Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

temperatura i termometry

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    temperatura i termometry

    dziewczeta czy mozecie mi powiedziec jak to jest z ta temperatura. ja wiem ze jak sie mierzy tem.w pupie to jest ona wyzsza ale kiedy powinna mnie zaniepokoic?ile malec musi miec stopni?
    PAULINKA 31.8.2003
    VICTORIA 20.5.2008

    12.1.2009r raczkowanie
    13.1.2009 pozegnanie cycunia
    16.1.2009 samodzielne siadanie
  •    
       

    #2
    Ja mierzeę małemu cały czas pod paszką, jesli juz jest wyżej niz 37.6 robie okłady i obserwuję czy troszkę spadnie a jeśli jest powyżej 38 zazwyczaj podaję czopka
    Wojtuś 28.11.2007

    Skomentuj


      #3
      chyba zakupie elektroniczny taki lekarski, przyloze do skroni i bede wiedziec po 2 sekundach
      PAULINKA 31.8.2003
      VICTORIA 20.5.2008

      12.1.2009r raczkowanie
      13.1.2009 pozegnanie cycunia
      16.1.2009 samodzielne siadanie

      Skomentuj


        #4
        temperatura mierzona w pupie lub buzi bedzie zawsze wyzsza o 5 kresek,wiec nalezy je odjac. Niepokoic powinna temperatura powyzej 38 stopni

        Skomentuj


          #5
          dzieki iwona tego trzeba mi bylo
          PAULINKA 31.8.2003
          VICTORIA 20.5.2008

          12.1.2009r raczkowanie
          13.1.2009 pozegnanie cycunia
          16.1.2009 samodzielne siadanie

          Skomentuj


            #6
            Ja mam taki termometr http://allegro.pl/item468431971_term..._baby_ono.html
            Ale mierzę zazwyczaj takim zwykłym, z tego elektrycznego zadowolona nie jestem raczej, przyłożę do ucha i jest np 38 stopni za parę sekund przykładam i jest 36 nie umiem go rozszyfrować chyba ale po prostu nie wiem konkretnie w jakie miejsce się przykłada. Natomiast jeśli do czółka chcesz go przystawić to musi być suche, nie spocone.
            Wojtuś 28.11.2007

            Skomentuj


              #7
              nie ma za co

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                kalka23 ja mam ten sam i też jestem z niego głupia
                więc mierzę kilka razy i wyciagam średnią. Co do mierzenia w uchu, przepraszam, ale jak nie wiesz gdzie wsadzić ??
                No przecież do ucha Ucho ma jedną dziurkę

                Skomentuj


                  #9
                  hihi nie no co ty, wiem gdzie dziurka w uchu, ale co przyłożę to inna temperatura
                  Wojtuś 28.11.2007

                  Skomentuj


                    #10
                    gorączka jest gdy występuje temp.powyżej 38,5 stopnia poniżej jest to stan podgorączkowy.




                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      moniaB ooo właśnie !! Mnie też pediatra mówiła, że dopiero
                      podawać środek przeciwgorączkowy gdy temp osiąga 38,5 stopnia
                      Ale tyczy się to tylko niemowląt. Dzieci powyżej roku już mają temp
                      ciała 36,6 więc zbija się gorączkę już wczesniej.

                      Skomentuj


                        #12
                        ja mierzę w pupie elektronicznym

                        i racja niemowlak ma temperaturę o 0,4 stopna wiekszą niż dziecko

                        ale z tym zbijaniem to jest różnie podobno nie wolno dopuścić aby gorączka była zbyt wysoka (38,5 stopnia) tylko należy podać wcześniej środek od gorączki
                        jak paracetamol to co 6 godzin ( nie czekając aż znowu gorączka będzie bardzo wyskoa)
                        jak ibuprom to co 8

                        tak mi powiedziała nasza pediatra
                        co o tym myślicie?? prawda to???


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #13
                          majajula może i tak być. A to dlatego, że paracetamol
                          jest słabszym lekiem niż ibuprofen. Więc myślę, że Twoja
                          pediatra dobrze mówi.

                          Skomentuj


                            #14
                            jak już ktoś pisał wskaźnik temperatury mierzonej w pupie jest większy niż rzeczywista temperatura ciała dlatego należy odjąć 5 kresek

                            Skomentuj


                              #15
                              Mamy termometr cyfrowy BRAUN (taki z elastyczną końcówką). Mierzymy w pupie (dokładny co do kreseczki)
                              Cyfrowy przykładany do ucha i skroni nam się nie sprawdza. Denerwuje mnie zakrez prawidłowego pomiaru. JAK MIERZĘ DZIECKU TEMPERATURĘ TO CHCĘ WIEDZIEĆ DOKŁADNIE.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X