Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szczepionka skojarzona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Szczepionka skojarzona

    Właśnie czeka nas pierwsze szczepienie. Zastanawiam się nad szczepionką skojarzoną. W końcu to mniej bólu dla maleństwa, więc chyba ją wybiorę. Zastanawiam się czy są jej negatywne skutki? Piszcie jaka była wasza decyzja.


  •    
       

    #2
    Hej o negatywnych skutkach nie slyszalam,moj maly dostal HIB wybralam ja wlasnie ze wzgledu na to jedno klucie po co stresowac dziecko jeszcze sie w zyciu nacierpi nigdy tez nie goraczkowal mi po mial do 35,5 ale to nie goraczka








    Skomentuj


      #3
      Mój syn też szczepiony skojarzonymi nigdy nie miał żadnej gorączki
      czy odczynów na skórze.
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        ja też szczepiłam skojarzonymi, nie było żadnych negatywnych skutków,
        polecam, chociażby po to, by oszczędzić dziecku stresu i bólu
        Julek 15.o2.2oo7r



        Skomentuj


          #5
          Ja też wybrałam skojarzoną 5w1!Lekarka odradziła mi te 6w1!Stwierdziła że może być ciężko dla dziecka!Po tej nie mial żadnych skutków ubocznych
          Ewa
          moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
          Oskarek12.01.2011 godz.17.05
          3150g.55cm.
          10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

          Skomentuj


            #6
            My również szczepimy skojarzonymi. Mniej stresu, mniej bólu i mniejsze ryzyko skutków ubocznych.


            Skomentuj


              #7
              I my szczepimy skojarzonymi. Myślę, że skoro można dziecku oszczędzić bólu, a nam stresu to czemu tego nie zrobić, tymbardziej, że o skutkach ubocznych słyszy się naprawdę niewiele. Pozdrawiam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                moja córa też nigdy nie gorączkowała,ani nie miała zaczerwienienia- bezobjawowo przechodziła każde szczepienie.zawsze kupowałam szczepionki skojarzone,z tych powodów co poprzedniczki pisały...
                jak Cię na nie stać to kup
                FROCH

                Skomentuj


                  #9
                  Również polecam szczepionki skojarzone. Wiadomo że ich skład został specjalnie tak dopracowany, żeby były jaK najbardziej efektywne, mają np bardziej czystą postać, a poza tym gwarantują większy konfort szczepienia i mniej stresu dla maleństwa, zatem same plusy. Myślę że warto w nie zainwestować


                  Skomentuj


                    #10
                    Dziewczyny napiszcie mi proszę ile kosztują te szczepionki.?

                    Córcię szczepiłam zwykłymi i też nie miała gorączki, ani innych objawów, a teraz żeby małemu zaoszczędzić bólu zastanawiam się właśnie nad tymi skojarzonymi.
                    AGATKA 16.04.07r
                    Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                    W końcu w komplecie
                    Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Aniu 6w1 kosztuje 160zł a 5w1 (bez wzw) 120. Przynajmniej tak kosztowały w tamtym roku.
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj


                        #12
                        mi własnie lekarz doradził szczepionke skojarzona. z tego co sie orientuje to w tym roku tez kosztuje 120zł ta 5w1


                        Skomentuj


                          #13
                          Dzięki pewnie skorzystam, tylko dopytam się mojego pediatry co i jak?
                          AGATKA 16.04.07r
                          Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                          W końcu w komplecie
                          Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                          Skomentuj


                            #14
                            Ja też szczepiłam Julkę skojarzonymi. Z prostego powodu: mniej wkłuć.
                            Są płatne, no ale trudno.
                            Nigdy po nich nie gorączkowała, nie miała żadnych obrzęków. Czuła się po
                            nich bardzo dobrze.


                            Skomentuj


                              #15
                              ja 2 tygodnie temu zaszczepilam swoja Lale pierwsza szczepionka (skojarzona) i zaplacilismy cos kolo 135zl, a przeciw pneumokokom jakies 240zl.

                              Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X