Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaszel krtaniowy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kaszel krtaniowy

    Witam Wszystkie Mamy Pisze Z Pytaniem Dosyć Często Moje Dziecko Choruje Na Kaszel Krtawniowy Ma 2,6 Roku I Zaczyna To Być Męczoce. Zażywa Ribomunyl A Mimo Wszystko Zapada Na Tą Chorobę.. Moej Pytanie Brzmi Czy Słuszne Jest Podawania Zastrzyków Na Zapalenie Krtani?? Dzisiaj Odwiedzilismy Nasza Pania Doktor Która Stwierdziła że Musi Dostać Zastrzyki Bo Męczy Go Kaszel.. Czy To Mu Pomoże?????
  •    
       

    #2
    Mój synek 3,5 latka ostatnio miał kaszel krtaniowy.dostał biseptol i clemastin i moja pani doktor kazała podawać jakiś syropek ziołowy na kaszel np. plantaginis
    pomogło mu to
    a co do zastrzyków moje dzieci nigdy nie dostawały

    Skomentuj


      #3
      mój 10-letni syn od skonczenia roku miał zapalenie krtani srednio co 3 miesiące. i albo w szpitalu lądowalismy albo w domu z antybiotykiem.
      ale nnigdy nie dostał zastrzyków...
      nawet gdy sie dusił i zaniemówił wylądowalismy na laryngologii, miał inhalacje i antybiotyk ale nigdy zastrzyków.
      w koncu lekarka kazała go zaszczepić przeciw zapaleniu krtani.
      za jakis czas zachorował bo jak lekarka stwierdziła szczepionka jest przeciwko bakteryjnemu zapaleniu krtani a on łapie wirusowe...
      tak łapał do 7 roku zycia.
      teraz ma rzadko, zazwyczaj raz do roku.
      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

      Skomentuj


        #4
        no i teraz nie wiem co robić .. praktycznie co 2 miesiące bierze zastrzyki na ten kaszel. bez sensu .. może powinnam dodatkowo mu kupić ten syrop ziołowy.. plantaginis?? chyba zmienie lekarza co by się nie działo małemu od razu pakują mu serie 10 zastrzyków.. pomóżcie co robić??

        Skomentuj


          #5
          Ula podstawowe pytanie: ty do pediatry chodzisz czy laryngologa?
          bo może warto skonsultowac się z laryngologiem, albo zmienic pediatrę...
          ja bym poszła do innego...
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #6
            pinklady - chodze do pediatry ale widocznie jest przereklamowana ta pani doktor.. brak słów..kupiłam małemu syrop plantaginis i jak tylko skończy zastrzyki to zmieniam pediatre.. mam dość..

            Skomentuj


              #7
              Ula mój syn miał zapalenie krtani i w pierwszy dzień dostał zastrzyk i nocka
              była spokojna. Na drugi dzień kiedy zastrzyk zszedł noc była okropna. Syn
              się dusił, był płacz, kaszel co jeszcze nasilało ból.
              Wiesz ja jestem zagorzałym przeciwnikiem antybiotyków, więc gdybym miała
              wybierać między antybiotykiem a zastrzykiem wybrałabym to drugie.
              Oczywiście coby nie podawać zastrzyku codziennie przez kolejne dni był
              na antybiotyku.
              Ale chorował na krtań tylko raz. Może faktycznie rozważ szczepienie skoro
              tak często często męczy go ta przypadłość

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Kurcze myśle że najpierw poradze się innego pediatry co w takim przypadku jeśli zalec i mi szczepenie to zrobie to nie wiem czy to ma wpływ ale mój malusz od wrześnie 2008 chodzi do przedszkola i wtedy zaczeły sie te wszystkie dolegliwości. wczesniej do 2 roku życia nie wiedzeliśmy z mezem co to gorączka czy angina ropna a teraz jak nie krtan to inne choróbsko .. dlatego nasza pani doktor przepisała nam ribomunyl i uwierzcie prze 2 miesiące mieliśmy spokój ale zaczęlo się od nowa.. masakra

                Skomentuj


                  #9
                  Witam.Zastrzyki to nic innego tylko antybiotyki.Moja córcia też chorowała ale na oskrzela i bez przerwy dostawała antybiotyki doustnie albo w zastrzykach, w końcu zmieniłam lekarza dostała leki wziewne i przeciwalergiczne i jest spokój nawet nie ma kataru.Radzę zmienić lekarza.


                  Skomentuj


                    #10
                    chyba nie mam wyjścia poczekam do końca choroby i zasięgne porady innego pediatry

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      anna31 W leczeniu zapalenia właśnie np krtani podaje się
                      deksametazon (Dexaven), nebulizacja ze sterydów i ewentualnie adrenaliny.
                      Albo zastrzyki z hydrokortizonem.
                      W tych zastrzykach nie ma antybiotyków, podaje się jej by uniknąć
                      ewentualnych duszności czy kaszlu.

                      Przy częstych tego typu dolegliwościach należy znaleźć przyczynę,
                      ponieważ czasem nawracające zapalenia krtani wynikają z nieprawidłowości w budowie krtani lub refluksu żołądkowo-przełykowego a najczęściej z alergii
                      tak jak w przypadku anna31.

                      Ula poza tym zapalenie krtani to choroba dziecięca do 5 rż., tym bardziej
                      chodzi do przedszkola, nie ma co się dziwić, że często choruje.
                      A zapalenie krtani lubi wracać jak bumerang przede wszystkim w zimie w
                      okresie grzewczym. Na dworze -zimno i wilgotno, a w domu ciepło i sucho.
                      Próbuj poradzić się innego lekarza może faktycznie jest to sprawa alergiczna
                      i wtedy przepisze leki inhalacyjne.

                      Skomentuj


                        #12
                        byłam dzisiaj na pogotowiu z małym na zstrzyku i miałam chwile zeby porozmawiać z pania ktora wykonywała mu go. powiedziała mi ze jeśli maly tak często choruje pani pediatra powinna dac nam skierowanie na wymaz z gardła zeby zrobić anty... coś tam bo moze mały ma jakiegoś gronkowca w krtanie czy słyszałyście coś na ten temat??

                        Skomentuj


                          #13
                          Kubuś

                          Witam! mój synek odkąd skończył 7 miesięcy zaczął chorować na zapalenie krtani. W tym roku już 4 raz a ma dopiero 10 miesięcy. Za pierwszym razem dostał sterydy - Encorton, pomogły bardzo szybko, ale choroba i tak wróciła po miesiącu. Ostatecznie pediatra doszła do wniosku, że może to być na tle alergicznym, niestety synek jest za mały na wykonanie testów. W przypadku Twojego synka polecałabym wizytę u alergologa bo dziecko jest starsze. Szkoda tak go faszerować zastrzykami. pozdrawiam

                          Skomentuj


                            #14
                            nio tak wizyte mamy umówioną we wrzęsniu ale ostatnio zmianiłam mu pediatre i powiem szczerze ze jestem w szoku miał zapalenie krtani i uwaga brak zzastrzyków tylko dostał zawiesinke i pfu pfu przesżło teraz borykamy się z OSPĄ

                            Skomentuj


                              #15
                              Ula ale ta zawiesinka to pewnie antybiotyk , co ??
                              Julek: 10/3/2008

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X