Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak dbać o siusiaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak dbać o siusiaka

    Od kiedy nalezy zsuwac podczas kapieli chlopcu napletek zeby umyc siusiaka?
  •    
       

    #2
    My napletek odciągamy odkąd syn skończył tygodnie.
    A Twój syncio ile ma ?

    ok doczytałam właśnie, że ma 8 miesięcy.
    Hmm..... może już nie być tak łatwo. Proponuję już zacząć i mimo
    wszystko codziennie po trochę odsuwać skórkę
    Last edited by colleen; 01-01-2009, 21:29.

    Skomentuj


      #3
      Probowalam delikatnie i nie za bardzo coos mozna sciagnac.Wczesniej tego nie robilam bo pediatra twierdzila ze nie trzeba ale boje sie ze jak bede dluzej czekac o wszystko sie sklei...

      Skomentuj


        #4
        No właśnie pediatrzy mają różne zdania na temat tych czynności.
        Ja też byłam sceptycznie nastawiona, ale po historii moich kuzynek i ich
        synów gdzie bez interwencji chirurgicznej się nie obyło, więc za namową
        lekarki jednak odciągamy.
        Napletek już nam prawie schodzi z siusiaczka, mimo to jest bardzo dużo
        mastki pod nim.
        Spróbuj przy kąpieli nasmarować oliwką i lekko odciągać, po jakimś czasie
        powinien zacząć się odklejać, więc wtedy mocniej naciągnąć, aż troszkę
        pęknie. Nasmarować oliwką i zostawić, na drugi dzień to samo.
        Ja wiem, że to drastycznie brzmi, ale cieszę się, że dałam się namówić i
        pozwoliłam żeby mąż się tym zajął

        Skomentuj


          #5
          My zaczelismy jak maly miał nie caly tydzien, 5 dni po narodzinach, zaraz po wizycie pediatry w domu. To ona mi pokazała jak sie to robi. Ale słyszałam, ze podczas kąpieli nie wolna sciagac skórki.Czemu to nie wiem.Moze zeby malemu woda tam nie naleciala no nie wiem.My to robimy po kapieli lub od czasu do czasu jak go przewijam.

          Kurcze mozesz miec ciezko, twoj syna jak pisze colleen ma 8 miesiecy, troszke pozno sie za to zabierasz hmmm...wiem ze u mnie w rodzinie byl taki ktos (od strony ojca daleko daleko nie znam) kto miał na to operacje. Oby u ciebie nie bylo az tak tragicznie. ALe sprobuj jak colleen pisze oliwka posmarowac. Moze to cos da.
          Bartuś 26.06.08
          Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

          Skomentuj


            #6
            Juz chyba podobny temacik byl ale nie wiem :P
            My tez prawie od urodzenia sciagamy po kapieli kiedy skora jest "namoczona" i lepiej sie poddaje.Juz fajnie schodzi ten napletek choc z jednej strony nadal trzyma ale to nie problem.
            Fakt 8 miesiac ciut pozno ale nic straconego, najwazniejsze ze podczas siusiania nie tworzy sie "torebeczka" z moczem.
            Ew interwencja chirurga nie jest taka straszna, to prosty zabieg.
            Jedno jest wazne - nie rob niczego na sile.

            Skomentuj


              #7
              ja kiedys słyszałam ze napletka nie mozna odciagac do roczku. dlaczego lekarze tak mowia? a pózniej sa problemy i potrzeba ingerencji chirurga




              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Wersje lekarzy sa rozne tak jak i zdania mam. Znow moga pojawic sie glosy - "Ja nie odciagalam i synek nie ma problemow ".
                Swoja droga nie rozumiem jak mozna nie odciagac - przeciez zbiera sie tam mnostwo mastki ktora zawiera m.in resztki moczu , sama w sobie nie jest chorobotwórcza, ale w zalegającej mogą namnażać się bakterie i powodować stany zapalne układu moczowego.
                Ja tam wole zapobiegac niz leczyc

                Skomentuj


                  #9
                  Teraz to mnie strach oblecial...Podczas pierwszej wizyty pytalam pediatre i mi odradzala wiec myslalam ze ona wie lepiej(to moja pierwsza dzidzia).Poza tym nie zobserwowalam nic dziwnego co mogloby mnie niepokoic wiec dalam spokoj.Mam nadzieje ze jeszcze da sie cos zrobic.

                  Skomentuj


                    #10
                    dotka, mi tez lek powiedziala zeby nie sciagac, mojemu ladnie wystaje koniec siusiaka, ale nie sciaga mi sie ma 9mies. ostatnio jak bylam to tez obejzala i powiedziala ze jest ok i nie mowila zeby cos robic. fakt ze ma czysciutko(tylko takie dwa miejsca tam gdzie sa gruczoly mastkowe).
                    widzicie co lekarz to obyczaj wrrrrrrrrr...
                    ale probowalam mu lekko sciagnac to widzialam ze mu sie to teraz nie podoba a jak byl malutki to nie marudzil przy czyms takim, skorka byla elastyczniejsza
                    musze dokladnie wypytac co teraz

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      W piatek idziemy do pediatry na wizyte kontrolna wiec na pewno zapytam.Dziekuje i pozdrawiam.

                      Skomentuj


                        #12
                        Moja pediatra wręcz zabroniła ruszać siusiaka i tego nie robiłam. Dziś Nikoś ma prawie trzy latka i jest wszystko oki. Znajoma odciągała skórkę , mały miał problem ze stulejką, miał zabieg. Z powyższych komentarzy trudno stwierdzić jak jest dobrze, co lekarz to inna opinia

                        Skomentuj


                          #13
                          Widocznie sciagala niewystarczająco - sciaganie nie pwooduje stulejki jedynie moze jej zapobiec. A wiadomo lepiej zapobiegac niz leczyc. Nie liczylabym nz to ze nie sciagajac wszystko bedzie ok.

                          Skomentuj


                            #14
                            Oczywiście ile lekarzy tyle opinii. Moja teściowa też swoim synom nie
                            majstrowała przy siusiaczkach i u nich jest ok.
                            Ale moje kuzynki musiały iść do chirurga, lekarz im dosłownie zerwał
                            napletek, minęło już kilka lat a chłopcy nadal nie pozwalają sobie siusiaczków
                            dotykać.
                            Ja nie mam zamiaru ryzykować i sprawiać ewentualny ból dziecku jeśli
                            mogę tego uniknąć.

                            Skomentuj


                              #15
                              Ostatnio kazda literatura jaką przeglądam podaje, że myjac siusiaka "nie należy odciągać napletka" Przeciez dziewczynce tez nie rozchyla sie warg sromowych przy myciu i przewijaniu !!!!! Dzieki temu nie pozwalamy by do srodka dostały sie niepotrzebne bakterie Po co majstrowac przy takim malym siusiaku!!! Nie lepiej zwrócic sie do jego tatusia??!!
                              OLIWIER 16.12.2008

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X