Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sucha skóra dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Sucha skóra dziecka

    Moje dziecko od urodzenia miało bardzo suchą skórę momentami az się łuszczyła, smarowałam ją olejkami i pomagało ale położna kazała stosować talk i wszystko wróciło

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Sucha skóra dziecka

      No nie wiem jak Wy ale ja ze swojej strony powiem, że bardzo lubię sięgać po najprostsze rozwiązania a w tym wypadku okazało się to być po prostu - zwykła oliwka na wilgotną skórę nakładana.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Sucha skóra dziecka

        U nas oliwka lub balsam z nivea na suchą skórę

        Skomentuj


          #49
          Odp: Sucha skóra dziecka

          My stosujemy serię kosmetyków Lipikar, bo u nas sucha skóra okazała się objawem AZS. Teraz jest już znacznie lepiej. Ja sama też tych kosmetyków używam, chociaż u mnie azs nie stwierdzono, jednak suchą skórę mam.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Sucha skóra dziecka

            Ja polecam zwrócić uwagę kiedy nasilają się suche stany skórne, kiedy malutka była niemowlęciem , po za emolientami okazała się eliminacja mleka, po czym szybko nastąpiła zmiana stanu skóry.
            Jeśli dziecko ma zbyt suchą skórę warto porozmawiać z lekarzem o maści cholesterolowej która jest na receptę tania i wydajna a przede wszystkim przynosi efekt, jednak trzeba pamiętać o krótkiej dacie ważności

            Skomentuj


              #51
              Odp: Sucha skóra dziecka

              Hej a próbowałyście kosmetyków La Roche Posay serie Lipikar? stosowałam ją od wielu lat bo jestem alergiczką i mam suchusieńką skórę. I kiedy urodziłam córkę okazało się, że i ona ma problemy skórne. Po konsultacji z koleżanką kosmetolożką, która sprawdziła czy skład jest bezpieczny dla takiego małego bąbla. Używamy ich obie. |Dodam, że córa miała podejrzenie AZS.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Sucha skóra dziecka

                Gdy mój maluszek miał suchą skórę po kąpieli stosowałam naturalne środki tzn przygotowywałam mu kąpiel z siemieniem lnianym. Taka mikstura doskonale nawilża skórę i sprawia, że jest ona gładka i delikatna. Dodatkowo taka kuracje jest na pewno dużo tańsza niż kupowanie kolejnych kosmetyków dla dziecka. Minusem jest niestety przygotowanie mieszanki- jest to trochę czasochłonne. Ja robiłam to w ten sposób: pół szklanki ziaren siemienia wsypywałam do garnka z wodą i doprowadzałam do wrzenia, czasem mieszając. Całość gotowałam ok 10 min i pozostawiałam do wystygnięcia. Na górze naczynia wytworzy się coś na zasadzie galaretki. Ten właśnie "śluz" dodajemy do wanienki z wodą dla dziecka. Po takiej kąpieli nie trzeba już niczym smarować skóry Maluszka

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Sucha skóra dziecka

                  moje dziecko miało suchą skórę jak miało 3 miesiące i lekarka przepisała ze trzy kremy różne, ale ja to zlekceważyłam i teraz jest super skóra.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Sucha skóra dziecka

                    Ja swoje dziecko smaruje kremem eloderm, o którym możecie poczytać na tej stronie http://www.eloderm.pl/eloderm-krem-75ml . Krem doskonale się rozprowadza i wchłania, jest wydajny i przede wszystkim działa. Stosowałam bardzo wiele różnych kremów i po żadnym innym kremie skóra mojego dziecka nie była tak nawilżona jak po tym. Krem ma bardzo dobry skład, nie uczula i dzięki kompleksowi Omega 3, 6 i 9 hamuje powstawanie stanów zapalnych.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Sucha skóra dziecka

                      Szanowne Panie,
                      mam ogromną prośbę, jestem studentką położnictwa i piszę pracę badawczą na temat przygotowania do macierzyństwa, przebiegu porodu i stanu dziecka.
                      Czy mogła bym poprosić chętne Panie o wypełnienie anonimowej ankiety dostępnej pod linkiem poniżej:

                      https://docs.google.com/forms/d/1odl...Eq2FU/viewform

                      serdecznie dziękuje za wypełnione ankiety
                      Pozdrawiam

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Sucha skóra dziecka

                        Na pewno duże znaczenie w stanie zdrowia dziecka, odgrywa też jego dieta. Warto zadbać o prawidłowe żywienie małego, bo jesli będziemy ten temat bagatelizować, to mogą później wyjść poważne problemy. Poczytajcie http://www.forumpediatryczne.pl/dzia...zieci/1/1.html i zacznijcie się stosować do tych zaleceń.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Sucha skóra dziecka

                          U nas też bywa sucha skóra, dlatego do kąpieli od czasu do czasu dodaję krochmal. Potem już niczym nie smaruję, bo skóra bardzo fajna sie robi, nie jest już taka sucha.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Sucha skóra dziecka

                            krochmal do kąpieli?

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Sucha skóra dziecka

                              Tak, ale ja robie taki swój z maki ziemniaczanej. Na trzy litry wody duza łyżka mąki ziemniaczanej. Nam bardzo pomaga i skóra jest naprawdę fajna, gładka i nie ma żadnych krostek.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Sucha skóra dziecka

                                Ooo, o tej metodzie z krochmalem nie słyszałam nigdy. Chyba trzeba będzie wypróbować, skoro mówisz, że to skuteczne.
                                Jeśli skóra przez dłuższy czas jest przesuszona, warto jeszcze sprawdzić, czy to nie atopowe zapalenie skóry. Jeśli diagnoza się potwierdzi, konieczne będzie stosowanie specjalistycznych kosmetyków.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X