Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pneumokoki i ospa wietrzna..

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  #16
  Odp: pneumokoki i ospa wietrzna..

  Kurcze, ludzie - jak ze wszystkim są dobre i złe strony. To, że komuś szczepionka nie zaszkodziła, nie oznacza, że wszyscy będą ją dobrze znosić. I w drugą stronę tak samo - to, że komuś dziecko chorowało w wyniku poszczepiennych powikłań (a mogło się na to nałożyć wiele innych rzeczy i samo szczepienie dopomogło) nie oznacza, że to złe i nie dobre. Bardzo dużo na ten temat czytałam, dzić m.in. rozmawiałam z położną środowiskową (bardzo dobra w swoim fachu, posiada na prawdę bardzo dużo informacji i przede wszystkim aktualnych!!!) i wiem, że zarówno na pneumokoki jak i meningokoki będę starszego syna przed pójściem do przedszkola szczepić. Wszystkim wydaje się, że jak nikt nie choruje na daną chorobę, to nie ma szans na zarażenie się. Jak słyszę o ludziach, którzy rezygnują z podstawowych szczepień dla dzieci to słabo mi się robi. To całkowity brak odpowiedzialności.
  Nietstey ludzi e nie rozumieją, ze to dzięki szczepieniom w chwili obecnej nie mamy do czynienia z epidemiami zabijającymi masy ludzi. W Stanach nie szczpei się na gruźlicę, jednak wszyscy "przybysze" muszą mieć obowiazkowe szczepienie przeciwko gruźlicy - po prostu dbają, aby ktoś im nie przywlókł tego choróbska.
  Zasada jest taka, że jak w grupie 10-cio osobowej znajdzie się jedna bez szczepień, to w swoisty sposób ta jedna jest jakby chroniona, bo nie ma się od kogo zarazić. Natomiast jeśli ludzie przestaną szczepić dzieci, to gdy w grupie będzie więcej niezaszczepionuych, to prawdopodobieństwo zarażenia się wzrasta bardzo.
  I nie do końca to wszystko to wymysły farmaceutyczne - za granicą, w wielu krajach ot np. pneumokoki, czy meningokoki są normalnie refundowanym szczepieniem, tak jak szczepienie 5 w 1. Niestety to ui nas jeszcze kasy brakuje na podstawowe sprawy...... i to bez komentarza.
  Nie obrażajcie jedni drugich, każdy moze mieć swoje zdanie, wyraźcie je i tyle. Najważniejsze nie stawiać sprawy na zasadzie - ja zaszczepiłem, moje chorowało i g... jest to warte, bo to nie prawda. Wyjątki jak zwykle potywierdzają regułę, a po wszystkim można mieć powikłania.

  Skomentuj

  •    
      

   #17
   Odp: pneumokoki i ospa wietrzna..

   Ja maluchów nie szczepiłam, ospę przeszli w zeszłym roku. Córka bardzo łagodnie, syn był cały w kropeczki, ale przeszło i spokój
   Przebieg ciąży
   Kalendarz ciąży

   Skomentuj


    #18
    Odp: pneumokoki i ospa wietrzna..

    Napisane przez kala8 Pokaż wiadomość
    no to ciekawe dlaczego szczepienia są obowiązkowe pewnie po to żeby zaszkodzi dzieciom co ???????/ wiesz śmieszna jesteś !!!!!!!!

    i odczep sie z łaski swojej !!!!!!!!bo ja cię nie atakuje i nie zaczepiam , jak masz inne zdanie to je sobie pisz , a je nie musze sie z nim zgadzac
    Ano są po to, żeby wydębic kasę od rodziców Pani Ekspert.. Wielkie koncerny farmaceutyczne robią wszystko, żeby wejść na rynek.
    A ocenianie czy ktoś jest śmieszny,szczególnie na portalu dla rodziców, jest brakiem kultury.
    Poczytałem trochę swoich postów..
    I stwierdziłem, że jestem lepszym ekspertem od Ciebie.
    Bo osoby na siłę forsujace swoje zdanie gówno wiedzą.
    Pozdrawiam.

    Skomentuj


     #19
     Odp: pneumokoki i ospa wietrzna..

     Nie wiem czy to komuś pomoże czy nie, ale tutaj macie stronkę z bazą chorób i może znajdziecie coś o tych szczepionkach: http://www.baza-chorob.eu/ Ja generalnie ekspertem w żadnym wypadku nie jestem i za takowego się nie uważam, ale może przynajmniej ta baza chorób będzie dla Was w czymś pomocna.

     Skomentuj


      #20
      Odp: pneumokoki i ospa wietrzna..

      widzę, że nieźle ten wątek się rozkręcił, tylko szkoda, że poszedł w kompletnie innym kierunku musieliście sobie tak ubliżać??? nie na tym polega wymiana zdań..

      wracając do szczepień - ja jednak zaszczepiłam na razie I dawką na ospę wietrzną, druga za około 6 tygodni, mała nie miała żadnych poszczepiennych (na razie) objawów..
      na pneumokoki w przyszłym roku jak będzie szła do przedszkola.. niestety drogie są jak cholera te szczepienia ale co nie robi się dla zdrowia dziecka..
      Amelia ur. 19.04.2009
      godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51


      Alicja ur. 18.08.2012
      godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

      Skomentuj

             
      Working...
      X