Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niedrożność kanalików łzowych

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Niedrożność kanalików łzowych

    Witam,właśnie w piatek byłam z moim 7 miesięcznym synkiem u okulisty z powodu strasznie ropiejacych jego oczek.Okazalo sie ze ma zapchane kanaliki łzowe i jeśli krople mu nie pomogą to bedzie musial miec zabieg przepychania tych kanalikow.Jestem lekko zaniepokojona czy ktoras z Was tez tak miala?Na czym wogole polega ten zabieg?Prosze o pomoc
  •    
       

    #2
    wiesz mój starszy synek tez miał to mieć bo mu oczy ropiały,
    ale się nie zgodziłam. jedna lekarka mówiła żeby najpierw masaże wypróbować, krople jakie sie da, zioła itp.
    pomogły wtedy krople i przemywanie rumiankiem.
    bo jak sie zrobi zabieg to podobno potem co jakis czas trzeba znowu bo sie nawraca ale nie wiem ile w tym prawdy...
    koleżanka mówiła bo jej dzidzia miała że to jakąś igiełkę w kącik oka wkładaja w ten kanalik i dziecko okropnie płacze, nie możesz byc przy tym, bynajmniej u nas w szpitalu nie można, ale siedzisz pod salą i wszystko słyszysz...
    lepiej zapytaj pediatry jak to wygląda, a czemu nie spytałaś okulisty?
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj


      #3
      Pytalam okulisty ale ona powiedziala ze na razie nie mam sie czym martwic bo moze to nie bedzie konieczne.Ale brzmi strasznie ten caly zabieg.Jestem przerazona

      Skomentuj


        #4
        nie martw sie na zapas ale nie daj tak od razu zabiegu zrobić.
        a jakie masz krople?
        ja teraz miałam tobrex jak małemu oczka ropiały!
        rewelacyjne krople ale tylko na recepte
        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

        Skomentuj


          #5
          Tez mam torbex i okulistka pokazala mi jak mam mu oczka masowac tyle ze on strasznie sie denerwuje i zawsze mi placze jak mu przemywam oczka i je pozniej masuje

          Skomentuj


            #6
            moj synek też miał zapchane kanaliki i nam lekarz kazał uciskać a nie masować i pomogło. Najpierw uciskać a póżniej wpuszczać krople (nie odwrotnie)
            ŁUKASZ 08.09.2006

            NATALIA JULIA 30.11.2007



            Skomentuj


              #7
              wiesz lepiej niech sie teraz denerwuje bo zabieg to gorsze zło
              tobrex jest super więc mysle że powinny pomóc
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                moj siostrzeniec miał taki zabieg przekuwania tego kanalika
                a teraz chyba bedzie miała siostrzenica, ale najpierw czeka ja wizyta u okulisty
                synek siostry miał raz i nie miał nawrotow
                siostra mowiła ze to trwa tylko chwile




                Skomentuj


                  #9
                  Ja, gdy się urodziłam miałam zatkany kanalik łzowy i mi go przetykali. Później zatkał mi się tylko raz w wieku 18 lat. I też mi go przetkali. Zabieg polega na włożeniu igły do dziurki w kąciku. Całe łzy spływają. Nie pamiętam już czy jakiegoś antybiotyku nie wstrzykują ta igłą.
                  Mojej córce zatyka sie kanalik łzowy od urodzenia. Pediatra kazał masować kącik. Ma też krople które jej przepisał. Są dni że ma zatkany a czasem jest ok. Mówił, że wielu dzieciom masaz pomaga i nie trzeba przetykać.
                  Dla dorosłego zabieg nie jest miły, ale jest bezbolesny. Dziecko wiadomo inaczej odbiera.

                  Skomentuj


                    #10
                    Moja siostra miała przepłukiwany kanalik łzowy jak miała kilka miesięcy
                    teraz ma 20 lat i ciagłe problemy z ropiejącymi oczami

                    niestety żaden okulista nie mówił jej o masażach tylko maści i krople przepisują


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Ja właśnie jutro jadę do okulisty po raz drugi przetkać kanalik.Ani Tobradex ani masaż mojemu synkowi nie pomógł.Boję się,chciałabym mieć to za sobą.Synuś ma już 14 msc.!!!

                      Skomentuj


                        #12
                        a może być zatkany tylko jeden kanalik?

                        wczoraj Jonatanowi zapłakanemu po ataku kolki coś zaczeło sie dzieć z jednym oczkiem - takie długo mokre było - przemywałam solą fizjol. i nic - samo łzawiło jakby

                        dziś rano jak wstał pojawiła się żółta wydzielina i ledwo mi Biedak oczko otworzył

                        przemyłam i za 2 godziny to samo, cóż mu sie znowu przypałętało

                        HELP!!!

                        Skomentuj


                          #13
                          Sikornik moze przemywaj te oczko naparem z rumianku -mysle ze to bardziej pomoze niz sol fizjologiczna .
                          Jasli to mozliwe to sprawdz czy przypadkiem cos mu sie nie przykleilo do oczka

                          Skomentuj


                            #14
                            a co mogłoby się mu przykleić

                            Skomentuj


                              #15
                              np rzesa lub pylki z drzew

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X