Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dysplazja bioder i słabe odwodzenie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dysplazja bioder i słabe odwodzenie

    Witam!
    U mojej córki po urodzeniu lekarz rozpoznał dysplazje bioder, kiedy w 8 tygodniu mała miała USG bioderek w opisie napisane było "ukształtowanie kostne panewki dobre, kostny brzeg tępy, obrąbek chrzęstny panewki krótki o szerokiej podstawie, typ IB oraz ograniczenie odwodzenia". Lekarz po USG powiedział ze córka nie ma dysplazji tylko słabe odwodzenie i zalecił szerokie pieluchowanie, natomiast pediatra upiera się ze to dysplazja . Kontrolne USG Ola ma 9 grudnia. Dziś byłam z małą u neurologa i lekarz powiedział, że na słabe odwodzenie ma wpływ wzmożone napięcie mięśniowe a szerokiego pieluchowania teraz się nie stosuje
    Ja już zgłupiałam i nie wiem jak postępować z dzieckiem i kogo słuchac!!!
  •    
       

    #2
    Szczerze powiem - zauwazylam ze zarowno wzmozone napiecie jak i dysplazja sa ostatnio modne.
    U nas zdiagnozowano zarowno jedno jak i drugie i obie diagnozy zostaly obalone. Trafilam w koncu na lekarza ktory powiedzial ze najlatwiej leczy sie zdrowe dzieci - idziesz do lekarza, ten diagnozuje np dyzplazje i niby leczy po czym dziecko nagle zdrowieje.
    Ja bym pieluszkowala na Twoim miejscu - sama zakładałam malemu po 2 pieluszki lub dwa pampersiki ( idealnie do tego nadaja sie Huggisy ).Pieluszkowanie stosuje sie powszechnie nawet profilaktycznie.

    Poczekaj na kontrolne USG - zawierzyłabym chyba temu badaniu bardziej niz pediatrze ktory tylko dotknie dziecko a nie zajrzy "w glab ".

    Skomentuj


      #3
      Ja też bym szeroko pieluchowała, na pampersik szeroko
      złożoną tetrę. Ja też nie rozumiem dlaczego niby szeroko nie
      pieluchować
      Noo i poczekaj do kontroli, w końcu po to się robi USG.
      Poza tym ja jeszcze nie spotkałam się z tak różnymi zdaniami.
      To po co pediatra dała skierowanie na USG jak i tak wie lepiej??

      Skomentuj


        #4
        No widzicie co lekarz to inna opinia. Lekarz który w szpitalu stwierdził dysplazje nie zalecił szerokiego pieluchowania, dowiedziałam sie o tym od mamy i tak od drugiego tygodnia życia Ola jest pieluchowana.

        Skomentuj


          #5
          my szeroko pieluchowaliśmy przez ok 2 miesiące, gdyż stwierdzono właśnie słabe odwodzenie, potem po kolejnej kontrolnej wizycie u ortopedy dostaliśmy zalecenie wykonywania z dzieckiem ćwiczeń - serie ćwiczeń pokazał ortopeda.
          Po kąpieli kiedy gdy synek był rozluźniony ćwiczenia sprawiały mu wielką frajdę
          Julek 15.o2.2oo7r



          Skomentuj


            #6
            my też mieliśmy podejrzenie o dysplazje
            "super" lekarz który robił usg doszukał się braku panewki i zrośnięcia jakiś kości (dokładnie nie pamietam jakich) i oznajmił że dziecko nigdy nie stanie na nóżki
            szok po 3 tygodniach drugie badanie i na szczęscie okazało sie że dziecku nic nie jest

            z racji że dziwnie trzymała nóżkę zalecono szerokie pieluchowanie i ćwiczenia pod okiem rehabilitanta i konsultacje z ortopedą
            jak miała 8,5 miesiąca stanęła na nogi a jak 9 zaczęła chodzić

            więc myślę że szerokie pieluchowanie jak najbardziej

            młodszą córkę profilaktycznie szeroko pieluchuję od urodzenia
            tak jak pisała colleen na pampersa tetra lub przy użyciu szerokich pieluch tego typu http://sklep.ekodzieciak.pl/pieluszk..._22_32_43.html


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              ja mala szeroko pieluszkowalam do 3-4 miesiaca,pampers i tetrowa na to,jak bylam na usg to wszystko ok

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                ja ostatnio doszłam do wniosku: chcesz być chory idź do lekarza. Neonatolog stwierdziła, że Majeczka ma wzmożone napięcie mięśniowe. Neurolog nic nie wykrył a neonatolog na następnej wizycie dała nam znów skierowanie. Tym razem do poradni rehabilitacyjnej!!! Tam pani doktor za głowe się złapała bo po co doszukiwać się czegoś czego nie ma. Nic u Majeczki nie znalazła. Co lekarz to inna opinia. Poza tym naganianie pacjentów a co za tym idzie pieniążków ale to już dłuższy temat. Ja bym pieluchowała, sama to robiłam do 3 miesiąca.
                Majeczka 27 kwiecień 2008r.

                Skomentuj


                  #9
                  monika ja czytalam w gazeice maluszku kobieta miala tez sam problem z bioderkami u dziecka i odpisali ze wszstarczy wkladac dwie pileluchy tetrowe na pampersa

                  Skomentuj


                    #10
                    Witajcie!
                    Wczoraj Olcia miała kontrolne USG bioderek. Ćwiczenia i pieluchowanie pomogły i jest poprawa.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      U nas było identycznie jak u Moniki 26.U malej wykryto dysplazję bioderek i lekarz zalecił poduszkę Frejki, ale jej niezakładałam bo obcierała małą i się w niej pociła. Zakładałam małej dwie tetrowe pieluchy na pampersa i też pomoglo.Potem okazało się że to niebyła dysplazja tylko wzmożone napięcie i żaden z lekarzy (a badało małą chyba z 5) tego nie wykrył


                      Skomentuj


                        #12
                        jestem 15 dni po porodzie i jeszcze nie był u Małego lekarz, nie wiem dlaczego tak długo sie czeka czy rodzinny daje skierowanie na to usg bioderek?

                        po jakim czasie trzeba iść najszybciej z dzidziusiem na to usg

                        pewnie panikuję ale bardzo bym chciała żeby go już obejrzał lekarz...

                        Skomentuj


                          #13
                          sikornikjak pójdziesz na wizytę do pediatry to on/ona na pewno zerkną na bioderka twojego Aniołkanie sugeruj się fałdkami bo moja Niunia od urodzenia miała nierówne,a wszystko ma w porządku.na usg poszłam prywatnie bo czekać na termin w przychodni to dość długo.lekarz wcale mi nie zlecił zrobienia tego usg,ale ja dla świętego spokoju musiałam je wykonać..

                          Skomentuj


                            #14
                            Jeśli chodzi o wzmożone napięcie mieśniowe to najlepiej jak to stwierdzi dr ortopeda, dysplazję -na USG a nie pediatra "na oko". My chodzimy do pani dr do której mam pełne zaufanie, to jest pani już w dojrzałym wieku, ja chodziłam do niej jako małe dziecko. Ale przy tym jest bardzo na czasie, interesuje się wszelkimi nowinkami i mimo jej doświadczenia nie porywałaby się z motyką na słońce i sama takich diagnoz nie wydaje, bo tego gołym okiem się zrobić nie da. Oczywiści jak ją coś niepokoi to kieruje do poradni rehabilitacyjnej.

                            Sikorni Co do USG bioderek to u nas jest wykonywane zawsze... każde niemowlę kieruje się na to padania. W jednym szpitalu nawet jest robione po porodzie. Ale wiem, że nie we wszystkich województwach/miastach badanie to jest refundowane. Czasami trzeba zapłacić, poczekaj na wizytę patronażową i się dowiesz.
                            My byliśmy na dwóch kontrolach, jak Maluch miał 4 tygodnie, a potem jak miał skończone 3 miesiące.
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X