Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pobrać mocz od noworodka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez lola_lu Pokaż wiadomość
    Jak złapiesz to schowaj do lodówki i zanieś następnego dnia.
    Mi powiedziano,ze nie wolno tak robic...
    nie wiem jak w Polsce,ale w moim kraju (bo sie do Polski przeprowadzilam jak coreczka miala 6 miesiecy czyli poltora miesiaca temu) na kazdym skierowaniu do laboratorim, jezeli chodzi o dziecko, musi byc specjalna pieczatka,ktora ma na sobie napisane "PILNE"...to oznacza, ze o dowolnej porze mozna przyniesc material/mocz do laboratorium...tutaj tez musi byc cos takiego bo wiadomo ze niemowle nie robi siusiu "na zamowienie"...

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Wlasnie dobrze sformulowane na zawolanie...
      U nas laboratorium jest od 8:30 do 9:15 i w tej godz moj synek musi zrobic siusiu,musze zdazyc ubrac siebie i jego i dojsc do przychodni...
      Czasem to trzy dni robie te badania bo nie zdazam dojsc,albo akurat sie mu nie chce
      Cyprianek

      Skomentuj


        #18
        Ja też używałam woreczków.Najlepiej kupić od razu kilka w razie gdyby pękły. Najgorzej jest potem odkleić ten woreczek. Potem wysterylizuj jakiś słoiczek naklej naklejkę z imieniem , nazwiskiem i datą urodzin dzidzi i gotowe!

        Skomentuj


          #19
          Eeee...a po co do sloiczka ? Przeciez woreczki sie oddaje ( przynajmniej u nas ).

          Skomentuj


            #20
            ja korzystalam z woreczka i mi przyjeli;;-)
            pozdrawiam

            Skomentuj


              #21
              ja najpierw zobaczę jak to wyjdzie z tym woreczkiem a jak nie wypali to będziemy celować do pojemniczka, bo też muszę zbadać mocz mojego Skarba
              Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
              http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

              Skomentuj


                #22
                Odp: pobrać mocz od noworodka

                Aby pobrać dziecku mocz do analizy, należy go dokładnie umyć najlepiej octaniseptem oraz gazikami jałowymi. Na rynku dostępne są specjalne woreczki ale z własnego doświadczenia wiem, że nie sprawdzają się one zbyt dobrze dlatego też, ja łapię mocz bezpośrednio do sterylnego kubeczka.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: pobrać mocz od noworodka

                  Z chłopcem, to nie byłoby problemu, wiele razy mi podsikneli przy zmianie pieluszki. Nic tylko łapać w pojemniczek. O tych woreczkach nie wiedziałam, że są takowe.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: pobrać mocz od noworodka

                    Co do woreczków to są, ale w naszym przypadku zafałszowały nam wynik. Nawet w niektórych szpitalach ich używanie jest zakazane. Ja mam córeczkę której muszę badać mocz co miesiąc od około 6 miesiąca życia i u nas odbywa się to właśnie poprzez bezpośrednie łapanie do pojemniczka. Po prostu kładę ją na podkład z rozpiętą pieluchą i czyham aż zacznie lecieć.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: pobrać mocz od noworodka

                      są specjalne woreczki dla niemowlaków można je kupić w aptece do pobrania moczu dla dziewczynek i inne dla chłopców. Ja stosowałam dla synka łatwe w założeniu

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: pobrać mocz od noworodka

                        Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
                        są specjalne woreczki dla niemowlaków można je kupić w aptece do pobrania moczu dla dziewczynek i inne dla chłopców. Ja stosowałam dla synka łatwe w założeniu
                        Dzięki za podpowiedź. Mnie bowiem też czeka pobranie córeczce moczu do badania i zupełnie nie miałam pojęcia jak to zrobić. Myślałam pytać naszej pani doktor.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: pobrać mocz od noworodka

                          Niektore mamy maja problem z tym bo ciezko pobrac u maluszka trzeba tego pilnowac aby niw wylalo sie jak woreczek jest zle pryklejony do ciala, trzeba delikatnie odklejac

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: pobrać mocz od noworodka

                            Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
                            są specjalne woreczki dla niemowlaków można je kupić w aptece do pobrania moczu dla dziewczynek i inne dla chłopców. Ja stosowałam dla synka łatwe w założeniu
                            Nie wiedziałam, że są takie woreczki To niesamowite udogodnienie dla mamy, dobrze wiedzieć. Ciekawe jak to było kiedyś


                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: pobrać mocz od noworodka

                              Są, są. Ale powiem Wam, że i tak wcale nie jest łatwo. Warto zakupić od razu kilka. Nam dopiero za którymś tam razem się udało. Albo się woreczek odkleił, albo siusiu było tyle, co kot napłakał albo akurat kupa gdzieś podeszła i tak ciągle coś.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X