Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Goraczka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Goraczka

    moj Piotrus ma 16 miesiecy i od pol roku co miesiac 3,4 dni bardzo wysoka goraczke jakies 4 miesiace temu zrobilam mu badanie moczu i wyszlo ze ma bakterie coli ale male stezenie moja pediatra kaze nic nie robic tylko ze goraczka wraca.Miala ktoras z was taki problem nie wiem juz co robic umowilam sie na usg brzuszka moze cos tam








  •    
       

    #2
    Nie wolno nigdy lekcewazyć powracajacej gorączki u dziecka.Zmień pediatrę jak nie potrafi znaleźć przyczyny.Moze zrob na własna ręke jakieś badania.Np.krew,pasożyty,jeszcze raz ogolne mocz itd.szukaj aż znajdziesz,nie odpuszczaj sobie bo moze wyjsc z tego cos powaznego.

    Skomentuj


      #3
      Ze zmiana lekarza juz od jakiegos czasu sie nosze denerwuje mnie to jej lekcewarzenie tego co mowie moze i jestem troche przewrazliwiona ale to moje jedyne dzieciatko i kto jak nie matka wie najlepiej ze cos nie tak sie dzieje.nie lekcewaze 3 razy robilam posiw jest mniej tej bakteri ale pojawily sie inne .8.06 robimy usg i mam nadzieje ze wkoncu cos wyjdzie bo trudno walczyc z kims kogo sie niezna








      Skomentuj


        #4
        Moim zdanie tak właśnie powinnaś zrobić!Jeśli Cię na to stać to wybierz się prywatnie do naprawdę dobrego lekarza!Bo doprowadzić dziecko do poważnej choroby jest naprawdę łatwo a znając nasza służbę zdrowia to tylko ręce załamać
        Ewa
        moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
        Oskarek12.01.2011 godz.17.05
        3150g.55cm.
        10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

        Skomentuj


          #5
          Asia a jak wysoka ta gorączka? i trwa bez przerwy te kilka dni?
          a oprócz gorączki ma jeszcze inne objawy?katar kaszel itp.
          a ma już wszystkie ząbki?
          nie jestem lekarzem, ale np. u mojego synka przy ząbkowaniu pojawiała się gorączka, praktycznie przy wszystkich ząbkach,
          Julek 15.o2.2oo7r



          Skomentuj


            #6
            Napisane przez izabelka22 Pokaż wiadomość
            Asia a jak wysoka ta gorączka? i trwa bez przerwy te kilka dni?
            a oprócz gorączki ma jeszcze inne objawy?katar kaszel itp.
            a ma już wszystkie ząbki?
            nie jestem lekarzem, ale np. u mojego synka przy ząbkowaniu pojawiała się gorączka, praktycznie przy wszystkich ząbkach,
            Piotrus przy zabkach nie mial goraczki nawet przy czworkach mial moze 37.5 ale to nie goraczka no i luzine kupki teraz zostaly mu tylko kielki Ta paskudna goraczka zacela sie w grudniu ostatni raz mial 13.05 trwa 2-3 dni jest bardzo wysoka bo dochodzi do 40 i cieszko ja zbic.A co do lekarzy to sory ale nie mam zaufania ja mam chyba pech bo i prowadzacy moja ciaze byl do kitu i teraz pediatra.na pogotowiach tez nie jest lepiej co lekarz to iina diagnoza.W grudniu na pogotowiu lekarka stwierdzila zapalenie uch dala skierowanie na izbe tam lekarka angina czerwona i uszy(moim skromnym zdanie zapalenie ucha boli jak diabli a mlody tak nie plakal) dali antybiotyk i kupe lekow i jak by sie cos dzialo mam wrocic nastepnego dnia pojechalismy znowu bo maly dostal rozwolnienia(prawdopodobnie od lekow)lekarka chciala dac go na zakaziny oddzial ale na szczescie nie bylo miejsc(tam dopiero by sie zaprawil)kazala odstawic leki i dala kolejne wkurzylam sie na moim dziecku nie pozwole eksperymentowac wyrzucilam recepty l wszystkie leki i mlodemu na drugi dzien po poludniu przeszlo i jak tu wiezryc lekarzom,na trzydniowke tez chcieli dac antybiotyk ale wzielam poprawke. Jezeli ktoras zna dobrego pediatre w Poznaniu to bede wdzieczna.








            Skomentuj


              #7
              Wiesz co to faktycznie nie masz szczęścia do lekarzy!Tylko szkoda że te konowały eksperymentują kosztem dzieckaJa faktycznie na twoim miejscu zrobiłabym wszystkie możliwe badania i udała do dobrego lekarza!Chociaż z tymi lekarzami to jest tak że dopóki trafia z diagnoza to są dobrzy a jak się pomylą to już nie jest tak świetnie!Mam nadzieję że wkońcu się coś wyjaśni!Daj znać jak bedziesz coś wiedzieć!
              Ewa
              moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
              Oskarek12.01.2011 godz.17.05
              3150g.55cm.
              10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Zapalenie ucha wcale nie musi bolec jak diabli - moj syn wcale nie plakal przy tej chorobie.
                Mysle ze zbyt latwo oceniasz lekarzy. Goraczka, rozwolnienie - to moga byc objawy miliona chorob. Gdyb nic nie robili to bys miala pretensje, dali leki - tez zle. Lekarze nei sa jasnowidzami. Czasme powazna choroba zaczyna sie blacho i odwrotnie.Moim zdaniem zle zrobias nie dajac wtedy lekow - to ze przeszlo - no ok a co jesli by nie przeszlo ? Wystarczy ze dziecko nei toleruje jakiegos leku wiec trzeba szukac dalej. A moze przez to ze wtedy zaprzestalas leczenia to sie teraz ciagnie ?
                Dodam tylko ze kielki uwazane sa za najbardziej dajace popalic przy wyzynaniu zabki a jak wiadomo zeby z dnia na dzien nie wychodza.

                Mysle ze moze i mamy wiedza ze cos nie tak sie dzieje ale skoro lekarz Ci daje leki to powinnas sie do tego stosowac a nie udawac alfy i omegi.

                No sorry ale tak to wszystko odebralam. Bo albo chodzisz do lekarza i stosujesz sie do zalecen albo nie chodzisz i leczysz na wlasna reke. Czasem to co wyglada na trzydniowke okazuje sie czyms innym ale pzreciez nikt normalny nie bedzie czekal powiedzmy 4 dni by sie przekonac co to na prawde w czasie gdy maluch sie meczy. Jakies kroki trzeba podjac.Chca dl adziecka dobrze mozesz zrobic mu tylko krzywde.
                Last edited by antalis; 27-05-2009, 11:48.

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
                  Zapalenie ucha wcale nie musi bolec jak diabli - moj syn wcale nie plakal przy tej chorobie.
                  Mysle ze zbyt latwo oceniasz lekarzy. Goraczka, rozwolnienie - to moga byc objawy miliona chorob. Gdyb nic nie robili to bys miala pretensje, dali leki - tez zle. Lekarze nei sa jasnowidzami. Czasme powazna choroba zaczyna sie blacho i odwrotnie.Moim zdaniem zle zrobias nie dajac wtedy lekow - to ze przeszlo - no ok a co jesli by nie przeszlo ? Wystarczy ze dziecko nei toleruje jakiegos leku wiec trzeba szukac dalej. A moze przez to ze wtedy zaprzestalas leczenia to sie teraz ciagnie ?
                  Dodam tylko ze kielki uwazane sa za najbardziej dajace popalic przy wyzynaniu zabki a jak wiadomo zeby z dnia na dzien nie wychodza.

                  Mysle ze moze i mamy wiedza ze cos nie tak sie dzieje ale skoro lekarz Ci daje leki to powinnas sie do tego stosowac a nie udawac alfy i omegi.

                  No sorry ale tak to wszystko odebralam. Bo albo chodzisz do lekarza i stosujesz sie do zalecen albo nie chodzisz i leczysz na wlasna reke. Czasem to co wyglada na trzydniowke okazuje sie czyms innym ale pzreciez nikt normalny nie bedzie czekal powiedzmy 4 dni by sie przekonac co to na prawde w czasie gdy maluch sie meczy. Jakies kroki trzeba podjac.Chca dl adziecka dobrze mozesz zrobic mu tylko krzywde.
                  Spoko za alfe i omege sie nie uwazam lekow nie dalam bo w szpitalu bylismy noca a rano wybralam sie no mojego lekarza i on tez kazal tak zrobic a przy tylu diagnozach postanowilam zaufac jednemu a co do trzydniowki i goraczki to moj lekarz i nie tylko kaze czekac do trzech dni.sory ale nie widze tu mojej winy sama prywatnie zrobilam mu ten posiew bo mlody nie chciaql dac siusiola umyc .lekarkadopiero jak dostala wyniki dala jakies krople po ktorych malemu siusiol zrobil sie caly pokrwiony ok to moglo byc uczulenie dostam kolejna masc i sie zagoilo ale problem zostal.powiedz co zrobic kiedy jeden lekarz gada na drugiego.Mam nadzieje ze to faktycznie zeby a dodatkowe bada nie zaszkodza








                  Skomentuj


                    #10
                    Niewiem juz sama co moge ci doradzić ale wydaje mi się ze należy szukać aż się znajdzie.Moja córka byla zaniedbana przez lekarza przez co trafila do szpitala z obustronnym zapaleniem płuc.Diagnoza na rejonie była taka "zapalenie krtani" więc się "lekko" pomylili a dziecko by mi zeszło z tego świata bo dostała wodę w płucach!!Dziecko miało problemy z oddychaniem i z godziny na godzinę było coraz gorzej.Dobrze ze bylam czujna i poszlam jeszcze do innego lekarza i zdąrzyłam na czas.Bardzo ci współczuje bo wiem ze ciężko jest walczyć z czymś czego nie widac i o czym się nic niewie.... ;(

                    Badz czujna i nie daj sobie w mówić ze nic się nie dzieje skoro ty widzisz ze jest inaczej.Moja córka będąc w szpitalu wygladała tak jak na zdjęciu.byly to najgorsze chwile w moim życiu i nie zycze ci zeby u was stało sie podobnie przez zaniedbanie lekarza.
                    Attached Files
                    Last edited by Broszka6; 27-05-2009, 13:26.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      O kurcze biedna mala.Mam nadzieje ze z nami tak nie bedzie i ze jestem przewrazliwiona matka wariatka i ze to beda zabki!Tylko ze wokol mi trabia ze nie moge czekac i trzeba szybko cios robic wiec robie jak zostanie przebadany to mu nie zaszkodzi a rodzice beda spac spokojnie








                      Skomentuj


                        #12
                        Broszka biedna Twoja córcia, ale to lekarz nie osłuchał małej ?? Przecież zapalenie płuc od razu można rozpoznać. Chyba, że w tym momencie jeszcze nie było tak źle, a choroba mocno postąpiła.

                        Asia1406 nie masz jakiś znajomych, mam na placu zabaw, które mogłyby polecić Ci pediatrę ?? Grunt to mieć zaufanie do lekarza, jeśli go nie masz to szukaj dziewczyno innego. Bo wiesz, pójście po leki a potem wyrzucić recepty nie ma najmniejszego sensu.
                        A dlaczego nie próbujecie się pozbyć tych E.coli ?? Pediatra każe nic nie robić, ale dlaczego?? bakterie te często powodują zapalenie dróg moczowych, może i tu tkwi problem.
                        A biegunki są ?

                        Gorączka może i faktycznie jest od ząbkowanie... ale może i nie, działaj, działaj bo to nie są żarty. I nie zamierzaj się ze zmianą lekarza tylko go zmień. Powodzenia
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #13
                          Czytalam o skutkach tej bakteri i jak trudna ja zlikwidowac jak tez o tym ze kazdy ja ma w sobie tylko zle zaczyna sie dziac jak dostanie sie np do moczu,ale nie jestem lekarzem a ona twierdzi ze to za male sterzenie po antybiotyku z 10koma4 spadlo do 3. Z tym pediatra zaczne dzialac poziniej bo teraz ona sama sie zaniepokoila a co do recepty to sama bys to zrobila kiedy dwuch mowilo co innego wybralam mojego lekarza.A co do lekarza to chodzilo mi bardziej o nefrologa ale z tym pozniej wkoncu w 8 mam badanie i zobaczymy co dalej.Zabek mu idzie bo ma spochniete bardzo dziaselko.








                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
                            Broszka biedna Twoja córcia, ale to lekarz nie osłuchał małej ?? Przecież zapalenie płuc od razu można rozpoznać. Chyba, że w tym momencie jeszcze nie było tak źle, a choroba mocno postąpiła.
                            Jak w piątek byłam z malą u lekarza to nic nie slyszała,a w niedziele bylo juz bardzo zaawansowane ropne zapalenie płuc.Co sie okazało?moj BYŁY pediatra to nie wypał kompletny,teraz mamy super panią doktor.Jest bardzo dociekliwa,slucha co sie do niej mówi i jest bardzo dobrym lekarzem.

                            Skomentuj


                              #15
                              Dobrze zrobiłas z ta zamiana Iskierko-lekarz tez czlowiek moze sie mylic a i ludzie sa rozni. U nas usg brzuszka wyszlo super wszystko ma w normie wiec zostaly dwie mozliwosci wada ukladu moczowego(mocz sie wraca i bakterie sie mnoza)ale to raczej nie no i zostal ten nieszczesny napletek ktory jeszcze nie zszedlTroche sie boje interwencji chirurgicznej ale i tak chyba bedzie on nie unikniona bo mlodemu jaderko nie zeszlo a juz ma 17 m-cy.moze za jednym bolem zalatwimy oba problemy








                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X