Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak ubierać noworodka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • jaroszka80
    replied
    u nas body to głównie jako bielizna pod inne rzeczy zakładane ale służy tez jako piżamka a jak było gorąco to i jako ubranie wierzchnie bez znaczenia jak i z czym się je ubiera są ładne i praktyczne odeszłam zupęłnie od kaftanów mimo że starszego synka ubierałam głównie w nie też wydają mi się szorstkie zamiast nich używam takich koszulek z długim rękawkiem zapinanych przy szyjce albo koszul rozpinanych takich jak dla dorosłych są takie słodkie z miękkich materiałów a mały wygląda tak elegancko

    Leave a comment:

  •    
       

  • abolsze
    replied
    ja mam teraz miesiecznego synka i ubieram go w śpiszki, jeżeli jest chłodno to pod spód zakładam body. ogólnie uważam że śpiochy są najwygodniejsze. sprawdził mi się też zestaw body z krótkim rękawem (myslę że długi rekaw zacznę zakładać jak zrobi się chłodniej) i półśpiochy i ewentualnie na to kaftanik. moja mama ostatnio mi powiedziała że za chłodno ubieram Kubę,ale jak założyłam śpioszki i pod sód kaftanik, aw domu mam 25stopni, to dosta l potówek i położna stwierdziła że go przegrzałam. sama wyczujesz w czym twojemu maluszkowi bedzie najlepiej. Najważniejsze to pamiętaj żeby miał ciepły kark i stópki- to oznacza że mu ciepło

    Leave a comment:


  • majajula
    replied
    anna moja Majka i zimą w krótkich bodach po domu pomykała a raczej poleżywała, myslę że nie było jej za zimno

    Leave a comment:


  • anna31
    replied
    MAMA83 body traktowane jest jako bielizna.W domu najlepiej ubrać z dlugim rekawem i do tego śpiochy lub półśpiochy z krótkim to tylko w lato jak jest bardzo ciepło lub zimą pod kaftanik kiedy w domu jest chłodno.

    Leave a comment:


  • mama83
    replied
    Napisane przez rudamn Pokaż wiadomość
    witam ja robiłam tak (urodziłam we wrześniu, ale szybko się zrobiło zimno wtedy):

    pielucha na to body potem kaftanik a na to śpiochy
    lub:
    pielucha na to body a na to pajacyk
    czyli body to to samo co podkoszulka?? a ubiera się ( pod pajacyk czy śpiochy i kaftanik) w domu body z długim rękawkiem czy krótkim?? mam ciągle dylematy, bo dostałam dużo kaftaników ale wydają mi się one trochę za szorstkie, żeby ubrać je na gołą skórę oj czuję, że początki będą bardzo trudne... tyle dylematów...

    Leave a comment:


  • Karmelia
    replied
    My jako początkujący rodzice byliśmy trochę przewrażliwieni - baliśmy się, że mała zmarznie, ale nie myśleliśmy o przegrzaniu!
    Na pierwszej wizycie u pediatry się skompromitowaliśmy - sierpień, a my ubraliśmy Milenie czapę i swetrzysko! "A jak by pan się dzisiaj czuł w czapce?" - zapytał pediatra hheheheh
    Rzeczywiście mówił o tej zasadzie - ubieraj noworodka tylko odrobinę cieplej od siebie samej.

    Leave a comment:


  • rudamn
    replied
    witam ja robiłam tak (urodziłam we wrześniu, ale szybko się zrobiło zimno wtedy):

    pielucha na to body potem kaftanik a na to śpiochy
    lub:
    pielucha na to body a na to pajacyk

    a generalnie zasada jest taka:
    leżącego malucha ubierasz o 1 warstwę ciuchów więcej niż ty, a takiego biegającego tak samo jak siebie (tyle samo warstw) oczywiście na wyjście

    pozdrawiam ak urodzisz to samo wszystko przyjdzie nawet po płaczu dziecka poznasz czego mu potrzeba i z ubieraniem też sobie poradzisz. Buźka!!

    Leave a comment:

  •    
       

  • monikakg
    replied
    najlepiej tak jak Ty jesteś ubrana to noworodkowi jeden rękawe więcej

    Leave a comment:


  • queenmother
    replied
    paulina09 na pewno dasz radę. Zapytaj położne w szpitalu, nawet ginekologa podczas wizyty. Na pewno mama i babcia również wiedzą co robić, a Ty szybko się od nich nauczysz

    Leave a comment:


  • paulina09
    replied
    hej dziewczyny!ja rodze swoje malenstwo juz na poczatku wrzesnia.boje sie tego co wszystkie mlode mamy,ze nie bede umiala ubrac maluszka stosownie do pogody... ze przez to sie zgrzeje albo bedzie mu zimno...tez nie mam doswiadczenia z niemowlecymi ciuszkami dopiero niedawno odkrylam co to pajacyk,kaftanik itp. ale glowa do gory mamusie jakos damy rade

    Leave a comment:

  •    
       

  • queenmother
    replied
    Hehe

    Leave a comment:


  • Nusiakova
    replied
    Nie, one wyschły całkowicie jak koleżanka przyszła do domu
    A ten jej tata był święcie przekonany, że dobrze robi bo mu te chusteczki
    zamokły gdzieś

    Leave a comment:


  • queenmother
    replied
    Moja babcia wychowała mame, a przy mnie i przy siostrze miała znaczny udział, więc na bierząco jest z tymi rzeczami. Hehe, dobre z tym panem od chusteczek (p. s Ostatnio na TVS Style mówili, że fryzjerzy używają papierowych ręczników dwa razy, ale to z wyrachowania). Ciekawe czy zdążyły wyschnąć te chusteczki zanim się dowiedział, że nie trzeba ich prać

    Leave a comment:


  • majajula
    replied
    Niusiak niezły ten gościo no ja bym nie wpadła na ten pomysł
    mój mąż jak kupowalismy rzeczy dla Majki to też się gubił co to body co kaftanik a co koszulka a rampersy i pajace to do dziś ściagawki używa bo ni w ząb nie może róznicy zampamiętać

    Leave a comment:


  • queenmother
    replied
    Nusiakova, peweksow było dużo tylko nie każdego było na nie stać.
    Dzisiaj jest dokładnie tak samo, jeden ma wózek za 5 tysięcy, a drugi ma używany i nie widzę w tym nic złego - ani w jednym przypadku z 5 tysięcy, ani w drugim przypadku - używanego wózka .

    Leave a comment:

       
Working...
X