Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

temperatura i termometry

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

    Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
    ja dziś mierze od rana moim temp.
    i tak Julce w ustach a Majce w odbycie
    a Wy dziewczyny gdzie swoim maluchom mierzycie temp.???
    a i jak mi wychodzi np. 38,8 to muszę odiąć 0,5 stopnia zeby mieć włąściwą???
    Ja mojemu od urodzenia mierze w odbycie i przy takim mierzeniu trzeba odjac 5 kresek
    Wszystko co w zyciu dobre jest nielegalne ,niemoralne lub powoduje tycie.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

      ja od urodzenia mierzę w pupci i odejmuję 0,5 st.
      Ale kupiłam sobie we fr taki zwyczajny termometr i przy nim nie odejmuje,bo np.gdybym odejmowała,to Milena była by bez temp,a po jej oczach widzę,że ma jakiś stan podgorączkowy...więc mierzę i liczę kreski bez odejmowania.
      Ale przy rtęciowym odejmuje.
      Mam jeszcze douszny, jest niedokładny,ale nie wiem czemu,skoro dobrej marki mam termometr i np.na jednym uchu wskazuje 37,6 a w drugim 38,3...i co mam sobie tą temp.wyinterpolować? chyba,że coś z nim nie tak
      FROCH

      Skomentuj


        #33
        Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

        ja swojemu dziecku mierzę pod pachą, nie chce sobie już w pupci mierzyc więc go nie zmuszam, jednak musi być to pomiar szybki więc mamy elektroniczny.
        Posiadamy też taki douszny, ale podobnie jak u Miss co ucho to inna temperatura, więc nie ufam temu co pokazuje.

        Majek co do pytania czy odejmować "kreski"... to zależy jakim mierzysz. Jeśli rtęciowym to trzeba odjąć 5 kresek, a jeśli elektronicznym to nie (przynajmniej w instrukcji termometru nie każą tego robić, ponieważ pomiar temperatury w ustach czy pod pachą trwa o wiele dłużej niż w odbycie)
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          #34
          Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

          Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
          Majek co do pytania czy odejmować "kreski"... to zależy jakim mierzysz. Jeśli rtęciowym to trzeba odjąć 5 kresek, a jeśli elektronicznym to nie (przynajmniej w instrukcji termometru nie każą tego robić, ponieważ pomiar temperatury w ustach czy pod pachą trwa o wiele dłużej niż w odbycie)
          no ja malemu od zawsze mierze elektronicznym i nasza pediatra powiedziala ,ze to czy trzeba odejmowac 5 kresek jest powodowane miejscem pomiaru - odbyt i usta -5 kresek natomiast pod pacha nie trzeba odejmowac .Zglupialam juz
          Wszystko co w zyciu dobre jest nielegalne ,niemoralne lub powoduje tycie.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

            hanta ja tam się na tym nie znam. Kupiłam niedawno elektroniczny i właśnie zainteresowałam się jak w końcu mierzyć. W instrukcji nie ma mowy o odejmowaniu kresek ani w ustach ani w pupci. Chciałam też porównać pomiary ale moje dziecko nie chce sobie pozwolić na pomiar rektalny.
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #36
              Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

              hanta no pewnie masz racje,ale ja mierzę elektronicznym w pupcię i nie odejmuje.kiedy patrzę na moje dziecko,szklą jej się oczy to juz widzę,że pewnie jakaś mała temp lub jakis stan podgorączkowy,biorę termometr i mierzę i wychodzi np.37,2. gdybym odjęła te 0,5 to nie miała by w ogóle temp.a przy 36,8 oczka mojego dziecka wyglądają normalnie.nie wiem czy mnie rozumiecie,ale stwierdziłam że przy elektronicznym nie odejmuje.
              FROCH

              Skomentuj


                #37
                Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

                no niby tez mnie to ostatnio zastanowilo bo maly zabkowal i bylo widac po nim ze cos nie tak a jak odjelam 5 kresek to wyszlo 36,9 . Widze ze trzeba wziasc jakas poprawke
                Wszystko co w zyciu dobre jest nielegalne ,niemoralne lub powoduje tycie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

                  ja odejmuję tylko jak mierzę w tyłasie a mierze elektrycznym
                  boże a jak się nie odejmuje to moja dzis miała 40,8


                  JULA

                  MAJA

                  OLGA

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

                    Majek a co to za termometr elektryczny? Chyba elektroniczny


                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

                      Napisane przez Nusiakova Pokaż wiadomość
                      Majek a co to za termometr elektryczny? Chyba elektroniczny
                      no tak
                      a jak pisałm posta to włąśnie dumałam że jakoś głupio to brzmi bo elektryczny to do prądu sie podłącza
                      no ale mnie już rozkładało więc wybaczcie że palnełąm głupotę


                      JULA

                      MAJA

                      OLGA

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        termometr..

                        dziewczyny jakie termometry używacie dla swoich dzieci i jaki pomiar Waszym zdaniem jest najbardziej wiarygodny..
                        Amelia ur. 19.04.2009
                        godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






                        Alicja ur. 18.08.2012
                        godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: termometr..

                          ja mam elektroniczny douszny brauna- i wcale nie jestem z niego zadowolona,prócz tego mam zwykły rtęciowy i elektroniczny którymi mierzę zawsze tempkę w pupie i to są dla mnie najbardziej wiarygodne pomiary,tylko trzeba pamiętać o odjęciu 0,5 stopnia
                          FROCH

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: temperatura i termometry

                            Jak dla mnie też elektroniczny i też mierzę małej temp w pupce. Koleżanka
                            mierzyła dousznym to co chwilkę jej coś innego wychodziło.


                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: temperatura i termometry

                              Ja mam jeszcze rtęciowy i nim mierzę, bo jest najbardziej wiarygodny. Pozostałe 2 elektroniczne za każym razem dają inny pomiar nieraz nawet o stopień różnicy. A mierzę w pachwinie

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: temperatura i termometry

                                czyli jednym słowem można zgłupieć z tymi termometrami

                                nie możnabyło wymyślić jakiegoś jednego, najbardziej wiarygodnego dla dzieci?
                                były rtęciowe paręnaście lat i było dobrze, teraz kurna wymyślają i co jeden do do dupy
                                Amelia ur. 19.04.2009
                                godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






                                Alicja ur. 18.08.2012
                                godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X