Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie podnosi głowki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nie podnosi głowki

    Witam.
    Czy możecie mi powiedzieć w jakim okresie dziecko podciągnięte za raczki z pozycji leżącej powinno podnosić głowkę ?
    Moja córka ma 3 miesiące i nie podnosi głowki.Zostaje ona jakby na poduszce.
    Rodzina mówi,że to za wczesnie.Wszystko w swoim czasie.
    Martwię się,bo kolezanek maluszki w tym wieku juz podciągają głowki.
    Czy miałyście taki problem??
    Martynka ur.11 listopada 2008
    Iga ur.3 sierpień 2012



  •    
       

    #2
    marzenia_n w mojej mądrej książce "Pierwsze 365 dni życia dziecka" napisali, że dziecko dopiero w 4 miesiącu "podciągane do pozycji siedzącej unosi głowę",
    w poprzednich miesiącach 2 i 3 : dziecko unosi główkę ale na krótko (5 sekund),

    a tak z życia: mój synek bardzo szybko dźwigał główkę, i siłował się do siadania jak tylko złapałam go za rączki - nie pamiętam jednak, który to był miesiąc jego życia (ale coś mi się wydaje, że dosyć wcześnie)
    Pamiętam jednak też, że córeczka mojej koleżanki, baaaaardzo (miała już kilka miesięcy) długo nie podciągała się, głowa była dla niej taka ciężka, że nie miała ochoty jej podnosić.
    Między moim synkiem, a córeczką koleżanki nie widzę żadnej różnicy w rozwoju, no może mój jej zwinniejszy, ruchliwszy, biega skacze, a ona spokojniutka i grzeczna...ale to pewnie wynik różnicy w temperamentu i płci.

    Z kolei synek mojej innej znajomej od razu kierowany był na ćwiczenia właśnie z tego powodu, że nie podnosił główki - ale to już też zależy od pediatry i jego oceny sytuacji.

    Myślę, że nie powinnaś się martwić, córcia ma dopiero 3 miesiące,
    poczekaj miesiąc - ale broń boże nic na siłę, bo takie sadzanie nie jest wskazane zbyt często.

    Wszystko w swoim czasie,
    Julek 15.o2.2oo7r



    Skomentuj


      #3
      MARZENIA a czy cwiczysz lezenie na brzuszku i podnoszenie glowki?
      moja coreczka bardzo szybko zaczela podnosic mmimo ze miala oslabione miesnie szyi(po urodzeniu kilka dni lezala w inkub.)kilka razy dziennie kladlam ja na brzuszek i cwiczyla podnoszenie.
      shannon

      Skomentuj


        #4
        moja dosc pozno zaczela podnosic glowke.jak skonczyla 5m.duzo czasu ma jeszcze twoje dziecko...

        Skomentuj


          #5
          Tak układam ją na brzuszku,na poczatku wogole nie chciała lezec.Płakała i wcale nie podnosiła .
          Teraz jest już lepiej unosi głowkę wysoko i czasem nawet dluzej ją trzyma.
          Zaniepokoiłam sie tym faktem ze nie podnosi głowki z pozycji lezacej,bo jak bylismy na szczepieniu pediatra cos tak stwierdzila ze moze miec obnizone napiecie
          Martynka ur.11 listopada 2008
          Iga ur.3 sierpień 2012



          Skomentuj


            #6
            główka

            Moja córka ma 3 tygodnie i podnosi chwiejnie na chwilę główkę

            Skomentuj


              #7
              no coz niema rachuby,kazde dziecko jest inne,ale moja corka jak miala 3 miesiace to juz podnosila,wiesz lepiej isc do specjalisty jak masz wachania i sie upewnicale nie ma sie co martwic,moze mala jest leniuszkiem poprostu
              GABRYSIA:12.03.2008.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez marzenia_n Pokaż wiadomość
                Tak układam ją na brzuszku,na poczatku wogole nie chciała lezec.Płakała i wcale nie podnosiła .
                Teraz jest już lepiej unosi głowkę wysoko i czasem nawet dluzej ją trzyma.
                Zaniepokoiłam sie tym faktem ze nie podnosi głowki z pozycji lezacej,bo jak bylismy na szczepieniu pediatra cos tak stwierdzila ze moze miec obnizone napiecie
                to jeśli pediatra coś stwierdziła takiego, to nie dała wam skierowania do neurologa, żeby to sprawdzić?
                Julek 15.o2.2oo7r



                Skomentuj


                  #9
                  idz do pediatry po skierowanie do neurologa - niech sprawdzi czy wszystko jest wporządku i przy okazji Ciebie uspokoji
                  ŁUKASZ 08.09.2006

                  NATALIA JULIA 30.11.2007



                  Skomentuj


                    #10
                    tez uwazam ze wizyta u neirologa jest koneczna <przedewszystkim poto eby cie uspokoic> kladz malca czesto na brzuchu niech cwiczy
                    PAULINKA 31.8.2003
                    VICTORIA 20.5.2008

                    12.1.2009r raczkowanie
                    13.1.2009 pozegnanie cycunia
                    16.1.2009 samodzielne siadanie

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X