Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pobrać mocz od noworodka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • emros
    replied
    Odp: pobrać mocz od noworodka

    Są, są. Ale powiem Wam, że i tak wcale nie jest łatwo. Warto zakupić od razu kilka. Nam dopiero za którymś tam razem się udało. Albo się woreczek odkleił, albo siusiu było tyle, co kot napłakał albo akurat kupa gdzieś podeszła i tak ciągle coś.

    Leave a comment:

  •    
       

  • blawatkowa15
    replied
    Odp: pobrać mocz od noworodka

    Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
    są specjalne woreczki dla niemowlaków można je kupić w aptece do pobrania moczu dla dziewczynek i inne dla chłopców. Ja stosowałam dla synka łatwe w założeniu
    Nie wiedziałam, że są takie woreczki To niesamowite udogodnienie dla mamy, dobrze wiedzieć. Ciekawe jak to było kiedyś

    Leave a comment:


  • czekladka24
    replied
    Odp: pobrać mocz od noworodka

    Niektore mamy maja problem z tym bo ciezko pobrac u maluszka trzeba tego pilnowac aby niw wylalo sie jak woreczek jest zle pryklejony do ciala, trzeba delikatnie odklejac

    Leave a comment:


  • bobusie2
    replied
    Odp: pobrać mocz od noworodka

    Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
    są specjalne woreczki dla niemowlaków można je kupić w aptece do pobrania moczu dla dziewczynek i inne dla chłopców. Ja stosowałam dla synka łatwe w założeniu
    Dzięki za podpowiedź. Mnie bowiem też czeka pobranie córeczce moczu do badania i zupełnie nie miałam pojęcia jak to zrobić. Myślałam pytać naszej pani doktor.

    Leave a comment:


  • czekladka24
    replied
    Odp: pobrać mocz od noworodka

    są specjalne woreczki dla niemowlaków można je kupić w aptece do pobrania moczu dla dziewczynek i inne dla chłopców. Ja stosowałam dla synka łatwe w założeniu

    Leave a comment:


  • necia_2812
    replied
    Odp: pobrać mocz od noworodka

    Co do woreczków to są, ale w naszym przypadku zafałszowały nam wynik. Nawet w niektórych szpitalach ich używanie jest zakazane. Ja mam córeczkę której muszę badać mocz co miesiąc od około 6 miesiąca życia i u nas odbywa się to właśnie poprzez bezpośrednie łapanie do pojemniczka. Po prostu kładę ją na podkład z rozpiętą pieluchą i czyham aż zacznie lecieć.

    Leave a comment:


  • lilas
    replied
    Odp: pobrać mocz od noworodka

    Z chłopcem, to nie byłoby problemu, wiele razy mi podsikneli przy zmianie pieluszki. Nic tylko łapać w pojemniczek. O tych woreczkach nie wiedziałam, że są takowe.

    Leave a comment:

  •    
       

  • necia_2812
    replied
    Odp: pobrać mocz od noworodka

    Aby pobrać dziecku mocz do analizy, należy go dokładnie umyć najlepiej octaniseptem oraz gazikami jałowymi. Na rynku dostępne są specjalne woreczki ale z własnego doświadczenia wiem, że nie sprawdzają się one zbyt dobrze dlatego też, ja łapię mocz bezpośrednio do sterylnego kubeczka.

    Leave a comment:


  • justysia191987
    replied
    ja najpierw zobaczę jak to wyjdzie z tym woreczkiem a jak nie wypali to będziemy celować do pojemniczka, bo też muszę zbadać mocz mojego Skarba

    Leave a comment:


  • Mycha
    replied
    ja korzystalam z woreczka i mi przyjeli;;-)
    pozdrawiam

    Leave a comment:

  •    
       

  • Goplana
    replied
    Eeee...a po co do sloiczka ? Przeciez woreczki sie oddaje ( przynajmniej u nas ).

    Leave a comment:


  • emilia_s292
    replied
    Ja też używałam woreczków.Najlepiej kupić od razu kilka w razie gdyby pękły. Najgorzej jest potem odkleić ten woreczek. Potem wysterylizuj jakiś słoiczek naklej naklejkę z imieniem , nazwiskiem i datą urodzin dzidzi i gotowe!

    Leave a comment:


  • Sobi85
    replied
    Wlasnie dobrze sformulowane na zawolanie...
    U nas laboratorium jest od 8:30 do 9:15 i w tej godz moj synek musi zrobic siusiu,musze zdazyc ubrac siebie i jego i dojsc do przychodni...
    Czasem to trzy dni robie te badania bo nie zdazam dojsc,albo akurat sie mu nie chce

    Leave a comment:


  • Jelena
    replied
    Napisane przez lola_lu Pokaż wiadomość
    Jak złapiesz to schowaj do lodówki i zanieś następnego dnia.
    Mi powiedziano,ze nie wolno tak robic...
    nie wiem jak w Polsce,ale w moim kraju (bo sie do Polski przeprowadzilam jak coreczka miala 6 miesiecy czyli poltora miesiaca temu) na kazdym skierowaniu do laboratorim, jezeli chodzi o dziecko, musi byc specjalna pieczatka,ktora ma na sobie napisane "PILNE"...to oznacza, ze o dowolnej porze mozna przyniesc material/mocz do laboratorium...tutaj tez musi byc cos takiego bo wiadomo ze niemowle nie robi siusiu "na zamowienie"...

    Leave a comment:


  • Jelena
    replied
    Zanim sie wlozy woreczek dziecko trzeba dobrze umyc i wysuszyc czysta pieluszka,ktora przed tym byla wyprasowana.
    I,lepiej samemu nie przerzucac zawartosc woreczka do pojemnika...lepiej poprosic pielegniarke...osobe ktora ma zrobic badania...bardzo latwo zanieczyszcic mocz...

    Leave a comment:

       
Working...
X