Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ssanie kciuka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • werna
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    cześć , mój maluch ssał kciuk zasypiając przez dosłownie kilka tygodni, ale nie przejmowałam się tym i sam przestał, także może i twój przesanie

    Leave a comment:

  •    
       

  • Lara5
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    Synek miał taki okres że ssał kciuka ale już sama nie pamiętam jak mu to minęło ale bardzo się martwiłam że się nieoduczy a tu chyba po prostu samo przeszło Już paluszka miał takiego ściumcianego że może i już bolał czy coś Ale grunt że minęło

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    Synek szwagierki cały czas ssa kciuk a oni długo bagatelizowali ten problem. Jak im mówiłam zeby kupili mu smoczek to nie chcieli bo to na zgryz i wymowę nie dobre, po pewnym czasie mały tak sobie narobił że cały paluszek czerwony i opuchnięty, dopiero zrozumieli ze smoczek byłby lepszy tylko mały ma już pół roku i nie chce nic zaakceptować

    Leave a comment:


  • 27otsifem
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
    Mamy ten sam problem. Kupiłam już chyba 5 różnych smoczków i synek nie chce żadnego z nich. Wszystkie wypluwa i woli ssać kciuka. Podobno to u wiekszości dzieci samo minie. tylko kiedy?
    u mojej znajomej byl ten sam problem - i szukala odpowiedniego smoczka dlugo oj dlugo i w koncu corka zaakceptowala chico smoczki

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    Mamy ten sam problem. Kupiłam już chyba 5 różnych smoczków i synek nie chce żadnego z nich. Wszystkie wypluwa i woli ssać kciuka. Podobno to u wiekszości dzieci samo minie. tylko kiedy?

    Leave a comment:


  • anulenka6
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    Oj, mój maluch długo i namiętnie ssał kciuka, ale tylko jak poczuł się zmęczony, senny i do zasypiania oraz przez całą noc słychać było, że namiętnie go ssie. Bardzo ciężko się walczy z tym problemem. Już lepiej jakby ssał smoka. Najpierw uszyłam mu rękawiczkę kenzo. Można kupić takie gotowe, ale są drogie i nie wiadomo czy w ogóle działają. Przyjrzałam się jak to wygląda i uszyłam. Jest to rękawiczka wyłącznie na kciuk. Nie działa. Ssał kciuka przez rękawiczkę, a potem nauczył się ją zdejmować. Malowałam palce gorzkim pazurkiem. Nie przeszkadzało mu to. Uszyłam więc takie łapki, coś w podobie niedrapek, tylko do guzik żeby nie mógł wyszukać w nich kciuka i nie mógł ich zdjąć. Oczywiście na początku szukał, płakał. Spał w nich bardzo długo, około 3/4 miesięcy, ale się udało!

    Leave a comment:


  • agniecha1793
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    Ja rowniez mialam ten problem. w szybki sposob oduczylam go nowymi zabawkami. Z czasem zapomnial o kciuku

    Leave a comment:

  •    
       

  • inesita28
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    Mój też ssie tylko kciuka, teraz troszkę mniej. Nadal nie mogę przekonać go do smoczka.

    Leave a comment:


  • niedozywiona
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    Kacper też ssie kciuka strasznie, tylko chodzę i wyjmuję mu co chwile łapska z buzi, mówię i tłumacze, że nie wolno itd. Nasila się to, kiedy ida mu zabki, a że jest po ekspozycji na gluten to dostaje pajdkę chleba i zamiast kciuka to memla tą piętke cały dzień, nie zjada Staram się tez ze dwa razy dziennie szczoteczka mu w buzi pojeździć, żeby posmyrać to, co ewentualnie swędzi, albo ochlodzic i na jakiś czas mam święty spokój zwykle.

    Leave a comment:


  • e_barti
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    Mieliśmy ten sam problem. Z wielu posiadanych przez nas smoczków tylko jeden przypadł Małej do gustu. Gdy był już całkiem zużyty sporo się naszukaliśmy i w końcu udało nam się znaleźć egzemplarz tej samej firmy tylko w większym rozmiarze i Mała bez problemu go używa.

    Leave a comment:

  •    
       

  • bajkowazuzia
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    Może jednak poradzi ktoś coś konkretnego? Moja córeczka ma 2 latka i zawsze do spania ładuje kciuka do buzi:/ żadne gorzkie paluszki, rękawiczki, prośby, upomnienia i złości nie pomagają, w tej chwili to już odruch jest, ona nawet tego nie kontroluje. Mówi "robaczki ugryzą" (próbuję jej mówić, że jak będzie ssała kciuka, to będzie mieć robaczki i pupę ugryzą), i mówiąc to wsadza kciuka do buzi z powrotem (zazwyczaj jest to zaraz po przebudzeniu:/)

    Leave a comment:


  • GosiaInuszka
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    Gdy dziecko przyzwyczai się do ssania kciuka to bardzo trudno będzie go odzwyczaić, a wyrzucić się nie da (w przeciwieństwie do smoka). Część dzieci ssie go rzeczywiście tylko w okresie ząbkowania, ale wiele się przyzwyczaja, a to powoduje nie tylko wady zgryzu. Sama widziałam dziecko, którego ssany kciuk był mniejszy od tego na lewej ręce znacznie, a dziecko miało 4 latka. Przestawić na smoczek, albo zabierać z buzi za każdym razem, gdy tam zawędruje.

    Leave a comment:


  • bazumik
    replied
    Odp: Ssanie kciuka

    Mój mały ssał kciuk jak ząbkował

    Leave a comment:


  • Asia1406
    replied
    Napisane przez Nusiakova Pokaż wiadomość
    Ponoc mniejsze zło, z tego względu, że jak dziecko ssie kciuka to dolne
    ząbki idą do tyłu a górne do przodu. A smoczki te anatomiczne jednak nie
    powodują czegoś takiego. Moja córcia używa smoczka chyba od drugiego
    miesiąca do teraz a ma 1,5roku. I ząbki ma ładne i proste. CHociaż teraz
    i w sumie przez cały czas używa go tylko do zasypiania.
    Najwieksza wada jest to ze kciuka nie zabierzesz

    Leave a comment:


  • Wiola_K_84
    replied
    Moja wkłada dosłownie wszystko do buzi oprócz smoczka. Jak próbuję włożyć smoczka to jest płacz. Mam nadzieję, ze jakoś sie przekona. Będę z uporem jej go wkładać do buzi, bo chyba innego sposobu nie ma. Tak sie zastanawiam czy te smoczki od 6 miesiaca nie sa troszkę za duze na dziecko 6 miesięczne. Wydaje mi się, że moja mała czasem się krztusi, bo za głęboko jej wejdzie. To jest moim zdaniem wada produktów, które są na duży przedział wieku. Jednak 6 miesięczne dziecko ma sporo mniejszą buzię niż 11 miesięczne, a używają tego samego smoczka.

    Leave a comment:

       
Working...
X