Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzydniówka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Trzydniówka

    Witam wszystkie Mamusie,
    mam pytnie: czy Wasze dzieci przechodziły "trzydniówkę"?
    Moja Agusia właśnie jest chora, ale nie wiem czy to akurat trzydniówka gdy byłam z nią trzy dni temu u lekarza to lekarka nawet nie wspomniała o tej chorobie, tylko przepisała antybiotyk,a trzydniówki podobno się nie leczy antybiotykiem więc nie wiem.
    Agatka trzy dni temu miała gorączkę 38,7 ale po podaniu leków przeciwgorączkowych szybko spadła i do dnia dzisiejszego nie wystąpiła. Dziś rano zobaczyłam, że na jej buzi pojawiła się wysypka (dosyć dziwna), nic nowego nie jadła, wię to raczej nie jest alergia. Dzisiaj też kilka razy wymiotowała po jedzeniu strasznymi glutkami, więc to zapewne od kataru, którego wogóle prawie nie widać. Jak sądzicie czy to może być trzydniówka? Pani dr gdy ją badała to powiedziała, że ma tylko lekko zaczerwienione gardło.
  •    
       

    #2
    Jak dla mnie za niska temperatura na trzydniówkę, ale kto wie... nie każde
    dziecko musi przechodzić trzydniówkę tak samo. Poza tym temperatura jak szybko spadnie (często nie do końca) tak szybko ponownie wzrasta i na 3-4 dzień pojawia się wysypka przede wszystkim na brzuszku, pleckach, klatce piersiowej, buzi. Chyba, że dziecko łagodniej przechodzi to nie musi się pojawić we wszystkich tych miejscach.
    Skoro pediatra zauważyła czerwone gardło to chyba jednak to infekcja.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      u mnie lekarka nie podejrzewała trzydniówki, bo mlody mial jeszcze rozwolnienie, ale antybiotyku nie dostal,
      a temperatura ok 40, a po podaniu srodkow p.gorączkowych spadala do 38 i po i po ok 3 h wzrastala znowu do 39-40 i tak pelne 3 dni(a najgorsze byly noce) potem temperatura spadla i pojawila sie wysypka,

      nie wiem jak u Ciebie , ale temp niska, ale moze byc cos podobnego...

      Skomentuj


        #4
        3dniówki moja córa jeszcze nie miała,ale z tego co wiem to temp musi być ok.40st cały czas,zero innych objawow,a wysypka powinna wyjść na 3 bądź na czwarty dzień...ost lekarz mi powiedział,że wcale nie musi być wysypki....bądź tu mądry...

        U Ciebie wygląda na jakieś inne wirusisko...a jeszcze to gardło zaczerwienione??

        Skomentuj


          #5
          Moja córcia miała trzydniówkę ale temp podchodziła pod 40 stopni. Najczęściej to było 39,6 i wtedy Ibum na zmianę z czopkami jej podawaliśmy. Mnie też się wydaje, że powinna być wyższa temp przy
          trzydniówce ale znowu ta wysypka bardzo do niej pasuje. Najlepiej
          zapytać lekarki. Ale trochę się pospieszyła z tym antybiotykiem.
          U nas nie wiadomo było czy to do końca trzydniówka bo nie było wysypki.
          Ale zanim zdecydowała się podać antybiotyk zrobiła badanie krwi. Dlatego
          lubię naszą lekarkę.


          Skomentuj


            #6
            Dziś idę jeszcze raz do lekarza, martwie się bo Agatka strasznie zaczęła kaszleć i jeszcze te straszne gile w nosku, których nie mogę wydobyć, siedzą tak głęboko i tylko spływają do gardła

            Skomentuj


              #7
              Moj synek w zeszłym tygodniu dostał gorączki.Kiedy poszłam do lekarza dał syropki bo to gardełko wiec bez antybiotyku!Po 3 dniach wróciłam z powodu kaszlu!Zapalenie oskrzeli na dokładkę zzaostrzeniem!MAM WRAŻENIE ŻE U CIEBIE BĘDZIE TO SAMO!
              Ewa
              moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
              Oskarek12.01.2011 godz.17.05
              3150g.55cm.
              10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                moj maly mila ksiazkowa 3dni goraczka do40 cieyko bzlo ja zbic a 4wysypka.moja lekarka tez dala antybiotyk ale mu nie podalam.u ciebie to raczej cos innego








                Skomentuj


                  #9
                  Raczej na trzydniówkę to nie wygląda, bo przy trzydniówce gorączka jest bardzo wysoka, spada po podaniu środka przeciwgorączkowego a potem znów rośnie i niema objawów typu kaszel lub katar.Ewpaw ale jeśli podałaś antybiotyk to niepowinno się dziecku pogorszyć.


                  Skomentuj


                    #10
                    No niestety pogorszyło się, wczoraj byłam u lekarza i mało zaczerwienione gardełko przerodziło się w duże zapalenie gardła. Antybiotyk mam podawać nadal ale dostałam dodatkowo jeszcze inne leki - syrop wykrztuśny i czopki na noc na oskrzela, bo tam też już coś słychać. Mam nadzieję, że nie przerodzi się to wszystko w zapalenie oskrzeli Strasznie się martwie, Agatka pierwszy raz jest chora

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      tzrymamy kciuki zeby szybko przeszlo i zyczymy szybkiego powrotu do zdrowia

                      Skomentuj


                        #12
                        u nas tydzień temu u synka wystąpiła wysoka gorączka (od 39.6 do 39.9), która spadała na krótko po podaniu czopka lub syropu. Trwało to 2 noce i 2 dni Podejrzewano trzydniówkę, ale jednak wysypka nie wystąpiła, pojawił się lekki katar więc nie wiadomo co to było?

                        życzę zdrówka dla Agatki !!!
                        Julek 15.o2.2oo7r



                        Skomentuj


                          #13
                          my przeszlysmy trzydniowke. byla goraczka lekkie marudzenie no i wysypka (jak to napisalas) dziwna na koniec. za uszami na brzuszku i pleckach. znikla po 2 dniach. a do tej pani doktor na twoim miejscu juz bym nie poszla
                          Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

                          http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



                          http://perlasta.blogerki.pl/

                          Skomentuj


                            #14
                            My z trzydniówką leżałyśmy w szpitalu. Poprostu na drugą noc nie mogłam zbić gorączki, było 40,5 i pojechałyśmy do szpitala. Dziecko było już trochę odwodnione i były chyba z cztery kroplówki. Po trzech dniach gorączka zniknęła, a pojawiła się wysypka na karku i brzuchu. Od razu dostałyśmy wypis
                            PAULINA 07.07.2008




                            http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

                            Skomentuj


                              #15
                              ja miałam cos podobnego moja corka przez 2 dni miala goraczkę i potem wysypkę i lekarz mi powiedział ze morze to byc ta takzwana 3 dniówka goraczke miala ok 39 i przepisał mi antybiotyk bo gardło juz bylo czerwone

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X