Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zazdrość dziecka o dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zazdrość dziecka o dziecko

    Kobietki zakładam ten wątek bo staramy się o drugie dziecko. Zastanawiam się czy moje starsze dziecko nie będzie zazdrosne o maleństwo, które się pojawi. Czy w waszych rodzinach dochodziło do takich sytuacji? Jak sobie z tym radziłyście?
  •    
       

    #2
    ja mam 6 letnią córkę i nie jest zazdrosna o malutką
    niestety młodsze dzieci 2-4 latka są i to strasznie
    moja koleżanka opowiada jak jej starsza 4 latka potrafi tą malutką gryść i uderzać
    a w jakim wieku maszdziecko??/


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj


      #3
      Ja też mam 6 letnią córkę i ona też nie jest zazdrosna o swojego braciszka. Jest dumną starszą siostrą, lubi się bawić z Kamilkiem a na placu zabaw wręcz się nim chwali. Myślę, że to zależy nie tyle od wieku dziecka, ale od jego charakteru. Gdy moja kuzynka urodziła drugie dziecko, jej 12-letnia córka była bardzo zazdrosna . Córka mojej siostry(7lat) jest nawet zazdrosna o swoich kuzynów i kuzynki, nie pozwala mojej siostrze brać na ręce mojego synka .

      Skomentuj


        #4
        takie 5-6 letnie dziewczynki poprostu lubią małe dzieci bo to taka "lalka żywa"przynajmniej tak mi sie wydaje
        moja siostra jak mi sie córka urodziła (miała 9 lat) też była zasdrosna płakała że nikt sie nią nie interesuje i dziwne inne rzeczy wymyślała
        więc to może zalerzy i od charakteru. chociaż teraz ma 15 lat i nie jest już zasdrosna


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          Ja też sie obawiam jak to by było z zazdrością. Obecnie to córeczka jest zazdrosna nawet jak przytulam się do męża.

          Skomentuj


            #6
            jak urodziłam drugie dziecko mój synek miał rok i 5 miesięcy.

            od samego początku był ciekawski kto śpi w jego łóżeczku.rzucał w nią zabawkami jak leżała w łóżeczku

            nieraz się zdarzało że uderzył ją w buzie z tzw."liścia".malwinka zanosiła się od płaczu

            jak karmiłam piersią też zaglądał co ona robi

            jak Malwinka umiała już raczkować i bawić się na podłodze zabierał jej zabawki

            ale z czasem pogodził się że to jego siostrzyczka, a czasami jak pójdziemy do szwagierki i jej synek,który ma 18 miesięcy uderzy Malwinkę, Dacjanek podbiega do nich jego bije po rączce i przytula swoją siostrzyczkę mówiąc "to moja siostrzyczka"

            Skomentuj


              #7
              miedzy moimi synkami jest 22 miesiace roznicy wieku. Mlodszy ma teraz 5 miesiecy, wiec jeszcze nie raczkuje, tylko lezy i slicznie wyglada. Nie jest dobrym towazyszem zabaw dla zywego dwulatka. Zawsze gdy karmie piersia mlodszego, starszy ucieka z pokoju, lub zajmuje sie tym, czym nie moze.W ten sposob okazuje swoja zazdrosc. Jednak im starszy jest maly, tym czesciej nawiazuja kontakt, Niewiele starcza starszemu, by zainteresowal sie bratem. Jakis usmiech, czy to, ze leza obok siebie i moze Go dotknac, lub przeturlac. Generalnie nie zwraca uwagi na brata, ale gdy ten zaczyna plakac i ja z jakiegos powodu nie reaguje, podbirga i wlancza mu pozytywke, lub wola mamae. Licze na to, ze jak maly podrosnie, beda sie razem swietnie bawic, ale narazie nie ma lekko. Szczegulnie, ze mam przy nich pelne rece roboty i czuje, ze za malo im daje, chos bardzo sie staram. Doba jes za krotka. Pozrdawiam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                mój syn miał 9 lat jak urodziłam Szymka.
                nie było żadnego problemu z zazdrością, ale syn to juz duży chłopak.
                dziś się razem bawią, przypilnuje małego jak coś w kuchni robię,
                myslę że to zależy jaka różnica jest między dziecmi.
                Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                Skomentuj


                  #9
                  Witam.U mnie też jest 9 lat różnicy między dziećmi. Starszy synek lubi swoją siostrzyczkę, bawi się z nią, czasem przypilnuje, i mówi że woli mieć siostrzyczkę niż brata.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: zazdrość dziecka o dziecko

                    Każde starsze dziecko jest zazdrosne o młodsze rodzeństwo. Jak przywieźliśmy drugiego synka do domu, to starszy chciał go odwozić z powrotem do szpitala.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: zazdrość dziecka o dziecko

                      U nas między dzieciakami jest 3 lata różnicy. Czasem jest różnie bo o coś się kłucą, ale nie zauważyłam jeszcze zeby córka była zazdrosna o młodszego braciszka

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X