Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Długie włosy u dziewczynki.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Długie włosy u dziewczynki.

    Witam. Mam pytanie do mam dziewczynek. Jak przekonać 2 letnią córeczkę do noszenia spinek i gumek do włosów? Zbliża się lato i upały dlatego chciałabym wiązać córeczce włosy w koński ogon ale ona nawet niechce o tym slyszeć zaraz zdejmuje a niechcialabym jej obcinać włosków bo ma dość długie i ładne.


  •    
       

    #2
    Nie wiem niestety....

    Ola w wieku 2 lat i trochę miała włosy na jeża. I bardzo chciała miec kucyki bo inne dziewczynki w przedszkolu miały więc jak już jej dorosły włosy do spinek i gumek była zachwycona. Malwka ma dłuższe włosy ale za "chiny ludowe" gumek i spinek nosić nie chce. Obcinam jej tak żeby nie przeszkadzały, ale może jak zobaczy u starszych koleżanek to jednak sie przekona. Może i u Ciebie to sie sprawdzi?
    Pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Jeszcze nie mam doświadczenia bo mam puki co niemowlę ale mam za to pomysł.. spróbuj kupić różnych kolorowych, błyszczących, może z jakimiś doczepionymi misiami itp. gumeczek i spinek, niech mała je sobie najpierw poogląda i napewno coś jej wpadnie w oczko, potem usiądz z córcią przed lustrem i próbuj ją przekonać jak ładnie wygląda, zrób sobie też kitka co Ci szkodzi? mała będzie miała radochę a i może wkońcu da się przekonać Albo wez córkę do sklepu ze spinkami i gumkami, niech sama sobie coś wybierze a jak się nie uda to zakładałabym opaski ale włosków bym nie obcinała. A może zaproś jakąś znajomą co ma też taką małą córkę, może jak mała podpatrzy gumeczki u innej dziewczynki też będzie chciała takie mieć Pozdrawiam

      Skomentuj


        #4
        Nie mam pojęcia, bo Agatka bardzo wcześnie zaczęła nosić gumki, spinki, kitki, bo miała bardzo długie włosy, już na roczek miała palemkę na głowie i nigdy nie protestowała i nie ściągała tych gumek, może dlatego, że tak wcześnie miała je zakładane. Ale mojej siostry córka też ma dwa latka i dopiero od jakiegoś czasu nosi gumki, bo tak też ciągle je ściągała, ale jakoś samo jej to przeszło przyzwyczaiła się. Może jedynym sposobem jest cierpliwość.
        Powodzenia.
        AGATKA 16.04.07r
        Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
        W końcu w komplecie
        Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

        Skomentuj


          #5
          Dzięki dziewczyny za rady.Wypróbuję Wasze pomysły


          Skomentuj


            #6
            jako ze Antonina od urodzenia wlosy miala dlugie wiec nosila kucyczki.niestety od kilku miesiecy jak tylko zobaczy albo wyczuje ze ma cos na glowie to od razu sciaga.nosi wiec grzyweczke i wloski rozpuszczone.mam nadzieje ze to taki chwilowy bunt
            shannon

            Skomentuj


              #7
              A moja jak tylko wypowiem słowo "spinka" to ona szuka na głowie czy czasami jej nie założyłam cichaczem


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                moja Agacia ma dłuuuugie włosy i kręcone! ną pczątku podpinałam ale od jakiegoś roku moge na jej głowie zrobić wszyyyyystko
                Jak protestowała to robiłam tak- kupilysmy kolorowe pudełeczko do gumek i spinek ktore sama wybrała spośród 2 codziennie rano idziemy myc zabki, buźkę a potem wybrać ma sobie gumeczkę i spineczkę. BIorę szczotkę i idziemy na siedzonko. ona caly czas trzyma gumeczki, potem daje je mi, Gdy protestowala zrobilam z tego zabawę.... kiedyś miała malą szczoteczkę i czesała w tym czasie lalę albo mowilam ze najpierw mama agatkkę a potem agatka mamę uczesze.
                ARCYDZIEŁEM BOGA JEST SERCE MATKI

                Skomentuj


                  #9
                  No...chyba moja Milunia zaakceptowała gumkę na włosach poprostu zrobiłam jej palemkę na głowie i zaczęłam ją zagadywać o różnych rzeczach i ona sobie zapomniala o kucyku Jutro spróbuję zrobić dwa kucyki.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Długie włosy u dziewczynki.

                    Jeśli kupisz dziecku ładną i przede wszystkim bardzo oryginalną gumkę do włosów, to na pewno chętnie będzie ją zakładało. Dziewczynki uwielbiają tęczowe kolory. Koniecznie zajrzyj sobie tutaj https://artillo.pl/produkt/gumka-do-...ki,231922.html . Piękny jest ten model!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Długie włosy u dziewczynki.

                      To wszystko zależy - ja wiem, że nie warto się przejmować jak do 2 roku życia włosy dziecku nie rosną, bo jak potem zaczną to może być to "lwia grzywa".

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Długie włosy u dziewczynki.

                        Ja na szczęście nie mam problemu z tym, bo moja córka odkąd skończyła 4 miesiące nosi spinki ze względu na grzywę wpadającą jej w oczy, a od ok. 7 miesiąca robię jej kucyki więc jest przyzwyczajona. I to klucz do sukcesu. Teraz ma 16 msc, piękne włosy do ramion. Robimy rozmaite fryzurki sobie Córka nigdy nie protestuje. Nigdy nie obcinaliśmy jej włosów.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Długie włosy u dziewczynki.

                          Moja córka ma długie włosy i za nic w świecie nie da nawet podciąć końcówek więc ze skróceniem tez nie ma najmniejszych szans...o tyle mam dobrze, ze są proste i nie zbyt gęste to czesanie nie sprawia nam bardzo dużo problemów i zawsze da spiąć w kucyk więc jej nie przeszkadzają. Do mycia stosuję żel babydream i jest dla nas super

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X