Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ospa wietrzna- czy kąpać?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ospa wietrzna- czy kąpać?

    może głupie pytanie ale to moje pierwsze dziecko, ma 11 mies i właśnie zachorowal na ospe wietrzna. z jednej strony ospe podobna trzeba trzymać w cieple ale z drugiej strony to smaruję go pudrodermem a zaschniete mleczko na pewno też go swędzi kupiłam mu nową pościel feretti żeby go nie drapała ale aż szkoda mu teraz dawać bo wszystko brudzi.. no ale kupiłam dla niego! podobno bardzo łatwo sie pierze więc zaryzykuje.

    Oficjalna testerka La Roche Posay Anthelios
  •    
       

    #2
    witam moj synek mial ospe w tamtym roku i to w srodu lata w czerwcu..
    ja nie kapalam go ponoc nie wolno moczyc....wiec wstrzymaj sie z kapiela takie jest moje zdanie ....
    Zdjecia Hani i Szymka

    Hania ur.06.01.2003
    Szymcio ur.07.05.2007

    Skomentuj


      #3
      ja też bym nie kąpała (w końcu z brudu jeszcze nikt nie umarł )
      ŁUKASZ 08.09.2006

      NATALIA JULIA 30.11.2007



      Skomentuj


        #4
        Witam!

        Moja mała też przechodziła ospę jak miała 11 miesięcy. Ale ja ją kąpałam.
        Tzn może nie aż kąpałam, tylko opłukiwałam ją prysznicem, żeby móc
        położyć nową warstwę Pudrodermu. Dziś nie ma śladu po ospie, żadnych blizn.
        Jedne co to na nosku została jej blizna, ale tam pojawiła się
        pierwsza chrostka i nie była smarowana od początku. Ale używałam
        Contractubex i nie ma śladu
        Nam lekarka nie mówiła nic, że nie wolno jej kąpać, ale niektórzy mówią
        że nie wolno.
        Uważaj tylko czy maluszek nie ma tez chrost w buźce, bo wtedy jakieś
        ciasteczka czy kanapki mogą podrażniać. Tak było z moją córcią.


        Skomentuj


          #5
          co?? krostki moga być też w buzi?
          chyba jednak nie będę kąpać tylko chusteczkami pościeram stary krem

          Oficjalna testerka La Roche Posay Anthelios

          Skomentuj


            #6
            A może spróbuj szybko umyć dziecko pod prysznicem, aby zmyć krem (nie moczyć dziecka 20 min w wannie) a i samopoczucie dziecka będzie lepsze....

            Skomentuj


              #7
              Witam! Moja córka jak miała niespełna 3 miesiące dostała ospy wietrznej, trafiłam z nią na oddział chorób zakaznych w Gdańsku a tam polecono mi ją kąpać nawet 2 razy dziennie z odrobina (kilka drobinek) nadmanganianu potasu, który można nabyć w aptece (woda musi mieć lekko różowy kolor, nie fioletowy!!!! ) i niczym jej nie trzeba było smarować. Ten nadmanganian działa przeciwbakteryjnie i przeciwświądowo. Ponadto dostawała o ile dobrze pamiętam Heviran i leki przeciwgorączkowe. Córkę zaraziłam niestety ja, sama się nie kąpałam i to był błąd, teraz wiem, że kąpiel przy ospie jest dobra. Pozdrawiam i życzę cierpliwości, napewno sie przyda

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                koniec choroby!!!

                wielkie dzieki za rady. nusiak dziękuję za podpowiedź bo oczywiście krosta w buzi sie trafiła. kąpałam go co drugi dzień w letniej wodzie pod prysznicem a resztę załatwialam chusteczkami. nie bylo łatwo bo maly kocha się kąpać wiec krótka kąpiel kończyła się półgodzinna awanturą!! na szczęście mały nie umiał sie drapać wiec tyle tylko ze noce miałam całe pozarywane a w dzień bylo znośnie no i nie miał wogóle temperatury co też mnie cieszyło.
                smarowałam go pudrodermem ale lekarka powiedziała że lepsza jest gencjana no i chodził taki fioletowy ludek a wraz z nim wszystko bylo fioletowe. ta pościel feretti okazała się świetna w praniu, bo nawet ślady gencjany zeszły w niskiej temperaturze dopiero by mi maż suszyl głowę ze zmarnowałam nową pościel..

                Oficjalna testerka La Roche Posay Anthelios

                Skomentuj


                  #9
                  Cieszę się, że maluszek już zdrowy
                  Trzymajcie się ciepło

                  Skomentuj


                    #10
                    Pomóżcie dziedwczyny moj 3 letni synek własnie przechodzi 2 dzień ospy i nie za bardzo wiem jak go smarowac PUDROKREm uzywam na plecki rączki a na głowke i buźke piochtanine ... czy dobrze? a może lepiej samrowac go calego tym białym ????? pomóżcie plisssss

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: ospa wietrzna- czy kąpać?

                      Ula moj Mateusz tez ma ospe i ja go smaruje tym pudrodermem wszedzie jedynie w miejscach intymnychi ust gencjana ma strasznie duzo tych krostek chyba z milion;( ach mam nadzieje ze to szybko minie a Ty kapiesz malucha? mi lekarz zabronil i nie wiem co mam robic bo widze ze niektore dziewczyny kapaly:/
                      Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                      http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: ospa wietrzna- czy kąpać?

                        Napisane przez olcm80 Pokaż wiadomość
                        Ula moj Mateusz tez ma ospe i ja go smaruje tym pudrodermem wszedzie jedynie w miejscach intymnychi ust gencjana ma strasznie duzo tych krostek chyba z milion;( ach mam nadzieje ze to szybko minie a Ty kapiesz malucha? mi lekarz zabronil i nie wiem co mam robic bo widze ze niektore dziewczyny kapaly:/
                        Ja jestem za kąpaniem no może nie takim długim moczeniem ale 3 min powinny wystarczyc żeby zmyć poprzednią warstwe tego Pudrodermu.Nie wyobrażam sobie aby nie myć dziecka 2 tyg bo przez tyle czasu utrzymują się krostki.


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: ospa wietrzna- czy kąpać?

                          hmm moze macie racje u nas narazie 2 dzien wiec jeszcze go nie kapalam w sumie ten puder mu sie wyciera w spiochy lekarka zabronila kapac:/
                          w sumie kazda mama i tak zrobi jak bedzie uwazac prawda
                          Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                          http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: ospa wietrzna- czy kąpać?

                            a skoro myc to prysznic czy kapiel? glowke tez myc:/
                            Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                            http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: ospa wietrzna- czy kąpać?

                              u mnie byl prysznic a glowe wymylam chyba po tygodniu
                              bo corka miala dlugie wlosy i chrost nie bylo widac a nie chcialam ich rozdrapac

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X