Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

testy alergiczne u 3 latka. :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    testy alergiczne u 3 latka. :)

    powiedzcie mi czy przez to przechodziłyście na czym to polega?? moje dziecko ma częste zapalenie krtani i dzisiaj alergolog zaecił na zrobić jak mały skończy 3 latka testy alergiczne..
  •    
       

    #2
    wiesz co
    we wrzesniu mój starszy znów miał zapalenie krtaNI
    Z RACJI TEGO ŻE CZĘSTO MA WŁASNIE TO LUB ZAPALENIE GARDŁA LUB OSKRZELI
    TEZ DOSTALISMY SKIEROWNIE DO ALERGOLOGA

    ale jak na złośc zawsze jest przeziebiony jak mielismy iść a
    i przekładałam wizytę.
    teraz idziemy końcem lutego jak znów nic nie wyjdzie.
    żaden alergolog nie przyjmie dziecka bez badań z kału na pasożyty i ogólnch wyników z krwi,
    nawet mnie zarejestrować nie chciała.
    no i dziecko musi być zdrowiutkie.
    ja dopiero będę robić te wyniki z kału, troche to problem, bo to sie trzy razy robi pod rząd , czyli 3 razy chodzenia do laboratorium zanieśc materiał.
    a testy to nakłuwaja dziecku skórę w miejscu od dłoni do łokcia (wpuszczaja troche alergenu).
    dziecko ma siedziec 20 minut i nawet nie dotykac.
    jak pojawi sie czewone wkoło nakłucia to na ten alergen dziecko jest uczulone.
    ostatnio byłam z koleżanką i jej 5latkiem, akuray robiła.
    dzieciak strasznie marudził, bo jak pojawia sie uczulennie to strasznie to swędzi a nie mozna ruszyc.
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj


      #3
      masakra. Juz sie boje. nie wiem czy mój 3 latek to wytrzyma

      Skomentuj


        #4
        he he!
        mnie znów przeraza to grzebanie w kupie że tak powiem i to łażenie do laboratorium .
        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

        Skomentuj


          #5
          ale czego się nie robi dla dziecka ...

          Skomentuj


            #6
            no dokładnie.
            jak bede po badaniach i testach to dam znac jak to wszystko dokładnie wyglada.
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #7
              super dzieki za pomoc buzka:*

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                ja mogę to potwierdzić co napisała pinklady - muszą być wyniki morfologii i kału. Mój synek na testach strasznie płakał aż serce bolało bo nie mogłam go przytulić i musiałam trzymać mu ręke nieruchomo synek testy alergiczne miał robione jak miał 1,5 roku.
                ŁUKASZ 08.09.2006

                NATALIA JULIA 30.11.2007



                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez akinomb Pokaż wiadomość
                  ja mogę to potwierdzić co napisała pinklady - muszą być wyniki morfologii i kału. Mój synek na testach strasznie płakał aż serce bolało bo nie mogłam go przytulić i musiałam trzymać mu ręke nieruchomo synek testy alergiczne miał robione jak miał 1,5 roku.
                  I jakie były wyniki bo słyszałam że tak małym dzieciom nie robi się testów skórnych ponieważ są mało wiarygodne


                  Skomentuj


                    #10
                    Moja córcia miała testy z krwi w 8 miesiącu i nic nie wykazały.A jednak jest uczulona na białko mleka, cytrusy, truskawki, roztocza, pleśnie i sierść kota.
                    Starszy synek (11 lat) miał testy skórne w wieku 3 lat i był na to samo uczulony co teraz jest jego siostrzyczka.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      masz racje że tak małym dzieciom nie robi się testów ale mój synek w tamtym okresie to chodząca wielka rana (teraz to się zmieniło - jego skóra nadal nie jest idealna )i moja alergolog powiedział że musimy sprawdzić czy coś wyjdzie. 9 lutego mamy wizyte i pewnie znowu umówimy się na testy
                      a uczulony jest na;
                      mleko
                      całe jajko
                      mięso wieprzowe
                      ryby
                      truskawki
                      owoce cytrusowe
                      orzechy
                      ŁUKASZ 08.09.2006

                      NATALIA JULIA 30.11.2007



                      Skomentuj


                        #12
                        my też dostaliśmy skierowanie do alergologa
                        Dacjan miał zapalenie oskrzeli i w czasie brania antybiotyku tylko przez trzy dni nie miał kaszlu i znowu go wzięło
                        razem z naszą panią doktor podejrzewamy alergię (dzisiaj byliśmy u niej to płuca i oskrzela i gardlo ma czyste), więc skąd ten kaszel
                        u nas jak rozmawiałam z koleżanką to nie trzeba najpierw robic żadnych badań ani morfologii ani kału
                        dopiero alergolog wysyła na takie badania

                        Skomentuj


                          #13
                          Moja córka miała testy gdy miała 4 lata. Nic ją to nie bolało, nawet była zadowolona , że ma całą rękę popisaną długopisem. Testy miała robione z powodu ciągłego kataru, jednak nic nie wykazały. Dopiero po dwóch latach lekarka stwierdziła, że córka ma kłopoty z gardłem, katarem i gorzej słyszy przez 3 migdał. Właśnie się go pozbyliśmy i mam nadzieję , że teraz nie będzie już takich problemów.

                          Skomentuj


                            #14
                            a_s u nas trzeba mieć przy wizycie morfologię i wyniki z kału bo pasozyty w kale dają takie same objawy jak alergia, najlepiej spytac w rejestracji co trzeba żeby nie było niespodzianek.

                            Ula piszę na pw co i jak.
                            Last edited by pinklady; 30-03-2009, 10:50. Powód: literówa
                            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                            Skomentuj


                              #15
                              Napisane przez pinklady Pokaż wiadomość
                              a_s u nas trzeba mieć przy wizycie morfologię i wyniki z kału bo pasozyty w kale dają takie same skutki jak alergia, najlepiej spytac w rejestracji co trzeba żeby nie było niespodzianek.

                              Ula piszę na pw co i jak.
                              dzięki pinklady

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X