Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ssanie kciuka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Ssanie kciuka

    Ja rowniez mialam ten problem. w szybki sposob oduczylam go nowymi zabawkami. Z czasem zapomnial o kciuku

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Ssanie kciuka

      Oj, mój maluch długo i namiętnie ssał kciuka, ale tylko jak poczuł się zmęczony, senny i do zasypiania oraz przez całą noc słychać było, że namiętnie go ssie. Bardzo ciężko się walczy z tym problemem. Już lepiej jakby ssał smoka. Najpierw uszyłam mu rękawiczkę kenzo. Można kupić takie gotowe, ale są drogie i nie wiadomo czy w ogóle działają. Przyjrzałam się jak to wygląda i uszyłam. Jest to rękawiczka wyłącznie na kciuk. Nie działa. Ssał kciuka przez rękawiczkę, a potem nauczył się ją zdejmować. Malowałam palce gorzkim pazurkiem. Nie przeszkadzało mu to. Uszyłam więc takie łapki, coś w podobie niedrapek, tylko do guzik żeby nie mógł wyszukać w nich kciuka i nie mógł ich zdjąć. Oczywiście na początku szukał, płakał. Spał w nich bardzo długo, około 3/4 miesięcy, ale się udało!

      Skomentuj


        #18
        Odp: Ssanie kciuka

        Mamy ten sam problem. Kupiłam już chyba 5 różnych smoczków i synek nie chce żadnego z nich. Wszystkie wypluwa i woli ssać kciuka. Podobno to u wiekszości dzieci samo minie. tylko kiedy?

        Skomentuj


          #19
          Odp: Ssanie kciuka

          Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
          Mamy ten sam problem. Kupiłam już chyba 5 różnych smoczków i synek nie chce żadnego z nich. Wszystkie wypluwa i woli ssać kciuka. Podobno to u wiekszości dzieci samo minie. tylko kiedy?
          u mojej znajomej byl ten sam problem - i szukala odpowiedniego smoczka dlugo oj dlugo i w koncu corka zaakceptowala chico smoczki

          Skomentuj


            #20
            Odp: Ssanie kciuka

            Synek szwagierki cały czas ssa kciuk a oni długo bagatelizowali ten problem. Jak im mówiłam zeby kupili mu smoczek to nie chcieli bo to na zgryz i wymowę nie dobre, po pewnym czasie mały tak sobie narobił że cały paluszek czerwony i opuchnięty, dopiero zrozumieli ze smoczek byłby lepszy tylko mały ma już pół roku i nie chce nic zaakceptować

            Skomentuj


              #21
              Odp: Ssanie kciuka

              Synek miał taki okres że ssał kciuka ale już sama nie pamiętam jak mu to minęło ale bardzo się martwiłam że się nieoduczy a tu chyba po prostu samo przeszło Już paluszka miał takiego ściumcianego że może i już bolał czy coś Ale grunt że minęło

              Skomentuj


                #22
                Odp: Ssanie kciuka

                cześć , mój maluch ssał kciuk zasypiając przez dosłownie kilka tygodni, ale nie przejmowałam się tym i sam przestał, także może i twój przesanie

                Skomentuj

                       
                Working...
                X