Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Toksyczny KWAS BORNY

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Toksyczny KWAS BORNY

U mojego synka dermatolog stwierdziła AZS. Ma okropną wysypkę na buzi i szyjce, na brzuszku i nóżkach mniej. Przemywałam mu wczesniej roztworem nadmanganian potasu i smarowalam kremem emolium, probowaliśmy też alantan plus i maść z wit A robioną w aptece, ale bezskutecznie. Doszło do tego, że szyjka wyglada jak żywy ogień. Wczoraj bylismy u dermatologa i zapisała nam Borasol i maść borną do stosowania rano a na wieczór Advantan i krople Fenistil. Jednakże wyczytałam, że kwas borny (acidi borici) nie wolno stosować u dzieci poniżej 11 roku życia a mój synek ma 6 miesięcy!!! To raz, a dwa że kaws borny jest toksyczny i może uszkadzać nerki, wątrobę... Na moje pytanie czy kwas borny jest toksyczny odpowiedziała, że w małych ilościach nie szkodzi! Nie wiem co o tym myśleć

Czy któraś z Was stosowała u dziecka maść borną????

Odp: Toksyczny KWAS BORNY

jak masz watpliwosci to wybierz sie na konsultacje do innego lekarza, ale mysle ze tak moze byc ze akurat w wypadku twojego dziecka jest potrzebny teraz i ze nie zaszkodzi przez jakis czas stosowanie.(ale to tylko kwestia zaufania do lekarza) pozatym zeby dostal sie do wnetrza ze skory w duzych ilosciach to chyba by musial zostatc zjedzony albo ciagle kapany w tej masci(takie moje zdanie nie poparte wiedza medyczna, sorry nie chce mi sie zaglebiac w temat moze kiedys)

Skomentuj

Working...
    X