Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chodzi na paluszkach...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    chodzi na paluszkach...?

    Moja niunia prawie 17 miesięczna chodzi od jakiegos czasu na paluszkach,nie cały czas ale od czasu do czasu widzę,ze tak robi na boso też...kapcie sprawdzałam czy nie za małe ale sa ok,zreszta niedawno jej zmieniałam...Sądzicie,że to może być jakaś nieprawidłowość?zaznaczam,że mała miała dysplazje bioderek jak była mała,ale jak skończyła rok to byłyśmy na ostatniej wizycie i jest wszystko ok.Zastanawiam się czy nie pójść z nią jeszcze raz do ortopedy?...dzięki.
    ...Każda z karmiących piersi matki
    jest ożywczym źródłem kwiatu szczęścia,
    Błogosławionym szczęściem...
  •    
       

    #2
    Mój syn też chodzi od czasu do czasu na paluszkachNie wiem od czego to zależyMój bratanek też tak miał chociaż on cały czas chodził na paluszkach a teraz ma 3lata i chodzi normalnieMyślę że poprostu to etap przejściowy!Pozdrawiam!
    Ewa
    moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
    Oskarek12.01.2011 godz.17.05
    3150g.55cm.
    10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

    Skomentuj


      #3
      Madzie, rośnie Ci mała baletnica

      myślę, że to przejściowe - mój też tak chodził, teraz jak chodzi na paluszkach to już wiem, że to taka jego popisówka

      no ale można poobserwować dalej, ale myślę, że to nic groźnego
      Julek 15.o2.2oo7r



      Skomentuj


        #4
        uff to trochę mnie dziewczyny uspokoiłyściemyślałam,że to jakaś nieprawidłowość...
        ...Każda z karmiących piersi matki
        jest ożywczym źródłem kwiatu szczęścia,
        Błogosławionym szczęściem...

        Skomentuj


          #5
          Radzę jednak udać się do specjalisty. Nie zawsze jest to etap przejściowy-w przedszkolu widziałam 5letniego chłopca chodzącego w ten sposób i było to traktowane jako nieprawidłowość.

          Skomentuj


            #6
            Mój ynek ma 15 miesięcy i od nie dawna też zaczol chodzić na palcach. Wydaje mi się, że jest to etap przejściowy a szkraby pewnie myślą, że w ten sposób szybciej urosną

            Skomentuj


              #7
              chyba faktycznie było to przejściowe bo już rzadko tak chodzi czasem się jej zdarzy ale juz mniejale dzięki jak zawsze dziewczyny za rady...i odpowiedzi..
              ...Każda z karmiących piersi matki
              jest ożywczym źródłem kwiatu szczęścia,
              Błogosławionym szczęściem...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                u mojago malego kuzynka bylo tak ze strasznie martwili sie - dlaczego- lekarz powiedzial im ze skoro dziecko jest zdrowe, nie żadnych współtrawających nieprawidłowosci to oznacza to, ze moze to ciocia dalej w nim rozwijac lub poczekac az mu przejdzie... poszedl na rytmike
                ARCYDZIEŁEM BOGA JEST SERCE MATKI

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez czarna2600 Pokaż wiadomość
                  Moja niunia prawie 17 miesięczna chodzi od jakiegos czasu na paluszkach,nie cały czas ale od czasu do czasu widzę,ze tak robi na boso też...kapcie sprawdzałam czy nie za małe ale sa ok,zreszta niedawno jej zmieniałam...Sądzicie,że to może być jakaś nieprawidłowość?zaznaczam,że mała miała dysplazje bioderek jak była mała,ale jak skończyła rok to byłyśmy na ostatniej wizycie i jest wszystko ok.Zastanawiam się czy nie pójść z nią jeszcze raz do ortopedy?...dzięki.
                  Witaj, ja nie mam takiego problemu mój synek chodzi na całych stopach. Ale moja siostra ma prawie 3 letniego synka, który chodzi na palcach bardzo często nawet można powiedzieć, że zawsze byli z tym u lekarza a ten powiedział, że dziecko z tego wyrośnie
                  Pozdrawiam

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez czarna2600 Pokaż wiadomość
                    Moja niunia prawie 17 miesięczna chodzi od jakiegos czasu na paluszkach,nie cały czas ale od czasu do czasu widzę,ze tak robi na boso też...kapcie sprawdzałam czy nie za małe ale sa ok,zreszta niedawno jej zmieniałam...Sądzicie,że to może być jakaś nieprawidłowość?zaznaczam,że mała miała dysplazje bioderek jak była mała,ale jak skończyła rok to byłyśmy na ostatniej wizycie i jest wszystko ok.Zastanawiam się czy nie pójść z nią jeszcze raz do ortopedy?...dzięki.
                    Nie przejmuj się dużo dzieci w tym wieku chodzi na paluszkach - wyrosną z tego

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Piotrus ma 17m-cy nie pamietam od kiedy tak robi ale u niego to jest chyba w formie zabawy,teraz zreszta juz rzadko mu sie zdazra chyba sprawdzil wszystkie mozliwosci








                      Skomentuj


                        #12
                        chodzenie na paluszkach

                        Niestety moja mała również chodzi na paluszkach. Jak byłam z nią u lekarza ogólnego to trochę się zdziwił, że tak długo chodzi na palcach ale mówił, że wyrośnie z tego. Niestety mi nad głową ciągle latają słowa osób z rodziny, że to jest nieprawidłowość i straszą mnie, że dziecko będzie w ten sposób kaleką (i tu jestem już załamana), bo nikt z nich nie widzi by jakiekolwiek dziecko chodziło na paluszkach. W ostateczności zostaje wizyta u neurologa dziecięcego, by na 100% upewnić się, że wszystko jest w normie. Tak dla ostrożności. Zobaczymy, jak będzie później. Mam nadzieję, że to przejdzie z czasem.

                        Skomentuj


                          #13
                          Amelka ma 15 m-cy a od 13 zaczęła chodzić na paluszkach ale chyba w formie zabawy.Nie przejmuję się tym za bardzo gdyż nasz ortopeda mówił że to czasem pomaga w rozwoju stópki
                          Amelia 12.03.08

                          Skomentuj


                            #14
                            Moja mała skończyła już dwa lata i nie chodziła zbyt często na paluszkach. Obecnie ortopeda zalecił wkładki ortopedyczne i ćwiczenia m.in. CHODZENIE NA PALUSZKACH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, na piętkach itp.
                            Więc mamy nie martwcie się!!!!!!!!!!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: chodzi na paluszkach...?

                              Ja bym radzila sie udac jednak do specjalisty moja mala wczesnie zaczela chodzic i tez czesto chodzi na palcach mamy przodopochylenie miednicy jak sie okazalo i musimy sie rehabilitowac niby nic trudego ale dzieci tego nie lubia choc moja zuzia juz sie przyzwyczaila do cwiczen . Dziewczyny na prawde warto to spradzic i pozniej poswiecic troche czasu na cwiczenia teraz niz jak pociagnie to za soba inne juz nie tak proste do korekcji konsekwencje

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X