Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

sucha, łuszcząca skóra głowy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    sucha, łuszcząca skóra głowy

    Mam problem, od dwuch tygodni mój maluszek ma łuszcząca skórę głowki, niemam pojęcia co to jest i jak sobie z tym poradzić???
    nie jest to ciemieniucha, bo ją ma i to wygląda całkiem inaczej...





  •    
       

    #2


    Wiesz mók synek też tak miał to zaczęłam mu myć główkę szamponem dla niemowlat a potem po kąpieli dokładnie mu ją oliwiłam oliwką.Mojemu Kacperkowi pomogło tak więc myślę że warto spróbować

    Skomentuj


      #3
      mój synek też miał podobny problem, oliwka nie pomagała za bardzo i główka łuszczyła się coraz bardziej.. Pani doktor poradziła mi Linomag- to taka maść, ma bardzo nieprzyjemny zapach- wręcz śmierdzi ale pomógł praktycznie natychmiast po kąpieli i myciu główki smarowałam ją Linomagiem i przeszło

      Skomentuj


        #4
        w każdym razie chyba najlepiej skonsultuj się z lekarzem, bo może to jakieś uczulenie?

        Skomentuj


          #5
          dopiero jutro jest nasz pediatra wiec napewno pujdę, a oliwka niepomaga jest coraz gorzej:-(





          Skomentuj


            #6
            może "Olejuszka" pomoże??

            Skomentuj


              #7
              wczoraj zastosowałam Linomag w kremie i wydaje mi się że jest lepiej:-) ale i tak pójdę dizsiaj do pediatry...





              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                sucha, łuszcząca skóra głowy

                To, że skóra na główce się łuszczy jest normalne, ale żeby uniknąć ciemieniuchy trzeba główkę dobrze natłuszczać. mój synek też to ma, smaruje mu póki co główkę oliwka, ale nie bardzo to pomaga, będę musiała skonsultować się z lekarzem.
                Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                Skomentuj


                  #9
                  justysia a własnie to jest podstawowy bląd, jak ma skóra głowy
                  odpowiednio "pracować" jak wszystkie gruczoły są zapchane tłustą
                  mazią. Jak pojawia się ciemieniuch to naciera się oliwą co by łuzki
                  zmiękły i ją wyczesać.
                  Ale nie wolno (wbrew ogólnym opiniom) smarować główki oliwką.
                  Więc wcale się nie dziwię, że ciemieniucha u Twojego syna nie schodzi
                  Last edited by colleen; 08-02-2009, 11:00.

                  Skomentuj


                    #10
                    justysia spróbuj kupić "olejuszkę" firmy skarb matki - pomaga

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      sucha, łuszcząca skóra głowy

                      Dzięki dziewczyny, napisałam już do narzeczonego żeby kupił Olejuszkę i będziemy próbować.
                      Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                      http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                      Skomentuj


                        #12
                        kupiłam synkowi Olejuszkę, smaruje mu główkę codziennie po kąpieli ale jakoś nie widzę żeby to znikało, wręcz przeciwnie tych łusek na główce ma coraz więcej (nie za dużo ale jednak jakoś więcej). zawsze po kąpieli przed kolejnym posmarowaniem mu główki czesze mu włoski, zresztą robię tak jak pisze na ulotce, no ale zobaczymy co będzie dalej.
                        Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                        http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                        Skomentuj


                          #13
                          nasz Madzia też miała takie suche skórki na główce po zmianie płynu do kąpieli. Najpierw używaliśmy DZIDZIUSIA, a potem, gdy znudził nam się zapach, kupiliśmy taki duży Nivea baby, ale okazało się, że małej nie odpowiada, takie właśnie suche miejsca się pojawiły. Powróciliśmy więc do poprzedniego i pomogło, wszystkie te paskudztwa zniknęły.

                          Skomentuj


                            #14
                            Mamy podobny problem. Znajoma położna poradziła mi mycie główki synka szarym mydłem. Stosujemy sie do jej zaleceń od tygodnia i już widac poprawę.

                            Skomentuj


                              #15
                              Napisane przez kruszyna23 Pokaż wiadomość
                              Mam problem, od dwuch tygodni mój maluszek ma łuszcząca skórę głowki, niemam pojęcia co to jest i jak sobie z tym poradzić???
                              nie jest to ciemieniucha, bo ją ma i to wygląda całkiem inaczej...
                              Ja proponuję szampon Oilatum - jest naprawdę dobry. Troche kosztuje ale działa, a to co macie to może byc egzema dziecięca więc na to najlepsze są kosmetyki Oilatum!
                              Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X