Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

higiena intymna dziewczynek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    higiena intymna dziewczynek

    W jaki sposob dbacie o higiene intymna dziewczynek?
  •    
       

    #2
    Odświeżam zapomniany wątek.Jak dbać o higienę dziewczynek, czy dwuletnią pannę mogę myć płynem do higieny intymnej? Co o tym sądzicie?


    Skomentuj


      #3
      hmmm... kurcze nie wiem czy ph dziecka jest takie samo jak kobiety.
      Chyba bym jednak wybrała delikatne mydło dla dzieci. Choć może przy
      okazji poradź się pediatry. Bo nie ukrywam, że ciekawa jestem bardzo
      tego płynu do higieny intymnej.
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        Ja nigdy o tym nie myślałam, dopiero od czasu jak mam córę o tym myślę


        Skomentuj


          #5
          ja myje tylko woda .wydaje mi sie ze na plyn to za wczesnie ale nie wiem
          shannon

          Skomentuj


            #6
            Ja slyszalam ze plyny do higieny intymnej sa przeznaczone dla kobiet a nie dzieci bo te maja inne ph i flore bakteryjna.
            Wydaje mi sie ze czysta woda wystarczy.

            Skomentuj


              #7
              są specjalne płyny do higieny intymnej dla dziewczynek.
              Julka od 4 roku zycia uzywa takiego http://www.domzdrowia.pl/43400,fytof...cy-100-ml.html i nie mamy problemów, a dodam że moja córka często miała jakieś dolegliwości mimo mycia wodą i mydłem. Moja ginekolog poleca także szare mydło.


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Marlenka przeszła ostatnio zakażenie układu moczowego i dlatego pomyślałam żeby zacząć jakąś profilaktykę aby infekcja nie wróciła.
                Narazie będę myć ją wodą a jak skończy 3 latka to pomyślę o tym płynie o którym pisała Majajula.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: higiena intymna dziewczynek

                  Tu jest artykuł, gdzie jest opisana kwestia flory bakteryjnej pochwy. Wynika z tego chyba, że flora dziecka-dziewczynki jest inna niż dorosłej kobiety, ale nie jest jasno powidziane, jak to jest z zastosowaniem płynu: ekosystem pochwy Jak myślicie, można czy nie można stosować w końcu? Czy ktoś pytał gina?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: higiena intymna dziewczynek

                    Ja myślę że nie ma to uzasadnienia - przecież dziewczynka ma inną florę więc i inne ph a poza tym zabezpieczeniem przed infekcjami jest błona dziewicza. Myślę że można jedynie zaszkodzić. Jeśli dziecko ma infekcje na pewno trzeba iść do ginekologa i zapewne są odpowiednie preparaty do stosowania u dzieci. Ale profilaktycznie/na stałe niczego bym nie stosowała u dziecka.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: higiena intymna dziewczynek

                      Ja przemywam tylko wodą.

                      Mydła na pewno nie będę używać, bo to piecze jak pierun, to jedna z niewielu rzeczy, którą pamiętam z okresu wczesnego dzieciństwa

                      Ciekawe co to za płyn do higieny intymnej dla dzieci.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: higiena intymna dziewczynek

                        Lekarz powiedział mi,że jest taki specjalny żel do higieny intymnej dla dzieci,którego można używać. Odradził mi mydło ze względu na podrażnienia,a przeciez skóra dzieci jest bardzo delikatna.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: higiena intymna dziewczynek

                          Ostatnio kupiliśmy z mężem wiaderko tummy-tub. Znaleźliśmy stronę o nim – tummy-tub.pl i po przeczytaniu i obejrzeniu filmików zdecydowaliśmy się na zakup do kąpieli dla naszego maluszka. Codzienna kąpiel odmieniła się o 360 stopni. Odbywa się spokojnie, bezpiecznie oraz przyjemnie. Nasz bobas czuje się świetnie w wiaderku tummy tub.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: higiena intymna dziewczynek

                            Napisane przez dirtydancer Pokaż wiadomość
                            Ostatnio kupiliśmy z mężem wiaderko tummy-tub. Znaleźliśmy stronę o nim – tummy-tub.pl i po przeczytaniu i obejrzeniu filmików zdecydowaliśmy się na zakup do kąpieli dla naszego maluszka. Codzienna kąpiel odmieniła się o 360 stopni. Odbywa się spokojnie, bezpiecznie oraz przyjemnie. Nasz bobas czuje się świetnie w wiaderku tummy tub.
                            a co ma wiaderko wspólnego z płynem do higieny intymnej dziewczynek???
                            ja związku nie widzę
                            a dla mnie takie wiaderko sorki ale średnio wygodne oglądałam na żywo wkładałam do niego moją córkę jak miała ze 2 miesiące i wolę tradycyjną wanienkę a poza tym na długo takie wiaderko nie starczy bo starszy bobas już taki siedzący woli przestrzen w wodzie i możliwość pochlapania


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: higiena intymna dziewczynek

                              Napisane przez janeczkaa Pokaż wiadomość
                              a poza tym zabezpieczeniem przed infekcjami jest błona dziewicza.
                              matko boska kto ci takich bzdur napopowiadal???!?!??!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X