Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

temperatura i termometry

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez kalka23 Pokaż wiadomość
    Ja mam taki termometr http://allegro.pl/item468431971_term..._baby_ono.html
    Ale mierzę zazwyczaj takim zwykłym, z tego elektrycznego zadowolona nie jestem raczej, przyłożę do ucha i jest np 38 stopni za parę sekund przykładam i jest 36 nie umiem go rozszyfrować chyba ale po prostu nie wiem konkretnie w jakie miejsce się przykłada. Natomiast jeśli do czółka chcesz go przystawić to musi być suche, nie spocone.
    Ja mam identyczny i uważam że to kupa kasy wyrzucona w błoto!! Nie dość że bateria szybko pada ((po ok 3-5 włączeniach sygnalizuje że jest słaba)) to i mierzy za każdym razem innaczej!!

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      http://www.domzdrowia.pl/65536,gerat...lex-1-szt.html

      my mamy taki i jestem z niego zadowolona

      Skomentuj


        #18
        Napisane przez _star_ Pokaż wiadomość
        Ja mam identyczny i uważam że to kupa kasy wyrzucona w błoto!! Nie dość że bateria szybko pada ((po ok 3-5 włączeniach sygnalizuje że jest słaba)) to i mierzy za każdym razem innaczej!!
        hmmm..... my mamy ten termometr już 5 miesięcy i jeszcze bateria się
        nie wyczerpała. Co do mierzenie temperatury się zgadzam, ale przy tej
        klasie termometrów i rodzaju ja się nie spodziewałam niczego innego

        Skomentuj


          #19
          ja kupilam pasowy termometr w aptece za ok.6zl i jestem z niego zadowolona. przykladam nad brwi i po 15s jest temperatura zmierzona

          Skomentuj


            #20
            my mamy termometr elektroniczny firmy Hartmann kolorowy z postaciami z bajek Disneya(taki dziwny bajer), jest dokładny i zawsze mierzy tak samo.
            co do zbijania temperatury u niemowląt powyżej 38,5 należy podać lek p/gorączkowy, a jeśli gorączka utrzymuje się dłużej np2 dni to wtedy orzy temp >38st

            Skomentuj


              #21
              Napisane przez patiew Pokaż wiadomość
              ja kupilam pasowy termometr w aptece za ok.6zl i jestem z niego zadowolona. przykladam nad brwi i po 15s jest temperatura zmierzona
              Wydaje mi się że taki termometro to najlepsza sprawa u dzieci bo i szybko i bez boleśnie. Dlatego ja chyba się na taki zdecyduje mimo że jeden ale za to beznadziejny i drogi już mam. Dzięki za rade!!

              Skomentuj


                #22
                Termometry elektryczne sa wygodne szybkie i bezbolesne ale bardzo
                nie dokladne, czy to do ucha czy na czolo wiem to z doswiadczenia
                moje dziecko bylo w szpitalu i tylko rteciowy sie sprawdzal
                Patryczek


                http://s2.pierwszezabki.pl/008/008234990.png?9167

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Zgadzam sie. Te paskowe tez sa do kitu gdyz nie sa dokladne.
                  Ja zawiodlam sie na elektronicznym - prawdopodobnie przez to syn trafil do szpitala gdyz nie wykazywalo mi ze ma goraczke, tak to bym wczesniej zareagowala. W szpitalu tez nam powiedziano ze dl amaluszka najlepszy rteciowy gdyz goraczka u malca moze byc grozna. Baterie moga byc slabe i juz fałszywy odczyt.

                  Skomentuj


                    #24
                    Też mam do ucha i za każdym razem podaje inną temperaturę ciała, raz nawet pokazał 40,5 i trochę przesadził więc teraz mierzę rtęciowym. a co do podawania...moje dziecko ma 37, 5 i potem zaraz 40 więc ja jak przekracza tylko 38 podaje paracetamol - ostatnio lekarz przepisał jej nawet pyralgin w czopkach.Ona ma juz 2 lata więc prawdopodobnie można.
                    A paracetamol co 6 godzin w zależności od wagi dziecka.

                    Skomentuj


                      #25
                      Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

                      Zasady prawidłowego pomiaru temperatury:

                      * Temperaturę należy mierzyć zawsze o tej samej porze dnia, w ten sam sposób i tym samym termometrem.
                      Pomiar innym termometrem i w inny sposób może dać różnicę we wskazaniach nawet kilku dziesiętnych części stopnia (" kilku kresek").
                      * Najpewniejszy wynik daje pomiar wykonany rano do godz. 7.30, przed wstaniem z łóżka.
                      * Przed pomiarem wieczornym należy odpocząć ok 20 min.
                      * Im lepiej przylega ciało do tej części termometru, która "mierzy" (w termometrze szklanym jest to zbiornik z rtęcią, w elektronicznym metalowa sonda), tym dokładniejszy i krótszy jest pomiar.

                      Sposoby pomiaru i czas ich trwania:

                      * pod pachą - czas pomiaru 5-7 min.
                      Umieścić zbiornik lub sondę termometru w "dołku pachowym", przycisnąć ramieniem, aby dobrze przylegał do ciała i aby nie miało do niego dostępu powietrze o temperaturze pokojowej.
                      * w ustach - czas pomiaru 2-3 min.
                      Przed pomiarem (ca 20 min.) nie wolno przyjmować gorących i zimnych potraw i napojów. Na wysokość temperatury może mieć wpływ szybkie oddychanie, palenie papierosów, a nawet płukanie wodą ust po myciu zębów.
                      Termometr należy umieścić głęboko pod językiem, po prawej lub lewej stronie, jak najbliżej "kieszonek żarowych", przycisnąć go językiem i trzymać nieruchomo, oddychając przed nos.
                      * w odbycie - czas pomiaru 2-3 min.
                      Pomiar uznawany jest za najdokładniejszy, temperatura jest ok 0,5 stopnia C wyższa od zmierzonej pod pachą.
                      Położyć się na boku, lekko podkurczyć nogi i delikatnie wprowadzić pokrytą kremem końcówkę termometru na głębokość 1- 1,5 cm poza zwieracz i utrzymywać w tej pozycji nieruchomo.
                      Aby zmierzyć temperaturę u niemowlaka, należy położyć go na stosunkowo twardej powierzchni, jedną ręką podnieść nóżki dziecka prawie do 90 stopni, przytrzymując je w tej pozycji w czasie pomiaru, drugą ręką , wprowadzić na głębokość 0,6 cm pokrytą kremem końcówkę termometru.
                      * w pochwie- czas pomiaru 2-3 min.
                      Pomiar przeprowadza kobieta w pozycji leżącej, wprowadzając umyty termometr głęboko do pochwy, podtrzymując go podczas pomiaru.
                      * w uchu/ na skroni.
                      Do pomiaru służą termometry elektroniczne, które mierzą ciepło (promieniowanie podczerwone) emitowane przez błonę bębenkową lub przez krew płynącą w żyle skroniowej.
                      * na skórze.
                      Jest to szybki i prosty pomiar temperatury zewnętrznej, dokonywany termometrami matrycowymi lub paskowymi, w których wykorzystano substancje zmieniające kolor pod wpływem ciepła (ciekłe kryształy). Termometr należy przykładać do czystej i suchej skóry.

                      ( treść pochodzi z ulotki mieszczącej się w opakowaniu przy zakupie termometru)


                      Uznałam, że te informacje są dość ważne i stąd zamieszczone tutaj.
                      Pozdrawiam
                      - Chagrine , mama pięcioletniego Łobuziaka ;-)

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Dziś w nocy mierzyłąm córeczce temperaturę takim termometrem: http://www.ceneo.pl/790444

                        i za każdym razem wychodził inny wynik, najpierw 40,3 później 37,7 następnie 38,2 pomiary wykonywałam w tym samym czasie. Nie wiem o co chodzi w końcu zmierzyłam zwykłym rtęciowym i wyszło: 39,4

                        Skomentuj


                          #27
                          Ja paska uzywam tylko do sprawdzenia czy wogole jest temperatura a jak chce wiedziec dokladnie to uzywam rteciowego jemu najbardziej wierze








                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

                            ja dziś mierze od rana moim temp.
                            i tak Julce w ustach a Majce w odbycie
                            a Wy dziewczyny gdzie swoim maluchom mierzycie temp.???
                            a i jak mi wychodzi np. 38,8 to muszę odiąć 0,5 stopnia zeby mieć włąściwą???


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

                              Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
                              ja dziś mierze od rana moim temp.
                              i tak Julce w ustach a Majce w odbycie
                              a Wy dziewczyny gdzie swoim maluchom mierzycie temp.???
                              a i jak mi wychodzi np. 38,8 to muszę odiąć 0,5 stopnia zeby mieć włąściwą???
                              Ja tylko i wyłącznie pod pachą.
                              I wiem że w pupie się odejmuję 0,5 stopnia.Ustom nigdy nie wierzę bo przecież tam chyba szybko zmienia się temp.np gdy przed zmierzeniem temp.coś się zje itp.jakoś niemam zaufania.
                              Amelia 12.03.08

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

                                w ustach to zawsze wkładałam termometr pod język

                                teraz mierzymy w uchu bo rteciowe pobilam a uszny kupilismy jak sie Gabrys urodzil, ale wazne zeby ucho bylo czyste bo czasem wychodza bzdury

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X