Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

    ja znam rodzinę, gdzie jest dziecko, które wcale nie słucha swoich rodziców. To jest coś strasznego co on wyprawia. A oni nie umieją sobie z tym poradzić, bo tak od początku zaczęli wychowywać maluszka i teraz maja za swoje. ja też nie jestem za karaniem dziecka, ale nasz synek, jak powie mu się :NIE" to rozumie i nie robi tego dalej.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

      Racja, dziecko powinno odróżnić Nie od Tak i zastosować się do tych słów.

      Jednak powiem Wam, że mój synek jest identyczny jak z przykładu wyżej opisanego. Nie reaguje na żadne prośby, polecenia, kary... Robi co chce... Wyjście z nim do sklepu, kawiarni, kina czy w jakie kolwiek miejsce publiczne zawsze kończy się tak samo... Histeria mojego synka i mój osobisty dramat, że znowu najadłam się wstydu.

      Jednak w moim przypadku decydującym momentem życia, który po dzień dzisiejszy wpływa na zachowanie mojego dziecka jest fakt, iż mój syn jest dzieckiem niepełnosprawnym, urodził się z wrodzoną wadą kraniostenoza, a my zrozpaczeni rodzice próbujemy za wszelką cenę wynagrodzić dziecku każde cierpienie i takie są efekty.. jest rozpieszczony i wchodzi nam na głowę.

      Obecnie jesteśmy pod opieką psychologa i psychiatry i zobaczymy jak to dalej pójdzie

      Skomentuj


        #63
        Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

        A ja przyznam się, ze synek częściej słucha się męża. Ale wiadomo mąż cały dzień w pracy, więc przez cały dzień synek jest ze mną. Nie zawsze na wszystko zwracam uwagę, więc synek to wykorzystuje.

        Skomentuj


          #64
          Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

          U nas jest podobnie.... ostatnio też zauważyłam że synek bardziej słucha męża mimo, że oboje już pracujemy i wcale nie jest ze mną w domu

          Skomentuj


            #65
            Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

            Jak to mówią facet z facetem lepiej sie dogada. Może to coś w tym jest, albo w tonie głosu. Mąż jak powie nie to brzmi to jak prawdziwe nie.

            Skomentuj


              #66
              Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

              System kar zaczął się jakoś po 3 roku życia, kiedy synek już potrafił zrozumieć , że każde zachowanie ma swoje konsekwencje. My konfiskujemy zabawki - nie pomaga : / odmawiamy deseru - czasami pomaga.

              Skomentuj


                #67
                Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                System kar i nagród jest bardzo dobry i warto już od małego uczyć dzieci co wolno a co nie. Trzeba też zachować rozsądek i umiar w ich stosowaniu oraz dostosować do wieku dziecka.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                  Dziecko powinno od najmłodszych lat wiedzieć ze jak zrobi coś źle to będzie miało karę i w miarę dorastania te kary musza sie dostosowywac do wieku. ]Nagradzać też należy

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                    Trzeba tylko pilnować, żeby nie przesadzać z systemem kar. U takiej dalszej znajomej, to są same kary, dosłownie za wszystko. Byłam w szoku, a spędziłam u nich tylko godzinę.

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                      Dokładnie, przed wprowadzeniem kary w czyn warto na początku ostrzec dziecko. Musi ono wiedzieć, że kara nie wzięła się znikąd, a mi - rodzicowi nie podobało się dane zachowanie dziecka. Kolejną ważną kwestią po wprowadzeniu kary jest to, żeby dziecko zrozumiało dlaczego w ogóle dostało karę. Do tego zrozumienia najlepsza może okazać się zwykła, spokojna rozmowa i wytłumaczenie. Popieram paulinaaa456.polki.pl: Dziecko samo powinno powiedzieć dlaczego zostało ukarane, jest to najlepszy sposób, aby nasz potomek zrozumiał, jakie zachowania są tymi złymi i dlaczego warto ich unikać.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                        Zastanawiam się ostatnio nad nagradzaniem synka Np. gdy zawoła i pójdzie ładnie siusiu i kupę zrobić do łazienki. Ale nie mam pomysłu co mogłoby być nagrodą.

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                          Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                          Zastanawiam się ostatnio nad nagradzaniem synka Np. gdy zawoła i pójdzie ładnie siusiu i kupę zrobić do łazienki. Ale nie mam pomysłu co mogłoby być nagrodą.
                          to może zrób tabelkę na lodówkę i jak uzbiera synek np. pięć magnesików, plusów, słoneczek to wówczas nagroda - za każdorazowe zawołanie bym nie nagradzała - ale to moje zdanie, wytłumacz mu wcześniej zasady w najprostszy sposób i umów się przy ustalaniach zasad na nagrodę - coś co szczególnie lubi synek a nie jest bajońsko drogie

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                            U nas nie ma kar ani nagród. Nie daję nagród za to,że dziecko ładnie zjadło posiłek. Je dla siebie nie dla mnie,jeśli nie zje to będzie głodne Zamiast nagród zawsze może liczyć na moje dobre słowo i wspieram go we wszystkim,motywując słowami-nie prezentami. Nagrody uczą tylko tego,że dziecko nie robi czegoś dla samego siebie ale po to żeby osiągnąć jakąś korzyść. Mi nie zależy aby było najlepsze,to on sam musi chcieć być najlepszym. Kar też nie stosuję,bo wiem,że one niczego nie uczą. Od początku uczę dziecko szacunku do rzeczy i do ludzi i dużo tłumaczę jeżeli zachowuje się nie tak jak powinien. To nie sztuka jest dziecko posadzić do kąta. Sztuką jest wytłumaczyć dziecku dlaczego nie powinno czegoś robić i powiedzieć to tak,aby wyciągnęło z tego naukę na przyszłość.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                              Stosujemy karty, ale tylko za duże wykroczenia. Przy mnijeszych kończy sie tylko na rozmowie.
                              Niestety, człowiek najbardziej nienawidzi kogoś, na kim mu kiedyś zależało.

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                                Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                                to może zrób tabelkę na lodówkę i jak uzbiera synek np. pięć magnesików, plusów, słoneczek to wówczas nagroda - za każdorazowe zawołanie bym nie nagradzała - ale to moje zdanie, wytłumacz mu wcześniej zasady w najprostszy sposób i umów się przy ustalaniach zasad na nagrodę - coś co szczególnie lubi synek a nie jest bajońsko drogie
                                Spróbowaliśmy z kartką. Jak ładnie zawoła rysujemy misia, jak jest awaria to rysujemy majtki. Pod koniec dnia robimy podsumowanie i jeśli są same misie w nagrodę syn dostaje jajo. Na razie były 4 jaja na 14 dni...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X