Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niska waga, małe przyrosty masy ciała. Co robić:(?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Niska waga, małe przyrosty masy ciała. Co robić:(?

    Hej Dziewczyny!
    Mój synek ma ponad 5 miesięcy, a od jakiegoś czasu kompletnie nie przybiera na wadze. Karmię go piersią, na razie nie wprowadzam nowych pokarmów. Może coś nie tak jest z moim mlekiem? Miał robione badania krwi i moczu- wszystkie w normie. Strasznie się o niego martwię, dodatkowo teściowa cały czas wytyka mi, że coś robię źle skoro jest taki szczupły i mały. Jakie badania powinnam mu wykonać? Czytałam trochę o niedoborach masy ciała u niemowląt i strasznie się o niego boję.
    Pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Ja polecam wizyte u pediatry.

    Skomentuj


      #3
      Oczywiście, ze byłam u pediatry. Pierwszy powiedział, że przesadzam i wszystko jest ok. Drugi powiedział, że Szymek rzeczywiście ma dużą niedowagę i skierował nas na badanie krwi i moczu. Pójdę do niego dopiero w piątek, bo teraz nie mam możliwości i dlatego pytam na forum...

      Skomentuj


        #4
        Witaj.A jak waga i wzrost się ma na siatkach centylowych ?
        Ja miałam z kolei problem ale w drugą stronę mala za szybko przybierała na wadze i nie mieściła się w ogóle na siatkach centylowych.Na szczęście wyrosla z tego.
        Ja bym proponowala zacząć wprowadzać stopniowo pokarmy stałe i dalej karmić piersia.
        Last edited by anna31; 17-06-2009, 21:10.


        Skomentuj


          #5
          Zarówno waga i wzrost są na granicy 10 centyla. A myślisz, że nie za wcześnie na pokarmy stałe?

          Skomentuj


            #6
            Pisałaś ze synek ma ponad 5 m czyli 6 m właśnie w tym miesiącu dzieciom karmionym piersią wprowadza się pokarmy stałe.Niektóre mamusie z forum wprowadzają stałe pokarmy już 3 m dzieciom jak dla mnie to lekka przesada.
            Ja bym proponowała Ci zacząć od zupki z marchewki i ziemniaczka, więcej poczytaj sobie na wątku Rozszerzenie diety.
            Ja mam z kolei problem ze starszym synem ma 11 lat i też jest ze wzrostem i wagą na 10 centylu, ale z tego co wiem jego ojciec jak był mały też tak miał a teraz chłop jak się patrzy.


            Skomentuj


              #7
              Ok, poczytam. Bardzo Ci dziękuję
              Powiem Ci, że ja i moje rodzeństwo zawsze byliśmy wręcz chorobliwie szczupli, a w okresie dojrzewania każde z nas przerosło rówieśników

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                ja zgadzam sie z anna31 widocznie organizm pokazuje ze samo mleko to troche malo...
                ja bym proponowala zaczac od 1 stalego posilku stalego np.obiadek jednoskladnikowy i zobaczysz reakcje synka.Ja tez karmilam piersia i jak synek mial skonczone ok.4m-ce podalam mu troche jabluszka ze sloiczka i nie chcial,dwa tyg.pozniej az piszczal na widok lyzeczki,dla mnie to byl sygnal zeby zaczac zmiany

                Skomentuj


                  #9
                  Moj syn ma le tak teraz 14 miesięcy. Waży od 3 miesięcy ciągle tak samo, 9,5 kg. Narazie nie spada z wagi, ale lekarka kazała zrobić badanie moczu i kału. Chciałam Ci tez powiedzieć, że ja karmiłam do 13 miesiąca życia,a pierwszy stały posiłek dostawał jak miał ok. 5 i pół miesiąca. Życze powodzenia

                  Skomentuj


                    #10
                    dzięki za odpowiedzi.

                    Wyniki małego są dobre. Skonsultowałam się z innym pediatrą i zalecił nam jakiś preparat Infatrini. Lekarzowi nie spodobały się wahania na siatkach centylowych, poza tym Szymek chudnie zamiast tyć i bardzo go to zaniepokoiło.
                    Kurczę, w necie nic nie ma o tym mleku. Któraś z was coś nim słyszała?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      http://www.nutricia.com.pl/zywienie_...rand=ECN&id=38
                      W necie pisza ze paleta 24 buteleczek po 100 ml to koszt ok 120 zl.

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
                        http://www.nutricia.com.pl/zywienie_...rand=ECN&id=38
                        W necie pisza ze paleta 24 buteleczek po 100 ml to koszt ok 120 zl.
                        Hmmm, ja mam dawać Szymkowi 2 słoiczki na dzień czyli 120 zl/2tygodnie. Z tego co mówił lekarz to jest to najlepszy i chyba jedyny taki produkt w Polsce, więc będę musiała go kupić. Jeśli ma mu pomóc to nie ma co oszczędzać.

                        Szkoda, że w necie nie ma nic o tym mleku. Znalazłam tylko jakieś wątki na forach o wcześniakach...

                        Skomentuj


                          #13
                          Wiesz czytalam ze maluszki potrafia po 2 tygodniach stosowania i po pol kilo przybieraly. Mysle ze zdrowie malca nie ma ceny. Napisz do Nutricii - oni odpowiedza na twoje pytania , byc moze dasza namiary na hurtownie czy dystrybutora - moze bedzie taniej. Znalazlam tez w necie ogloszenia mam ktore juz mleczka nie uzywaja i spzredaja po nizszej cenie.
                          My dawalismy synkowi mleko w cenie za puszke 24 zl i puszke mial na 3 dni wiec tanio nie bylo

                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
                            Wiesz czytalam ze maluszki potrafia po 2 tygodniach stosowania i po pol kilo przybieraly. Mysle ze zdrowie malca nie ma ceny. Napisz do Nutricii - oni odpowiedza na twoje pytania , byc moze dasza namiary na hurtownie czy dystrybutora - moze bedzie taniej. Znalazlam tez w necie ogloszenia mam ktore juz mleczka nie uzywaja i spzredaja po nizszej cenie.
                            My dawalismy synkowi mleko w cenie za puszke 24 zl i puszke mial na 3 dni wiec tanio nie bylo
                            Tak zrobię Wiem, że nie można oszczędzać na zdrowiu maluszka Poszukam, może znajdę gdzieś taniej. Zresztą i tak mamy go używać tylko do momentu osiągnięcia dobrej wagi, więc skoro jest skuteczny to może nie będziemy uzywać go zbyt długo. Poza tym wprowadzam mu już zupki warzywne, więc mam nadzieję, że troszkę przytyje...
                            Dzięki za odp
                            pozdrawiam
                            Last edited by mamusiaszymusia; 30-06-2009, 15:17.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Niska waga, małe przyrosty masy ciała. Co robić?

                              Czesc ja mam dokladnie taki sam problem moja Zuzia ma 17 miesiecy i wazy 9,5kg zrobilismy juz hurtowa ilosc badan i jakos to nic nie daje bo kazdy kolejny trop okazuje sie falszywy.... czeka nas jeszcze badanie na celiakie i mukowiscydoze.... mala miala 5 miesiecy jak przestala na wadze przybierac i juz nie wiemy co robic , acha a co do tesciowej to najlepiej zamknij ja gdzies w szafie i niech cie jeszcze dodatkowo nie stresuje ,ze robisz cos zle bo tak na pewno nie jest i w ten sposob jeszcze ci tylko utrudnia wiem z wlasnego doswiadczenia (co prawda nie zamknelam jej w szafie ale mam czesto ochote)

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X