Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

3miesięczny chłopiec ślini się i wkłada wszystko do buzi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    3miesięczny chłopiec ślini się i wkłada wszystko do buzi

    mój prawie 3-miesięczny synek od paru dni też się ślini, nie wiem co to jest, przecież teraz nie będą mu wychodziły ząbki bo za wcześnie na to. Jego babcia twierdzi, że swędzą go dziąsełka, no ale dlaczego?? zaczyna wszystko brać do buzi no i ślini się z niewiadomych powodów. jakie mogą być tego powody??
    Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
    http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia
  •    
       

    #2
    brrrrr...... no przecież już pisałaś o tym w wątku wyżej. Po co zakładać
    nowy??? odpowiedziałam już

    Skomentuj


      #3
      3miesięczny chłopiec ślini się i wkłada wszystko do buzi

      tyle, że tam chodziło o 11, a mi o 3 miesięcznego chłopca. U niego mogą wychodzić już ząbki, a u 3miesiecznego chłopca raczej nie. więc jakby nei patrzeć to chodzi o zupełnie coś innego, u tamtego chłopca jak i u mojego sa inne przyczyny ślinienia się. a napisałam taka sama wiadomość w obu postach dlatego, żeby odpowiedzieć założycielce tamtego posta, że mam podobna sytuację, tyle że wiekowo inną, a nowego po to, że chciałam się poradzić i chciałam żeby ktoś mi odpowiadał.
      Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
      http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

      Skomentuj


        #4
        No to aj powtozre to co bylo jzu pisane tutaj pare razy.
        Ciekawe skad szanowna babcia wie co dziecko swedzi a co nie
        Zabki sa prawdopodobne ale malo. Barzdiej prawdopodobne jest to ze smyk po prostu poznaje swiat a robi to wlasnie wkladajac wszystko do buzi, dodatkowo slinianki si eroziwjaja stad zwiekszona produkcja sliny.
        Takze nic zlego sie nie dzieje - maluszek wszedl w koleny etap swego zycia i tyle.

        P.S. Tak czy inaczej Colleen ma racje - jesli sytuacja jest podoba i dotyzcy tego samego ( nadmiernego slinienia itp ) to nie warto zakladac nowych tematow.

        Skomentuj


          #5
          Witaj justysia
          ja jestem w takiej samej sytuacji mój chłopczyk(23 skończy 3 misiące) też sie strasznie ślini, wręcz obgryza sobie piąstki na dodatek jest marudny płaczliwy i mniej je niż zwykle wiem, że jutro nie zaczną mu ząbki wychodzić ale myśle że tak to się rozkręca poprostu.Dziąsełka mogą dokuczać na dlugo przed pierwszym zębem. Ja miałam pierwszy ząbek w 4 miesiącu a podobno takie rzeczy są dziedziczne. Więc może u Was też jest podobnie...zapytaj mame kiedy ty albo Twój mąż mieliście pierwsze ząbki.
          pozdrawiamy Was gorąco
          jagodzianka

          Skomentuj


            #6
            Witaj!
            Powiem Ci ze jest to jak najbardziej możliwe, ze twojemu synkowi wychodza ząbki mnie juz nic nie zdziwi...Mój synuś równiez w trzecim miesiacu zaczal sie ślinić, lekarka sie zdziwila a co sie okazlo 4 miesiac i dwa ząbki teraz ma juz 6 miesiecy i 8 ząbków. To czy Twoj syn je bedzie mial moze łatwo sprawdzic sama. Ja tak zrobiłam tzn moja mama Wez łyzeczke metalową i tĄ końcówka postukaj o dziąsełka u góry i na dole. Jeżeli beda wychodziły mu ząbki usłyszysz taki dziwny dzwięk stukając daj znac czy sie sprawdziło
            Bartuś 26.06.08
            Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

            Skomentuj


              #7
              ;d;d;d hehe zapomniałam o tym, moja mama też kazała tak sprawdzać
              jagodzianka

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                3miesięczny chłopiec ślini się i wkłada wszystko do buzi

                mój synek 22 skonczy 3 miesiace, moze i to dlatego ze niedlugo beda mu wychodziły ząbki, moze najlepiej zapytam o to lekarza 4 lutego na kolejnym szczepieniu. chociaż szczerze mówiąc to nie jestem jeszcze gotowa na ząbki, no ale ten czas tak szybko leci, dopiero co wychodzilismy ze szpitala a tu niedlugo mina 3miesiace
                Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                Skomentuj


                  #9
                  nas czeka szczepienie teraz 20 i też mam zamiar o to zapytać, zobaczymy...
                  jagodzianka

                  Skomentuj


                    #10
                    Z jednej ze stron

                    OBFITE ŚLINIENIE U NOWORODKA
                    Wcale nie musi być związane z ząbkowaniem. Czasami pojawia się długo przed ząbkowaniem. Wynika ze wzmożonej pracy gruczołów ślinowych.

                    Po co noworodkowi ślina
                    - Nawilża śluzówkę jamy ustnej.
                    - Zawarte w niej przeciwciała (IgA) utrudniają wnikanie bakterii.
                    - Bierze udział w procesie trawienia, za sprawą zawartych w niej enzymów.

                    Kiedy śliny robi się jej więcej
                    Od trzeciego miesiąca życia dziecka gruczoły ślinowe pracują intensywniej i wydzielają więcej śliny. Dziecko nie umie jeszcze skoordynować ruchów języka, policzków i gardła, żeby połykać jej nadmiar, więc ślina ścieka po bródce.

                    Czemu to służy
                    Pięciomiesięczne dzieci bawią się językiem, wargami i śliną, robią z niej bańki – ćwiczą w ten sposób buzię i szykują do nauki mówienia.

                    Ślina jest potrzebna przy ząbkowaniu
                    Około szóstego miesiąca zaczynają rosnąć ząbki. Zawiązek zęba powoduje obrzmienie dziąsła (a nawet lekki stan zapalny). W rezultacie dziecko ślini się dużo bardziej.

                    Co możesz zrobić, gdy dziecko mocno się ślini
                    1. Smaruj brodę i szyję kremem ochronnym lub maścią (np. Linomag, Bepanthen, Alantan), by zabezpieczyć ją przed drażniącym działaniem enzymów trawiennych.
                    2. Pamiętaj o zabezpieczeniu buzi kremem przed wyjściem na dwór. Mokra (zaśliniona) skóra pod wpływem chłodu łatwiej ulega spierzchnięciu.
                    3. Zakładaj śliniaczek (nie tylko do jedzenia) i często go zmieniaj. Dzięki temu zabezpieczysz ubranko maluszka.
                    4. Porozmawiaj z lekarzem. Obfite, nie uzasadnione niczym ślinienie może być objawem zapalenia nagłośni.
                    Amelia 12.03.08

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez justysia191987 Pokaż wiadomość
                      tyle, że tam chodziło o 11, a mi o 3 miesięcznego chłopca. U niego mogą wychodzić już ząbki, a u 3miesiecznego chłopca raczej nie. więc jakby nei patrzeć to chodzi o zupełnie coś innego, u tamtego chłopca jak i u mojego sa inne przyczyny ślinienia się. a napisałam taka sama wiadomość w obu postach dlatego, żeby odpowiedzieć założycielce tamtego posta, że mam podobna sytuację, tyle że wiekowo inną, a nowego po to, że chciałam się poradzić i chciałam żeby ktoś mi odpowiadał.
                      ale to samo pisałaś w wątku który założyła mama 11 miesięcznego chłopca.
                      jeden i drugi dotyczy ślinienia się, tak?? to załóżmy 12 wątków na ten sam
                      temat z tymże dla dzieci w poszczególnych miesiącach.

                      Skomentuj


                        #12
                        Colleen
                        to załóżmy 12 wątków na ten sam
                        temat z tymże dla dzieci w poszczególnych miesiącach.

                        Czy Ty chcesz aby nam literki z klawiatury się wymazały
                        Amelia 12.03.08

                        Skomentuj


                          #13
                          colleen bo wszystkie nowe dziewczyny na forum wystraszysz! he he

                          nie bardzo wiedza na czym polega opcja "szukaj"

                          nie każdy jak widac się domysli że mozna to samo pytanie zadać w poprzednim wątku!

                          jak tu troche posiedza to dadza radę!
                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            #14
                            pinklady ale właśnie dziewczyna napisała to samo w już istniejącym wątku, odpisałam (nawet się ucieszyłam, że nie założyła nowego wątku)
                            po chwili patrzę, nowy wątek.

                            Ale masz rację nie upominam już.... bo faktycznie sie po obrażają

                            Skomentuj


                              #15
                              bo pewnie myslą że jak nowy wątek to więcej odpowiedzi będzie.
                              a i tak przeważnie te same osoby odpowiadaja na wątki
                              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X