Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie chce raczkować :(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nie chce raczkować :(

    Jestem mamą 8 miesięcznej córeczki. Mała od 3 tygodni sama siedzi, ale nie widać żeby zabierała się do raczkowania. Czy znacie jakieś ćwiczenia żeby pomóc dziecku w nauce raczkowania. Może któraś z Was ćwiczyła ze swoim maluszkiem i to pomogło?
    Last edited by makowapanienka; 14-07-2008, 16:53.
  •    
       

    #2
    Wie ktoś coś na ten temat?

    Skomentuj


      #3
      Raczkuje, odetchnęłam z ulgą, bo wiem, że jest to ważny moment w rozwoju dzieci.

      Skomentuj


        #4
        Fakt raczkowanie jest ważne u maszuch maluchów , ale często zdarza się że dziecko nie chce raczkować , tylko zaczyna stawać na nóżki.
        Ja gdy byłam mała nie chciałam raczkować prawidłowo , z tego co mówią mi rodzice raczkowałam do tyłu , a po tym za chwilke stanęłam na nóżki miałam 8 miesięcy jak dreptałam przy meblach lub za rączki a 9 jak już sama wędrowałam.

        Pozdrawiam




        Skomentuj


          #5
          Moj synek skonczyl pol roku i pare dni temu polozylam go na kocu na podlodze polozylam przed nim zabawke i oczom nie wierzylam jak pelza do przodu
          Nie jest to jeszcze calkowite raczkowanie ale juz nieduzo mu brakuje,nogami sie super odpycha na kolanach tylko z rekami nie wie co robic
          Wczesniej kladlam go tylko na miekim i nic nie robil a na twardym pelza ze hej
          Cyprianek

          Skomentuj


            #6
            Corka moje kolezanki zaczela raczkowac majac 11 miesiecy...Troche pozno ale wczesniej jakos jej sie nia chcialoMoj brat wcale nie raczkowal tylko od razu chodzil

            Skomentuj


              #7
              Mój synek jak miał 8,5 miesiąca zaczął raczkować, ale nic na to nie wskazywało, byłam pewna, że ominie ten etap, a tu nagle się udało, po prostu ruszył do przodu, ale to jest u każdego dziecka inaczej, także nie ma co się przejmować jak dziecko długo nie raczkuje. Ono dobrze wie co robi


              http://www.wielgusiatko.naszedzieci.net
              Karolek 27.04.2008r. ma już 11 miesięcy
              16 stycznia 2009r. Karolek nauczył się raczkować
              27 stycznia 2009r. Karolek powiedział pierwsze słowo "TATA"
              20 luty 2009r. Karolek pierwszy raz sam stanął :)
              20 luty 2009r. Karolek zrobił pierwszy kroczek :)

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                moja coreczka zaczela raczkowac w 9 miesiacu.wczesniej potrafila juz chodzic przy meblach.
                shannon

                Skomentuj


                  #9
                  moja ma rok skonczone i dopiero zaczyna raczkować a już prawie chodzi....bądź tu mądry... każde dziecko inaczej

                  Skomentuj


                    #10
                    Marysi zaczęła raczkować jak skończyła 8 m-cy. wcześniej pełzała do tyłu




                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      moja córcia nie raczkowała, ba nawet nie potrafiła dobrze siedziec...najpierw zaczęła chodzić, dopiero później doszła że na kolanach też można poznawać świat

                      Skomentuj


                        #12
                        beatka24 to moja pewnie tak jak twoja

                        Skomentuj


                          #13
                          mój synek ma 11 m-cy ,chodzenie opanowuje coraz lepiej a raczkowanie?nie istniało aż do wczorajwczesniej odkrył że mozna przemieszczać się skacząc na pupie ,teraz odkrywa raczkowanie dzieci sa różne
                          Sylwia 9 latek
                          Damianek 17 m-cy


                          02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

                          Skomentuj


                            #14
                            wholesale and reatial flower girl dresses

                            support!where buy flower girl dresses online?i'm a bride, will marry next 2 month, i have bought my wedding dress, now i like to know where we buy my flowr girl dresses and prom dresses?we saw jorma wedding dresses factory, anybody know jorma?who can help me?wedding gowns

                            Skomentuj


                              #15
                              Moj synek ma 8i pół miesiaca i nie chce raczkowac poki co to pełza do tylu i stara sie wlasnie trzymac czegos w wstawac, i stoi jak sie go trzyma za raczki.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X