Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co z tą jego wagą?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Co z tą jego wagą?

    Wczoraj byliśmy na szczepieniu przy okazji małego zważyli. Co sie okazało Przez 2 i pół miesiąca przytył zaledwie 700 gram. Mały za 2 dni bedzie miał 9 miesięcy i z tego co nam pewdiatra powiedziała,wg norm powinien ważyć 8500 , a waży 7890. Sama jestem zaskoczona tak jak nasza pediatra. Mały dostaje nawet dość sporo do jedzenia. Mleczko, kaszki, zupki, jakis serek, banan,jabłko. Jest troszke tego. Niby nie przytył za duzo ale lakarka powiedziała, ze on bardzo dobrze wygłada jest takinie chce pisac gruby, ale taki przy kości. Zastanawiam się czy to wina tego, iż mały zrobił sie strasznie ruchwily jak go postawie na nózkach to skacze jak szalony. Moze przez to całe jedzonko traci? a może w jego wieku ponoc trzeba dawac po 250 ml mleka ja mu daje 150 - 160 bo wiecej nie wypije, albo uleje. Na siłe mu zwiekszyć dawkę mleka? Nie wiem juz sama co robić?
    Bartuś 26.06.08
    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków
  •    
       

    #2
    eee nic mu nie zwiększaj,skoro dziecko ładnie wygląda.może taka jego uroda??moja cora jest dużym dzieckiem i ma 13m a wygląda na 18m.ma być po kim taka duża,natomiast znajomej synek taki drobniutki,ruchliwy i waży o wiele wiele mniej od mojej krolewny a jest starszy..pewnie przez ruch dużo spala..

    ja jako dziecko mialam zawsze niedowage....a teraz ..nadwage

    poco zwiekszać ilości mleka jak sama piszesz,że wiecej nie wypije??jak byłby głodny to by się pewnie dopomniał o repetę..

    Skomentuj


      #3
      moja cora tez jakos wyjatkowo duza.ludzie mysla ze ma ze 2 latka a to dopiero 18m.problemu z jedzeniem nie mamy a wrecz przeciwniemysle ze jesli twoja dziecinka na chora nie wyglada to moze faktycznie taka jej uroda.
      shannon

      Skomentuj


        #4
        glodna rozumiem ze nie chodzi i je tyle co da rade wiec na sile bym nie dokarmiala.
        shannon

        Skomentuj


          #5
          Jeśli Twoje dziecko jest zdrowe to niema sie co martwić.W ''czasach epidemii otyłości" lepiej mieć szczuplutkie dziecko.Moja ma 2 lata a ubranka kupuję jej na 3-4


          Skomentuj


            #6
            Też bym sie nie przejmowała na Twoim miejscu, bo dziecko zdrowe, ruchliwe i spala wszysto. jezeli nie potrafi zjesc więcej, to nie na sile. Tez mam problem z moim małym, jezeli chodzi o wage. Zawsze był niejadkiem, praktycznie od urodzenia.Ma 6 mies i wazy 6,5 kg. Walczymy o kazdy posilek, ale jest juz lepiej. Zabkuje teraz wiec nie zmuszam go , jak nie ma ochoty.
            tak bardzo sie przejmowalam jego waga, ze co tydzien chodzilam go wazyc, ale wszystko jest w porzadku. Teraz to w ogóle mleka nie chce pic, wiec musze mu posilki tak komponowac,zeby mial wystarczajaca il. wszystkiego co potrzebuje dziecko.(polecam kaszke Sinlac, dla alergikow, ale i dla niejadkow)
            FRANEK 16.08.2008

            Skomentuj


              #7
              kitty właśnie sięgnęłam po siatkę centylową. Twój Bartuś znajduje się ciut
              poniżej 10 centyla a to jest cały czas w normie. 8,5kg to jest średnia
              na ten miesiąc, a wiadomo nudno by było gdyby wszystkie dzieci w tym wieku
              tyle ważyły Nie martw się.
              Co do mleczka dawaj mu tyle ile chce, mój roczniak wypija od 150-180ml
              nigdy jeszcze nie zjadł więcej.

              anna31
              ma racje, w czasach gdy otyłość jest swego rodzaju chorobę
              cywilizacyjną, lepiej niech dziecko szczupłe będzie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Mój ma 2 latka i waży może z 10kg
                przestałam się zadręczać, choć czułam to samo co Ty, kiedy w pewnym momencie przez 3 miesiące przybyło go 100g! na siłę dziecka nie nakarmisz, bo będzie to stres dla Ciebie i dla niego...zupełnie nie potrzebnie

                jeśli jest zdrowy to po co ładować w niego tyle by mieścił się w normach??? pediatra też jakaś dziwna?

                Twój synek tak jak mój podskakuje, mój zaczął sprężynować jak miał 7 mcy, pełzać jak miał 8 miesięcy, raczkować jak miał 10 miesięcy a chodzić/biegać jak skończył rok!!! nie po drodze było mu tycie, bo był ciągle w ruchu!

                nie przejmuj się i tak nie ma dużego odchylenia od normy....jeśli już tak mamy na te normy patrzeć, to mój ciagle jest poniżej 10 centyla, długo był poniżej 3go. Zdrowy jak rydz, dwa razy w życiu kaszel i żadnych poważnych chorób!
                Julek 15.o2.2oo7r



                Skomentuj


                  #9
                  Tu jest fajny artykul :
                  http://babyonline.pl/maluch_rozwoj_artykul,4711.html

                  A tu stronka - wpisujemy wzrost, wage i pokazuje ktory centyl
                  http://siatkicentylowe.pl/

                  Skomentuj


                    #10
                    Ooo fajne mój z wagą jest ciut powyżej 90 centyla, ale wzrost .... trochę
                    ponad 97

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Moj ma 81-82 cm wzrostu i wazy 14 kg - czy po fotach widac jego wage ? Niesadze Duzy zdrowy chlop.
                      Kitty moj je tez po 150 - 180 ml czesto tylko 2 razy dziennie. Ostatnio przez 2 miesiace tez niewiele pzrytyl. Teraz ponad kg

                      Mysle ze nie masz co si emartwic, drobny chlopak bedzie choc niekoniecznie. Moj brat byl paczek a teraz wyglada jak anorektyk

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X