temperatura rzeczywista to taka którą odcztujemy po odjęciu 5 kresek w przypadku gdy mierzymy ja w odbytnicy ).

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X