Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Porozmawiajmy o mukowiscydozie

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Porozmawiajmy o mukowiscydozie

  Co to jest mukowiscydoza, jakie są jej objawy oraz jak można ją leczyć? W ramach VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy w 20 ośrodkach medycznych w całej Polsce będzie można skorzystać z bezpłatnych medycznych konsultacji telefonicznych. Pełna lista ośrodków biorących udział w akcji znajduje się na stronie www.mukowiscydoza.pl.

  Na naszym forum już dziś możesz zadać pytanie ekspertowi odnośnie mukowiscydozy. Ekspert, dr Dorota Sands z IMiD w Warszawie, będzie pełnił dyżur codziennie wieczorem podczas tygodnia mukowiscydozy (czyli od 23 lutego do 1 marca 2009 r.) i postara się odpowiedzieć na wszystkie zadane przez Was pytania.
 •    
     

  #2
  Co to jest mukowiscydoza, jakie są jej objawy?

  Skomentuj


   #3
   czy jest to choroba genetyczna?
   ŁUKASZ 08.09.2006

   NATALIA JULIA 30.11.2007   Skomentuj


    #4
    Mieszkam we Francji i tutaj po narodzinach jest pobierana dziecku krew w celu wykrycia ew.tej choroby czy w Polsce wykonuje sie podobne badania?

    Skomentuj


     #5
     czy mucowiscydoze można pomylić z inną chorobą?
     ŁUKASZ 08.09.2006

     NATALIA JULIA 30.11.2007     Skomentuj


      #6
      Czy mozna tej chorobie zapobiec w jakikolwiek sposób?
      Zosia ur.07-07-2010
      wtorek 14:55
      http://pu zz.org.pl/?p=8yhM5FrWogpd

      Skomentuj


       #7
       Mukowiscydoza

       Mukowiscydoza to choroba uwarunkowana genetycznie. Dziecko może urodzić się z mukowiscydozą w przypadku , gdy obydwoje rodzice są nosicielami nieprawidłowego genu.Szacuje się, że nosicielstwo genu mukowiscydozy dotyczy co 25 osoby rasy białej.Główne objawy choroby dotyczą układu oddechowego (przewlekły kaszel, nawracające zapalenia płuc i oskrzeli) oraz pokarmowego ( słaby przyrost masy ciała, bóle brzucha, biegunki). Mukowiscydoza często mylona jest z astmą, alergią, niedoborem odporności.W Polsce, podobnie jak we Francji i wielu innych krajach prowadzony jest przesiew noworodkowy w kierunku mukowiscydozy. Obejmuje na razie 70% noworodków i jest stopniowo rozszerzany na kolejne regiony.

       Skomentuj

       •    
           

        #8
        Witam, co mogę zrobić, jeśli mam obawy, że moje dziecko (4lata) jest ciągle nieskutecznie leczone na alergię? Nadal słabo przybiera na wadze, ciagle mamy problem z z wyleczeniem oskrzeli, pare tygodni jest dobrze a potem znowu od nowa zapalenie. Słyszałam o mukowiscydozie, bardzo się obawiam takiej diagnozy, ale jakie badania wykonać dziecku żeby wiedzieć na pewno?

        Skomentuj


         #9
         mukowiscydoza

         Jesli istnieje nawet niewielkie podejrzenie mukowiscydozy, powinien być wykonany test potowy. Jest to badanie nieinwazyjne, polega na pobraniu próbki potu i oznaczeniu w niej stężenia elektrolitów. Dodatni wynik testu przy współistnieniu objawów kliniczych może potwierdzić rozpoznanie.

         Skomentuj


          #10
          jak rozwijają się dzieci chore na mukowiscydozę, fizycznie i psychicznie - czy czyms się róznią od rówiesników? u wszystkich choroba toczy sie tak samo? czy to choroba tylko małych dzieci, czy są w Polsce dorosli chorzy?

          Skomentuj

          •    
              

           #11
           badania

           Podczas badania chlorków karmiłam dziecko mlekiem. Czy może to mieć wpływ na wynik? Czy to dozwolone? synek miał już zdjęte elektrody, a na rączce miał watki. wynik 16.

           Skomentuj


            #12
            mukowiscydoza

            Dzieci z mukowiscydozą nie różnią się od zdrowych rówieśników, jeśli są prawidłowo leczone.Psychicznie i intelektualnie rozwijają się bardzo dobrze.Utrzymanie prawidłowego rozwoju somatycznego wymaga na ogół wysokokalorycznej diety z suplemantacją enzymami trzustkowymi.
            Każdy pacjent choruje inaczej, dlatego wymaga kompleksowego, indywidualnego podejścia.

            Skomentuj


             #13
             Dziecko może być karmione w trakcie testu potowego mlekiem matki. Nie ma to wpływu na wynik.

             Skomentuj


              #14
              Naczyniak płaski

              Witam mam pytanie związane z naczyniakiem płaskim mój synek od urodzenia ma na prawej powiece naczyniaka obecnie ma 3 miesiące i naczyniak nieznika. Czy naczyniaka można czymś smarować żeby się szbciej wchłonoł czy poprostu czekać aż sam zniknie?
              http://kacperekt.synek.pl

              Skomentuj


               #15
               kacperekt to ekspert od mukowiscydozy w dodatku odpowiadal tylko przez tydzien wie tutaj odpowiedzi nie otrzymasz

               Skomentuj

                      
               Working...
               X