Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sucha skóra dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • polka
    replied
    pielęgnacja

    moja starsza córa ma AZS-przede wszystkim najważniejsze jest przestrzeganie diety, jeżeli chodzi o pielęgnacje skóry to oliatum jest dobre ale równe dobrze sprawdza się parafina dolewana do kąpieli. można też nią smarować bezpośrednio skórę dziecka-nawilża rewelacyjnie

    Leave a comment:

  •    
       

  • elkoral
    replied
    Maść robiona

    Maść robiona jest na receptę i kosztuje jakieś 2 zł. składa się z cholesterolu i witaminy A. ja mam dwie maści - drugą stosowałam do pupy - bardzo dobra. teraz już nie muszę - nauczyłyśmy się nocnika. A co do Tormentiolu jest dobry...ale u Maluchów mój pediatra mówił żeby nie stosować. Jeżeli wysypka sie utrzymuje to trzeba iśc do lekarza. U mojej córki potrafi utrzymywać się 4 miesiące pomimo smarowań i leków.

    Leave a comment:


  • majajula
    replied
    przecież można poprosic o indywidualny jadłospis dla dziecka
    ja mieszkam w małym miasteczku i można się dogadać co do diety w przedszkolu
    najlepiej pójdź do derektora przedszkola i dowiedz się czy tak można

    Leave a comment:


  • anitawawa
    replied
    U nas wyglądało to tak, że wyeliminowaliśmy wszystkie produkty mleczne, sery, jajka itp. - to pomogło. Oilatum u nas nie działało, ale w naszym domu zamieszkało na stałe Emolium Mój mały ma już ponad 3 lata i ma się świetnie, jedyny problem w tym że jestem znerwicowana na tle przedszkola - już mógłby w nim być, ale ja się boję że w przedszkolu choroba powróci, choćby od diety...

    Leave a comment:


  • majajula
    replied
    ja też używałam oliwki w żelu j&j ale u starszej córki
    teraz jak urodziła sie majka też ja kupiłam bo wydawała mi sie zawsze najlepsza, niestety mała uczula

    Leave a comment:


  • majajula
    replied
    ja również używam emolium, ale muszę poszukać coś innego bo niby jest lepiej ale zdaża się jeszcze łuszczenie na rączkach i klatce

    Leave a comment:


  • antalis
    replied
    Ja polecam Oilatum i oliwke w zelu J&J - zatrzymuje do 10 razy wiecej wilgoci niz inne balsamy czy oliwki. U nas bardzo pomogla i jest super wydajna - sama ja stosuje na sobei np po depilacji :P. Najlepiej na niewysuszone ciało

    Leave a comment:

  •    
       

  • elkoral
    replied
    hej!

    A my kąpiemy się w Emolium. Nie używam już oliwki bo Mała ma już 2 latka....

    Leave a comment:


  • izabell1203
    replied
    Ja obecnie uzywam mleczka zamiast oliwki i jestem bardzo zadowolona

    Leave a comment:


  • kitty249
    replied
    Ja również kąpie syna w Oilatum, a po kąpieli stosuje jeszcze krem z tej samej firmy. Jestem zadowolona

    Leave a comment:

  •    
       

  • antalis
    replied
    Ja małego kąpałam w Oilatum - zdalo egzamin na 5 z +
    A po kapieli polecam oliwke w zelu firmy J&J - bardzo wydajna i zatrzymuje do 10 razy wiecej wilgoci niż przy użyciu innych balsamów i kremów.
    Last edited by antalis; 17-10-2008, 19:01.

    Leave a comment:


  • klaudiazszymusiem
    replied
    sucha skóra?

    Cześć wszystkim, tak sobie pomyślałam że założę nowy wątek. Mam swoje preferencje, ale ciekawa jestem czym Wy pielęgnujecie bardzo suchą skórę u Waszych bobasów?

    Leave a comment:


  • majajula
    replied
    Mamma84 jak dokładnie nazywa sie ta maść robiona o nam też nic nie pomaga, kremu emolium już ze 3 tubki zużyłam dla majkula a ma dopiero 4 miesiące. i jest ona pewnie na receptę?

    Leave a comment:


  • anitawawa
    replied
    Haha, lubię mieć rację Postąpiłam więc słusznie wybierając dawno temu Emolium, bo widzę że znaczna większość z Was jest zadowolona z tego wyboru co i ja
    Ja tylko nadal boję się przedszkola i szkoły, młody niby nie ma teraz objawów, ale ja dbam tak o niego...co będzie jak trafi do placówki ze wszystkimi dziećmi, zacznie robić i jeść dokładnie tak jak zdrowe dzieci, zacznie bawić się tymi samymi zabawkami, tarzać po wykładzinach, itd. itp... Boję się o to nie na żarty, nie wiem jak sobie z tym poradzić

    Leave a comment:


  • elkoral
    replied
    hej!

    Kobietki!
    U nas też skóra była sucha jak się zaczyna sezon grzewczy zawsze mamy ten problem. Dla nas najlepszy jest emolium do kąpieli i krem emolium. Dobra też jest atopra. A maść robioną stosujemy jak nas wysypie. Mama tez podkrada emolium, niestety sucha skóra.

    Leave a comment:

       
Working...
X