Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak uszyć chustę do noszenia dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak uszyć chustę do noszenia dziecka?

    Chusta do noszenia dziecka wydaje się być świetnym rozwiązaniem i bardzo mi zależy na takim "środku transportu" dla dzidzi. Niestety przeglądając aukcje internetowe doznałam szoku: kawałek materiału potrafi kosztować 200 i więcej zł!!! Są też tańsze, za 40 zł, ale obawiam się, że nie są pierwszej jakości, skoro ceną tak odbiegają od ogółu chust.
    Czy wiecie, jak uszyć taką chustę? Nie powinno to być skomplikowane, ale nie wiem, jakie powinna mieć wymiary (dla niemowlęcia oraz z moimi 165 cm wzrostu) ani jaki materiał byłby najbardziej odpowiedni.
    A ponadto: czy macie jakieś doświadczenia z noszeniem dzieci w chustach? O ich zaletach wiem już wszystko, ale jakie problemy mogą towarzyszyć noszeniu dziecka w chuście?
  •    
       

    #2
    nie jest tak że chusty tańsze sa gorszej jakości itp.
    wiele zależy od producenta
    wiem, bo moja znajowa zajmuje sie produkcją tego typu

    ja mam lnianą chuste kółkową za 70 zł.
    jest świetna, dobrze trzyma dzidzię mam również film jak się ja obsługuje
    bo powiem że nie łatwa to sprawa
    poszukaj w necie na pewno są tam instrukcje jak wiązać chustę samemu
    choć ja wolałam te z kółkami przez ramię

    Skomentuj


      #3
      A do jakiego wieku dziecka można używać chusty kółkowej? Wiem, że nadają się doskonale dla małego dziecka, które musi leżeć i nie może być przenoszone w pozycji pionowej. Tylko że zależałoby mi na takiej chuście, która posłuży na trochę dłużej i nada się też dla większego dziecka. Czy kółkowa chusta jest odpowiednia też dla starszego dziecka?

      Skomentuj


        #4
        moja chusta umożliwia noszenie dziecka w wielu pozycjach, od narodzin (poz.leżąca) do 15 kg (poz. na biodrze)

        Twoja dzidzia ile ma???

        Skomentuj


          #5
          tu większe dziecko babka nosi właśnie w kółkowej chuście, takiej jak ja mam:
          Last edited by sikornik; 16-07-2009, 15:16.

          Skomentuj


            #6
            Moja dzidzia urodzi się dopiero za miesiąc, ale o chuście już zaczynam myśleć. Podobno im później zaczyna się nosić dziecko w chuście, tym trudniej się ono przyzwyczaja - chociaż pewnie każde dziecko reaguje inaczej.
            No fajnie wygląda ta kółkowa i pewnie jest łatwiejsza w obsłudze, ale z drugiej strony wiązana ma więcej zastosowań - przynajmniej tak wynika z tego, co czytałam.

            Skomentuj


              #7
              fakt wiązana ma więcej
              na spokojnie sie zastanów

              ja mam kółkowa bo nosidełko mam także a wiązana działa podobnie jak moje mięciutkie wyprofilowane nosidło

              masz racje im szybciej dzidzię do chusty tym łatwiej i lepiej, potem może nie byc chetna

              aha, najważniejsze: szczęśliwego rozwiązania oczywiście

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                karmelia mam nadzieję, że tym razem moje rady będą ok
                Przede wszystkim musi to być mteriał bardzo dobry gatunkowo, jeśli chcesz by służyła na dłużej musi to być materiał nieelastyczny (by ze wzrostem
                wagi chusta się nie naciągała) materiał musi "oddychać" i być przewieweny, a zarazem trzymać ciepło.
                Jeśli chodzi o rozmiar to standardowo ma 4,5m (to jest takie M) jeśli dziecko będzie noszone również przez tatę chusta musi być dłuższa czyli przeszło 5 metrów, o szerokości 50-60 cm.
                Więc biorąc pod uwagę jakość materiału i jego spory kawał wątpię by uszycie kosztowało Cię mniej niż 150-200 zł
                Julek: 10/3/2008

                Skomentuj


                  #9
                  No co ty, materiał chyba nie powinien być taki drogi??? A jaki ma być krój? Zwykły prostokąt? Szukałam wzoru na necie, ale jakoś się nie doszukałam. A gdyby rzeczywiście tyle kasy by to kosztowało, to pewnie zrezygnowałabym z szycia i kupiłabym gotową chustę. A nie orientujesz się, jaki dokładnie to ma być materiał? Podobno tetra jest dobra, ale jakoś mi się kojarzy niestabilnie...

                  Skomentuj


                    #10
                    Witam,

                    wiem, że jestem tu pierwszy raz ale musiałam odpisać na ten wątek choć wiem, że już troszkę wisi bez odpowiedzi to może się komuś przyda to co napisze...

                    po pierwsze to swoją przygodę zaczynałam od tak zwanej chusty samoróbki, teraz gdy przez moje ręce przewinęło się już sporo chust wiem jak duża jest różnica...
                    firmowe chusty są specjalnie tkane, głównie skośnokrzyżowo - co powoduje, że chusta odpowiednio się układa pod ciężarem dziecka - materiał dobrze naciąga się z każdej strony.
                    po drugie chusty robione są z materiałów i farb bezpiecznych dla dziecka.
                    po trzecie ponieważ w Waszej rozmowie rzecz miała się ceny - chusty wcale nie są tak bardzo drogie - po pierwsze nową chuste można kupić już od ok 170pln - mówię tu o długiej tkanej wiązanej chuście oczywiście - po drugie można kupić chustę używaną i wtedy będzie jeszcze taniej

                    także same widzicie że nie taki diabeł straszny
                    ja polecam na początek długą chustę - daje nam najwięcej możliwości i sposobów noszenia dziecka. Taka chusta powinna być podstawą do której można sobie dokupić kółkową czy też poucha.

                    w razie pytań postaram się pomóc.

                    aha jeszcze odn nosidełek - nie ma żadnego znaczenia czy są mięciutkie czy nie - nosidełka nie są zdrowe dla kręgosłupa dziecka, dziecko wisi na swoim kroczu - nie wiem czy któraś z Was chciała by być tak noszona
                    w chuście dziecko przyjmuje pozycję dla siebie wygodną, kręgosłup jest dobrze otulany chustą, a dziecko spokojniejsze bo bliżej rodzica.

                    mam nadzieję że choć troszkę rozwiałam Wasze wątpliwości.
                    pozdrawiam
                    odi
                    Nelly - 14.06.2007

                    http://odiland.blogspot.com - mój blog
                    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
                    http://nelly.odiland.com - galeria Nelly
                    http://sklep.odiland.com - EKOubranka, drewniane zabawki, produkty i chusty (NATI, BABYLONIA, BEBELULU), Bola, kolekcja Baby i Lady DIIL.
                    życie przynosi cudowne niespodzianki, jeśli tylko dasz mu szansę...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Polecam stronę: http://www.chustomania.pl/online/chu...sf/Inhalt/home

                      ja zrobiłam sama chustę wymiary 4,7m na 70cm wg tej strony
                      Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

                      Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



                      http://annalena4u.blogspot.com

                      Skomentuj


                        #12
                        Dzięki za linka do tej stronki,zaraz sobie poczytam
                        Odynka - rzeczywiście chyba masz rację, bo niedawno rozmawiałam ze znajomą, która tak jak Ty stwierdziła, że lepiej i bezpieczniej będzie kupić chustę, zamiast ją szyć. I chyba tak zrobię. A ile miało Twoje dzieciątko, gdy zaczęłaś nosić je w chuście?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak uszyć chustę do noszenia dziecka?

                          Tak jak pisała Karmelia, skorka nie warta wyprawki, koszt zakupu porządnego materialu, solidnych kółek zdecydowanie przewyzszy koszt zakupu gotowejj chusty czy kolkowej czy wiazanej, a juz nowa np z Womaru masz za nieco ponad 100 zl.
                          takze nie oplaca sie szyc samemu

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak uszyć chustę do noszenia dziecka?

                            Ja chyba bym się bała robić sama- miałam chustę i nosiłam w niej synka- bardzo praktyczna sprawa

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak uszyć chustę do noszenia dziecka?

                              Ja też bałabym się sama robic taka chustę,nie wydaje mi się aby była na tyle stabilna aby móc spokojnie nosic w niej dziecko. Bardziej polegam na tych kupionych w sklepie.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X