Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza wizyta u dentysty...

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• zeninka
    replied
    Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

Moja córcia przeszła pierwszą wizytę naprawdę wyjątkowo spokojnie.

Leave a comment:

•    

• kasiek674
    replied

Z czystym sumieniem mogę polecić http://denisclinic.pl/. Za każdym razem jestem zadowolona z usług.

Leave a comment:

• kasiek674
    replied

Od lat chodzę tylko do jednego stomatologa. Wybrałam się pierwszy raz i już zostałam. Dlatego polecam https://cenker.pl/

Leave a comment:

• Kowalik25
    replied

Przede wszystkim nie należy przelewać swoich obaw na dziecko. Ono nie wie co to jest więc jest zdziwione, ale samymi opowieściami możemy je bardziej nastraszyć niż to wszystko warte. W Warszawie w gabinecie Hippolit są wizyty adaptacyjne, gdzie dziecko przychodzi, poznaje lekarza, patrzy na wszystkie sprzęty i dopiero po takiej wizycie ma leczone ząbki: http://hippolit.pl/oferta-uslug-stom...ogia-dziecieca Ja polecam. Super atmosfera, a dla dziecka fajna przygoda

Leave a comment:

• madureczka
    replied

Dla dzieciaka pierwsza wizyta u dentysty to na pewno szok. Ale jak się wybierze dobrego specjalistę z podejściem do maluchów to na pewno nic złego się nie stanie, a wizyta będzie miała bezproblemowy przebieg.

Leave a comment:

• miss210
    replied

Ja nie mam za bardzo doświadczenia i wiedzy w tym temacie. Dlatego też nie bardzo będę w stanie pomóc...

Leave a comment:

• agnieszk1_87
    replied

Ja niedawno pierwszy raz byłam u dentysty z synkiem, jako że ząbkuje i dośc mocno mu to dokucza. Zalecił żel na dziąsła dla niemowląt i kolejną wizytę kontrolną za dwa tygodnie. Ale mówił że żel raczej wystarczy.

Leave a comment:

•    

• Rademona
    replied

Ja robię wszystko, byle tylko nie trzeba było iść do dentysty. Ostatnio kupiłam dla dziecka szczoteczkę elektryczną. Sama korzystam z sonicznej, ale u dziecka zaczynam od wersji niskobudżetowej. Mam nadzieję, że jak już dojdzie do wizyty u stomatologa, to nie z próchnicą i osadem.

Leave a comment:

• ninka21
    replied

Aby dziecko się nie zraziło należy wybrać dobrego i delikatnego dentystę z powołaniem, świetnych specjalistów z podejściem do dzieci mają w tej klinice http://ultimed.com.pl/stomatologia/ dziecko się nie wystraszy i chętnie będzie chodziło na kolejne wizyty. Polecam.

Leave a comment:

• foxi
    replied

Jestem zdania ,że czym wcześniej tym lepiej.Małe dziecko nie jest świadome "zagrożeń" jakie czekają je u dentysty ,więc jeżeli odpowiednio wcześnie i w odpowiedni sposób (z właściwym podejściem) zacznie się edukować dziecko w tym zakresie -będzie to procentować później. My trafiliśmy (oczywiście nie przypadkowo) do gabinetu stomatolog Beaty Świątkowskiej w Krakowie ,dziecko już jest przyzwyczajone do konieczności okresowych wizyt i jeżeli potrzeba coś zrobić z ząbkami przyjmuje to jako rzecz normalną, pzdr

Leave a comment:

•    

• polak1200
    replied

A może lepiej zostawić ten temat specjalistom?

Leave a comment:

• bczkix1
    replied

O czym należy pamiętać, idąc z dzieckiem do stomatologa

1.Najważniejsze jest przygotowanie – czyli rozmowa z dzieckiem o tym co go czeka. Najlepiej w formie zabwy lub tak jak u nas czytania książeczki tematycznej.
    2.Wybór odpowiedniego lekarza – takiego, któremu ufamy lub jeśli nie mamy, to takiego co ma doświadczenie z dziećmi. Popytajmy znajomych może już korzystali z usług kogoś takiego.
    3.Postarajmy się aby na pierwszej wizycie dziecko raczej zwiedzało i zapoznawało się z tym co go czeka a nie było leczone.
    4.Po wszystkim pochwalmy pociechę za to, że była dzielna i że jesteśmy z niej bardzo dumni.
    5.Nigdy nie straszmy dziecka stwierdzeniem typu – jak nie umyjesz zębów to będziesz miała dziury i pójdziesz do dentysty, a to będzie bolało itp.
    soczewki miesięczne

Leave a comment:

• renteg
    replied

Moje dziecko bardzo ciężko było przekonać do dentysty na początku, bał się jak nie wiem co, szczególnie, że koledzy na opowiadali mu bzdur. W końcu jednak musiałam go zabrać siłą. Na szczęście trafiliśmy do gabinetu http://ultimed.com.pl, gdzie mają super podejście do dzieci. Mój mały już w ogóle nie boi się leczyć zębów

Leave a comment:

• pikko34
    replied

Wybór dobrego dentysty to z całą pewnością nie jest łatwe zadanie. Wszystko przez to, że w ostatnim czasie dość znacząco namnożyło się tego rodzaju placówek i jest problem z wybraniem najwyższej jakości. Ale z drugiej strony nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło W końcu konkurencja rośnie, więc poziom automatycznie również rośnie.

Ja ostatnio natknęłam się na terenie śląska na całkiem niezły gabinet stomatologiczny. Położony jest w Łaziskach Górnych przy ulicy Okrężnej http://smok-dent.pl/ Mają duże doświadczenie, świetne kwalifikacje i przede wszystkim potrafią świetnie podejść do dzieci. Dla mnie w sumie nawet ten ostatni element jest najważniejszy, bo moje dziecko, delikatnie mówiąc, niechętnie daje się zaciągnąć do dentysty. Ale tam gdzie podlinkowałam jest z tym dużo łatwiej.

Znacie może jeszcze jakieś sprawdzone gabinety dentystyczne na terenie śląska? Będę brdzo wdzięczna za wszelkie porady i sugestie w tym obszarze tematycznym, ponieważ warto znać więcej sprawdzonych miejsc w razie potrzeby

Leave a comment:

• karolina1980
    replied

Ja pierwszy raz byłam z moim maluchem do dentysty, kiedy zaczęły pojawiać się u niego pierwsze ząbki. Później w wieku 3 latek odbywaliśmy wizyty adaptacyjne, dzięki czemu nie zaczął się bać stomatologa. Paniom z lubelskiego mogę polecić gabinety Aldent, w którym mają bardzo dobre podejście do małych pacjentów i porządny sprzęt. Lekarze są tam mili no i dobrze leczą. A to dla mnie kluczowe przy wyborze dentysty dla mojego szkraba. Pozdrawiam

Leave a comment:

Working...
X