Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

próchnica u dzieci:(

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• krisiti90
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

Mnie to bardzo zdziwiło jak znajoma powiedziała mi, że jej córka ma próchnice na zębach. Nie chciało mi się wierzyć, że już w tak młodym wieku można takie rzeczy mieć, ale rzeczywiście jest to dosyć popularne nawet. Poczytajcie sobie porady z https://www.sunstargum.com/pl/blog/c...ica-zebow.html na temat próchnicy. Dowiecie się tu jak ona powstaje i jak skutecznie jej zapobiegać, także jej występowania u dzieci. Wiadomo, że tu najważniejsza będzie odpowiednia higiena jamy ustnej.

Leave a comment:

•    

• matylda80
    replied

Aby lepiej dbac o zeby mozna kupic dziecku szczoteczke soniczna. Moga je uzywac juz dzieci od lat 3. W sklepie Shop-Dent maja bardzo duzy wybor takich szczoteczek - spojrzcie same: https://www.shop-dent.pl/pl/c/Szczoteczki-soniczne/95 I co wazne - na pewno doradza przy wyborze odpowiedniej szczoteczki sonicznej dla dziecka.

Leave a comment:

• kk001
    replied

Wypadałoby żeby jakiś dobry stomatolog je zobaczył. Ja mam jednego,zaufanego. Tu masz jego website. Umów się i niech zbada sprawę

Leave a comment:

• kankiela
    replied

Szczotkujesz systematycznie, masz zdrowe podejście do tych zębów, to z czasem ci się totalnie odmieniają. Nie twierdzę, że potrzebne są tutaj cudowne metody, raczej tylko podstawy, ale bez przesady - wszystko jest zdecydowanie do zrobienia. Po prostu dbajcie o te zeby.

Leave a comment:

• aankaaa
    replied

Koniecznie zajrzyjcie sobie tutaj http://multirodzice.pl/znieczulenie-...ii-dzieciecej/ . Jest tam bardzo ciekawy artykuł skierowany do rodziców dzieci, które mają próchnicę. Super sprawa, to znieczulenie. Dzięki temu leczenie może być szybki, proste i bezbolesne.

Leave a comment:

• karomama-25
    replied

Owszem, próchnica to dziedziczna przypadłość a większość przedszkolaków ją ma. Sama nie mam pojęcia jak ona powstaje jeśli dba się o ząbki dziecka i nie daje mu słodyczy.

Leave a comment:

• Iwonka886
    replied

Tak, wszystko wynosi się z domu dlatego nauka od początku o zachowanie higieny zębów przez dziecko jest niezbędne. u nas córka widząc nawet, że my to robimy sama chciała mieć już swój wieczorny rytuał mycia zębów.

Leave a comment:

•    

• wyakin
    replied

Koniecznie zalakować. Moi rodzice zaniedbali u mnie zęby, stad ja teraz jestem przewrażliwiona na tym punkcie i pilnuje tego bardzo. Bo dobre nawyki zależą właśnie od nauki od rodziców.

Leave a comment:

• Iwonka886
    replied

Całe szczęście nas ten problem nie dotyczy..ale mojej koleżanki córka tak ma i dentysta zalecił lakowanie ząbków dla ochrony, niektóre dzieci są niestety bardziej podatne na próchnicę i możemy tylko w jakiś sposób temu zaradzić np. właśnie lakować ząbki.

Leave a comment:

• kajka83
    replied

W temacie próchnicy u dzieci polecam artykuł http://radioklinika.pl/prochnica-ata...alutkie-dzieci. Niestety problem ten dotyka coraz młodsze dzieci. Rodzice koniecznie muszą zadbać o odpowiednią profilaktykę i ewentualne leczenie.

Leave a comment:

•    

• kankiela
    replied

Kluczowa jest dbałość o totalne podstawy. Powiedzmy, że przy naszym dziecku diametralne zmiany przyszły wtedy, gdy pojawiła się ajona bez fluoru - a wcześniej jednak dziecku te zęby dziwnie chorowały. Być może przez fluor? Może przez słodycze? Nie wiem, ale jest bez porównania lepiej.

Leave a comment:

• blawatkowa15
    replied

Chodzę z synkiem co pół roku na zabieg lakierowania ząbków. Nie dajemy Mu z mężem praktycznie żadnych słodyczy, czy słodzonych soków. Codziennie myjemy ząbki. Nauczyliśmy Go zdrowego nawyku picia wody. Ma ponad 2-latka i na razie odpukać Jego uzębienie jest wzorowe

Leave a comment:

• testolandia
    replied

Przykra sprawa z próchnicą, szczerze mówiąc myślałam, że występuje tylko, jeśli się nie dba o higienę jamy ustnej i daje dziecku dużo słodyczy.

Leave a comment:

• karomama-25
    replied

Ja sama zmagałam się z próchnicą wiele wiele lat, niestety ta walka nie była wyrównana Moje dziecko na szczęście jeszcze jej nie ma, ale u mnie pojawiła się ona gdy miałam 6 lat, więc staram sie jak mogę by zapobiec podobnemu scenariuszowi u mojej córki.

Leave a comment:

• kankiela
    replied

Dbaj o systematyczność i dobrą dietę, używajcie ajony. Dzięki temu przywrócicie zębom normalność. Tutaj chodzi głównie o podstawy - nie o jakiekolwiek cuda!

Leave a comment:

Working...
X