Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mały alergik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Mały alergik

    Moja córka jak się okazało 2 tygodnie temu jest dzieckiem alergicznym w dodatku uczulonym na wiele różnych rzeczy.Ja od dawna podejrzewałam alergię,chodziłam od lekarza do lekarza ale nikt nie skierował nas do specjalisty,bo nie było podobno potrzeby.Gdy ostatnio trafiłam z dzieckiem do naszej obecnej pani doktor,opowiedzialam o moich podejrzeniach i obawach mała została skierowana do alergologa-pulmunologa.Zrobiłyśmy testy skórne i wyszlo nam ze dziecko uczulone jest na:

    Roztocza-D.farinae 6/6
    Roztocza-D.Pteronyssinus 8/10
    Rotocza-Lepidoglyhus destructor 2/2
    Sierść kota-4/4
    Alternaria tenuis(Pleśnie)- 4/4
    Trawa-5/5
    Tymonka łąkowa 5/5
    Wiechlina łąkowa 5/5
    Kostrzewa łąkowa-5/5
    Rajgras angielski 5/5
    żyto 2/2
    Orzeszki ziemne 4/4

    Dostala Xyzal,Singularir 5 i flixodite 50 dysk.

    odkąd bierze jest spora poprawa,ale martwię się że będzie skazana na te leki przez dlugie lata.

    Ciekawa jestem czy jest tutaj jakaś mama z podobnym problemem?Chętnie podyskutuje
  •    
       

    #2
    Witam.Jestem mamą dwójki alergików tzn. córka (2 lata) ma alergię bo synek(11 lat) już z niej wyrósł.Uczulony był na mleko krowie ,cytrusy ,truskawki, orzeszki,sierść konia i pyłki brzozy.Na szczęście alergia ustąpila w 4 roku życia.Natomiast córka uczulona jest prawdopodobnie (nie miala jeszcze testów)na mleko, cytrusy,truskawki,czekoladę i pleśnie,jest na diecie i pije Bebilon Pepti.Jej uczulenie na pleśnie objawiało się zapaleniem płuc i oskrzeli a nasz wspanialy lekarz rodzinny leczył małą antybiotykami w ciągu zeszłej jesieni wzięła 5 serii łącznie z zastrzykami.W końcu męża siostra poleciła mi panią dr prywatnie i już po 1 wizycie mała poczuła się lepiej.Lekarka przepisała jej Ribomunyl,Aerius i wziewny Flixotide.Leki brała od listopada do marca i do tej pory nie chorowała.Obawiałam się że Flixotide będzie musiała brać długo a wystarczyło tylko 4 miesiące,oczywiście staramy się eliminować alergeny.Pozdrawiam i życzę zdrówka córeczce.


    Skomentuj


      #3
      U nas też alergia na pleśnie skończyła się zapaleniem płuc i wiecznymi zapaleniami oskrzeli.Do tego od alergenu migdały się powiększyły i mała miała klopoty ze spaniem.Odkąd bierze flixodite jest lepiej ale martwi mnie jeszcze to,że ma szmer pęcherzykowy w oskrzelach i moze to świadczyć o rozwijającej się astmie ;/

      Skomentuj


        #4
        Moja też ma astmę, czasami taki szmer się pojawia wtedy stosujemy Ventolin i po kilku dniach jest oki.


        Skomentuj


          #5
          W jaki sposób astma została rozpoznana?Nasza pani doktor z rejonu mówi,ze powinna mała miec obserwację ale pani alergolog nic o tym nie mówi.Żadnych badań dodatkowych ani nic takiego.Obserwować tylko i jak się skończą leki to przyjść po następnę.Dodam jeszcze że dziecko ma 5,5 roku i zostałam skierowana z nią do sanatrorium.Teraz czekam na decyzję z NFZ czy nam przyznali
          Last edited by Broszka6; 24-05-2009, 12:41.

          Skomentuj


            #6
            Broszka u mojego 10-latka też w marcu alergię stwierdzono . Najsilniejszą na trawy i żyto.
            mniejszą na kurz, roztocza, drzewa, sierść świnki morskiej i kilka innych.
            ale syn nie dostał żadnych leków w sumie nie wiem czemu.
            lekarka kazała go odczulać ale jeszcze nie zaczęliśmy bo albo wiecznie chory albo teraz wyjeżdzał ato trzeba odczulać przez pierwsze 2 miesiące co tydzień jeden zastrzyk, potem raz w miesiącu.
            szczepionka nazywa się Allergovit i kosztuje ok. 120 zł jedna więc pierwsze 2 miesiace to niezły wydatek.
            my planujemy to odczulanie w połowie czerwca. trwa to od 2 do 5 lat, najlepiej odczulac między 5 a 12 rokiem życia jak mi alergolog mówiła.
            a nie pytała czy chcesz odczulać?
            ja odczulac chce z tego powodu iz przez ta alergię syn ma wiecznie zapalenie krtani oskrzeli lub gardła właśnie na tle alergicznym, a teraz wiecznie katar.
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #7
              Nie pytałam o odczulanie a ona też nic nie mówiła.U nas tez występują ciągle zapalenie gardła,krtani i oskrzeli a do tego roztocza zaatakowały migdały.Ehh szkoda słów.Ogolnie mało ciekawie.Zapytam jak bede teraz u niej o to odczulanie i moze sie podejme

              Skomentuj

                     
              Working...
              X