Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Homeopatia - siła sugestii???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Homeopatia - siła sugestii???

    Homeopatia to metoda leczenia polegająca na stosowaniu minimalnych dawek substancji, które w większych ilościach wywołują objawy tej właśnie, leczonej choroby. Leki homeopatyczne mają zarówno gorących zwolenników, jak i przeciwników.Która z Was jest ZA, a która PRZECIW? i dlaczego???
  •    
       

    #2
    Ja nie jestem przeciw, bo przecież szczepionki działają na podobnej
    zasadzie, a szczepię regularnie.
    Ale za też nie jestem, bo leczenie tymi środkami jest bardzo długie,
    minimum 2 tygodnie a często sięga kilku miesięcy.
    Na dobrą sprawę w poważniejszej chorobie człowiek w tym czasie dwa
    razy by się przekręcił niż wyzdrowiał
    Aczkolwiek są świetną alternatywą w przypadku lekkich przeziębień, czy
    dla osób gdzie leki nie są wskazane np kobiet w ciąży

    Skomentuj


      #3
      ja w ciazy bralam leki homepotyczne ale nie pomoglo i mialam przepisane antybiotyki ;( za bardzo bylam chyra

      Skomentuj


        #4
        patiew a no właśnie, na efekty tego leczenia trzeba czekać
        jakiś czas, jednak w tym czasie choroba może się przerodzić w coś
        gorszego.

        Zależy na co jest się chorym. Wiem, że np są homeopatyczne kuleczki
        które oduczają palenia i mnóstwo moich znajomych rzuciło palenie.
        Więc w tym przypadku ok. Ale chyba bym nie zaryzykowała leczyć dziecko
        samą homeopatią (chociaż pediatra ostatnio nam przepisała syrop Stodal,
        no ale to tylko syrop)

        Skomentuj


          #5
          ja bylam przeziebiona a po0zniej sie pogorszylo

          Skomentuj


            #6
            kościół krytykuje homeopatię????

            Skomentuj


              #7
              A dlaczego Kościół ma krytykować?
              Nic mi na ten temat nie wiadomo

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ja Tez Pierwsze Slysze O Tm Z Kosciolem A Co Ma Do Tego Kosciol Wogole ??

                Skomentuj


                  #9
                  ja też nie wiem nic o tym, ale spotkałam się z taką wypowiedzią od znajomej.

                  Skomentuj


                    #10
                    bo to niemozliwe jest żeby te leki pomagały, skoro zawierają minimalne ilości tego co zwykłe medykamenty, jakieś czary....
                    a z resztą mało ważne.ja mam dla dziecka czopki viburcol- homeopatyczne i czasem jej daje..

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Homeopatia by podziałała musi byc stosowana dluzszy czas.
                      Nawe czopki Viburcol stos od czasu do czasu niewiele daja. Ja nie jestem przeciwna ani tez nie jestem zagozala zwolenniczka takich lekow.
                      Sama stos w czasie przeziebien i grypy Oscillococillum .Leki te sa tez dobrym wyjsciem podczas ciazy gdyz wiekszosc moze byc wtedy stosowana jednak choroba musi byc wylapana dosc szybko.

                      Plusy sa i to sporo
                      * sa tansze niz inne leki
                      * właściwie stosowane nie wywołują działań niepożądanych, zaś ich niewłaściwie użycie nie spowoduje jedynie poprawy zdrowia
                      *sa mniej "skoncentrowane" wiec bezpieczniejsze
                      *chyba wszystkie leki homeo moga byc stos z innymi metodami leczenia
                      * sa bezpieczne w ciazy i dla dzieci oraz wszedzie tam gdzie obawiamy sie skutkow ubocznych

                      Foch te leki działaja, wierz mi Na jednego bardziej na innego mniej ale dzialaja. Nie mozna mowic ze nie dzialaja wcale.
                      Last edited by Goplana; 17-12-2008, 16:04.

                      Skomentuj


                        #12
                        też tak mi się wydaje że działaja.czasem jak podam viburcol na noc to śpi calkiem ładnie

                        Skomentuj


                          #13
                          No u nas nie dzialaly bo były podawane baaardzo sporadycznie.
                          Nie wiem czy mam racje ale wydaje mi sie ze jesli cos dziala to powinno dzialac za kazdym razem. Jesli raz niby dziala a raz nie to to niby dzialanie jest kwestia przypadku - ale to tylko takie moje dumanie

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Homeopatia - siła sugestii???

                            Napisane przez tosienka Pokaż wiadomość
                            No u nas nie dzialaly bo były podawane baaardzo sporadycznie.
                            Nie wiem czy mam racje ale wydaje mi sie ze jesli cos dziala to powinno dzialac za kazdym razem. Jesli raz niby dziala a raz nie to to niby dzialanie jest kwestia przypadku - ale to tylko takie moje dumanie
                            No tak, ale skoro leczenie akademickie na jednego działa raz, a za drugim razem już nie to też jest działanie przypadku? Od pewnego czasu staram się troszkę czytać nt. homeopatii fajnie jest to wytłumaczone w dziale FAQ na Wielkopolskie Stowarzyszenie Homeopatów Lekarzy i Farmaceutów prawda jest taka, że homeopatia czy też inne formy leczenia alternatywnego mają jeszcze dużo zagadek, ale podobnie jest w medycynie akademickiej. Osobiście uważam, że jeśli coś może pomóc to czasami warto spróbować.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Homeopatia - siła sugestii???

                              Ja osobiście nie jestem przekonana do homeopatii, kiedyś przerabialiśmy ten temat na studiach i wydaje się, że działa to bardziej na zasadzie placebo niż faktycznego leku, ale może jest odrobina prawdy w tym, że pomaga to na dolegliwości przewlekłe, być może efekt przyjmowania leków homeopatycznych kumuluje się w dłuższym okresie czasu i przynosi jakieś skutki, a może również i to jest tylko siłą sugestii. Na pewno przy poważniejszych dolegliwościach, kiedy należałoby reagować szybko, wstrzymałabym się od używania homeopatii.
                              "Things do not happen. Things are made to happen."

                              John F. Kennedy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X