Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza wizyta u dentysty...

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  #46
  Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

  W gabinecie strażnicy uśmiechu dziecko podczas pierwszej wizyty dostaje specjalny order Strażnika Uśmiechu i miłą niespodziankę. Pierwsza wizyta u stomatologa to wizyta adaptacyjna połączona z nauką mycia zębów.

  Skomentuj

  •    
      

   #47
   Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

   pierwsza wizyta jest bardzo ważna, by potem dziecko traumy nie miało. Dlatego ja mam zaufana klinke u nas w Krakowie Studio Stomatologii Estetycznej SE+ z Batorego, tam spokojnie radzę iśc http://www.studiose.med.pl/

   Skomentuj


    #48
    Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

    Teraz często dentyści dziecięcy korzystają z tak zwanych rozweselaczy, dziecko dzięki temu może przetrwać na fotelu.

    Skomentuj


     #49
     Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

     Mieliśmy ogromne kłopoty z przekonaniem naszej córki do dentysty. Zabraliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat- ogromnie się bała lekarza. Potem znów to samo, przy innym stomatologu. Dopiero odwiedziny u http://www.platinumdental.pl w zupelności zmieniły te sprawę, dzięki czemu tam kierujemy się na wszelkie leczenia profilaktyczne i zachowawcze.

     Skomentuj


      #50
      Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

      My po raz pierwszy u dentysty byliśmy, jak synek miał 1,5 roku. Chodziło o zwykłą kontrolę i przyzwyczajenie go do takich wizt. Wcześniej powiedzieliśmy mu, gdzie idziemy i że Pani dentystka obejrzy jego ząbki i sprawdzi czy są zdrowe.
      U nas obyło sie na szczęście bez krzyku i wizytę wspominamy pozytywnie.

      Skomentuj


       #51
       Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

       Ja pierwszy raz byłam z moim maluchem do dentysty, kiedy zaczęły pojawiać się u niego pierwsze ząbki. Później w wieku 3 latek odbywaliśmy wizyty adaptacyjne, dzięki czemu nie zaczął się bać stomatologa. Paniom z lubelskiego mogę polecić gabinety Aldent, w którym mają bardzo dobre podejście do małych pacjentów i porządny sprzęt. Lekarze są tam mili no i dobrze leczą. A to dla mnie kluczowe przy wyborze dentysty dla mojego szkraba. Pozdrawiam

       Skomentuj


        #52
        Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

        Wybór dobrego dentysty to z całą pewnością nie jest łatwe zadanie. Wszystko przez to, że w ostatnim czasie dość znacząco namnożyło się tego rodzaju placówek i jest problem z wybraniem najwyższej jakości. Ale z drugiej strony nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło W końcu konkurencja rośnie, więc poziom automatycznie również rośnie.

        Ja ostatnio natknęłam się na terenie śląska na całkiem niezły gabinet stomatologiczny. Położony jest w Łaziskach Górnych przy ulicy Okrężnej http://smok-dent.pl/ Mają duże doświadczenie, świetne kwalifikacje i przede wszystkim potrafią świetnie podejść do dzieci. Dla mnie w sumie nawet ten ostatni element jest najważniejszy, bo moje dziecko, delikatnie mówiąc, niechętnie daje się zaciągnąć do dentysty. Ale tam gdzie podlinkowałam jest z tym dużo łatwiej.

        Znacie może jeszcze jakieś sprawdzone gabinety dentystyczne na terenie śląska? Będę brdzo wdzięczna za wszelkie porady i sugestie w tym obszarze tematycznym, ponieważ warto znać więcej sprawdzonych miejsc w razie potrzeby
        My się mylimy a kruk ma rację. Może czas wcale nie przypomina linii prostej. Może ma kształt precelka.

        Skomentuj

        •    
            

         #53
         Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

         Moje dziecko bardzo ciężko było przekonać do dentysty na początku, bał się jak nie wiem co, szczególnie, że koledzy na opowiadali mu bzdur. W końcu jednak musiałam go zabrać siłą. Na szczęście trafiliśmy do gabinetu http://ultimed.com.pl, gdzie mają super podejście do dzieci. Mój mały już w ogóle nie boi się leczyć zębów

         Skomentuj


          #54
          Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

          O czym należy pamiętać, idąc z dzieckiem do stomatologa

          1.Najważniejsze jest przygotowanie – czyli rozmowa z dzieckiem o tym co go czeka. Najlepiej w formie zabwy lub tak jak u nas czytania książeczki tematycznej.
          2.Wybór odpowiedniego lekarza – takiego, któremu ufamy lub jeśli nie mamy, to takiego co ma doświadczenie z dziećmi. Popytajmy znajomych może już korzystali z usług kogoś takiego.
          3.Postarajmy się aby na pierwszej wizycie dziecko raczej zwiedzało i zapoznawało się z tym co go czeka a nie było leczone.
          4.Po wszystkim pochwalmy pociechę za to, że była dzielna i że jesteśmy z niej bardzo dumni.
          5.Nigdy nie straszmy dziecka stwierdzeniem typu – jak nie umyjesz zębów to będziesz miała dziury i pójdziesz do dentysty, a to będzie bolało itp.
          soczewki miesięczne

          Skomentuj


           #55
           Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

           A może lepiej zostawić ten temat specjalistom?
           Czasami mam wrażenie, że moje ciało staje się przezroczyste i że widać mnie na wskroś.

           Skomentuj

           •    
               

            #56
            Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

            Jestem zdania ,że czym wcześniej tym lepiej.Małe dziecko nie jest świadome "zagrożeń" jakie czekają je u dentysty ,więc jeżeli odpowiednio wcześnie i w odpowiedni sposób (z właściwym podejściem) zacznie się edukować dziecko w tym zakresie -będzie to procentować później. My trafiliśmy (oczywiście nie przypadkowo) do gabinetu stomatolog Beaty Świątkowskiej w Krakowie ,dziecko już jest przyzwyczajone do konieczności okresowych wizyt i jeżeli potrzeba coś zrobić z ząbkami przyjmuje to jako rzecz normalną, pzdr

            Skomentuj


             #57
             Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

             Aby dziecko się nie zraziło należy wybrać dobrego i delikatnego dentystę z powołaniem, świetnych specjalistów z podejściem do dzieci mają w tej klinice http://ultimed.com.pl/stomatologia/ dziecko się nie wystraszy i chętnie będzie chodziło na kolejne wizyty. Polecam.

             Skomentuj


              #58
              Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

              Ja robię wszystko, byle tylko nie trzeba było iść do dentysty. Ostatnio kupiłam dla dziecka szczoteczkę elektryczną. Sama korzystam z sonicznej, ale u dziecka zaczynam od wersji niskobudżetowej. Mam nadzieję, że jak już dojdzie do wizyty u stomatologa, to nie z próchnicą i osadem.

              Skomentuj


               #59
               Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

               Ja niedawno pierwszy raz byłam u dentysty z synkiem, jako że ząbkuje i dośc mocno mu to dokucza. Zalecił żel na dziąsła dla niemowląt i kolejną wizytę kontrolną za dwa tygodnie. Ale mówił że żel raczej wystarczy.

               Skomentuj


                #60
                Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                Ja nie mam za bardzo doświadczenia i wiedzy w tym temacie. Dlatego też nie bardzo będę w stanie pomóc...
                Ważne jest nie to, co świat ci zrobi, tylko jak na to zareagujesz.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X