Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

higiena intymna dziewczynek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Amko
    replied
    Odp: higiena intymna dziewczynek

    Lekarz powiedział mi,że jest taki specjalny żel do higieny intymnej dla dzieci,którego można używać. Odradził mi mydło ze względu na podrażnienia,a przeciez skóra dzieci jest bardzo delikatna.

    Leave a comment:

  •    
       

  • Chemical
    replied
    Odp: higiena intymna dziewczynek

    Ja przemywam tylko wodą.

    Mydła na pewno nie będę używać, bo to piecze jak pierun, to jedna z niewielu rzeczy, którą pamiętam z okresu wczesnego dzieciństwa

    Ciekawe co to za płyn do higieny intymnej dla dzieci.

    Leave a comment:


  • janeczkaa
    replied
    Odp: higiena intymna dziewczynek

    Ja myślę że nie ma to uzasadnienia - przecież dziewczynka ma inną florę więc i inne ph a poza tym zabezpieczeniem przed infekcjami jest błona dziewicza. Myślę że można jedynie zaszkodzić. Jeśli dziecko ma infekcje na pewno trzeba iść do ginekologa i zapewne są odpowiednie preparaty do stosowania u dzieci. Ale profilaktycznie/na stałe niczego bym nie stosowała u dziecka.

    Leave a comment:


  • garaXa
    replied
    Odp: higiena intymna dziewczynek

    Tu jest artykuł, gdzie jest opisana kwestia flory bakteryjnej pochwy. Wynika z tego chyba, że flora dziecka-dziewczynki jest inna niż dorosłej kobiety, ale nie jest jasno powidziane, jak to jest z zastosowaniem płynu: ekosystem pochwy Jak myślicie, można czy nie można stosować w końcu? Czy ktoś pytał gina?

    Leave a comment:


  • anna31
    replied
    Marlenka przeszła ostatnio zakażenie układu moczowego i dlatego pomyślałam żeby zacząć jakąś profilaktykę aby infekcja nie wróciła.
    Narazie będę myć ją wodą a jak skończy 3 latka to pomyślę o tym płynie o którym pisała Majajula.

    Leave a comment:


  • majajula
    replied
    są specjalne płyny do higieny intymnej dla dziewczynek.
    Julka od 4 roku zycia uzywa takiego http://www.domzdrowia.pl/43400,fytof...cy-100-ml.html i nie mamy problemów, a dodam że moja córka często miała jakieś dolegliwości mimo mycia wodą i mydłem. Moja ginekolog poleca także szare mydło.

    Leave a comment:


  • dotka238
    replied
    Ja slyszalam ze plyny do higieny intymnej sa przeznaczone dla kobiet a nie dzieci bo te maja inne ph i flore bakteryjna.
    Wydaje mi sie ze czysta woda wystarczy.

    Leave a comment:

  •    
       

  • jahmajka
    replied
    ja myje tylko woda .wydaje mi sie ze na plyn to za wczesnie ale nie wiem

    Leave a comment:


  • anna31
    replied
    Ja nigdy o tym nie myślałam, dopiero od czasu jak mam córę o tym myślę

    Leave a comment:


  • FamilyTree
    replied
    hmmm... kurcze nie wiem czy ph dziecka jest takie samo jak kobiety.
    Chyba bym jednak wybrała delikatne mydło dla dzieci. Choć może przy
    okazji poradź się pediatry. Bo nie ukrywam, że ciekawa jestem bardzo
    tego płynu do higieny intymnej.

    Leave a comment:

  •    
       

  • anna31
    replied
    Odświeżam zapomniany wątek.Jak dbać o higienę dziewczynek, czy dwuletnią pannę mogę myć płynem do higieny intymnej? Co o tym sądzicie?

    Leave a comment:


  • dorota19791
    started a topic higiena intymna dziewczynek

    higiena intymna dziewczynek

    W jaki sposob dbacie o higiene intymna dziewczynek?
       
Working...
X