Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stawianie granic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Stawianie granic

    Jak sobie radzicie ze stawianiem dziecku mądrze granic. Tak aby dać mu wystarczającą swobodę by budowało swoją samodzielność i wystarczającą kontrolą by czy czuło się bezpieczne.
  •    
       

    #2
    Odp: Stawianie granic

    Wychowanie to nie jest prosta sprawa , każdy rodzic coś o tym wie. Korzystacie z rad i pomocy rodziców, koleżank, sąsiadek. Ja odbieram to czasem jak taką pomoc na siłę i wtrącanie się. Byłyście może na jakimś coachingu w tym temacie?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Stawianie granic

      Ja zanim zaszłam w ciąże i urodziłam dziecko naczytałam się wielu książek na ten temat, bardzo mocno przyglądałam się też innym mamą jako one wychowują swoje dzieci, ale teraz wiem że nie ma to znaczenia, teraz polegam głównie na swojej intuicji a nie na poradach czy książkach

      Skomentuj


        #4
        Odp: Stawianie granic

        Na ogrodzonym placu zabaw synek biega sam, ale po chodniku trzymam go za rękę. Im jest starszy, to ma więcej swobody.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Stawianie granic

          Napisane przez testolandia Pokaż wiadomość
          Na ogrodzonym placu zabaw synek biega sam, ale po chodniku trzymam go za rękę. Im jest starszy, to ma więcej swobody.
          Z córką u nas nie było problemu bo zawsze z nami chodziła za rączkę i tak zostało, natomiast synka w miejscach ruchliwych musimy go brać na ręce bi się wyrywa i biegnie za ludźmi

          Skomentuj


            #6
            Odp: Stawianie granic

            Myślę, że to się trochę czuje intuicyjnie. W zależności od wieku dzieci mają różne swobody, z wiekiem coraz większe, ale też z wiekiem dochodzą obowiązki.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Stawianie granic

              czym dziecko starsze tym trzeba je bardziej kontrolować, bo coraz wiecej niebezpieczeństw na dzieci czeka

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Stawianie granic

                Myślę, że w każdym wieku są niebezpieczeństwa. Ze starszakami jest o tyle może łatwiej, że dziecku można wytłumaczyć i uczulić na pewne rzeczy.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Stawianie granic

                  Nie jest to łatwe zadanie, ja zazwyczaj tłumaczyłam czego nie można robic a na co pozwalam córka często pytała mnie o zgodę w różnych sytuacjach i tak jakoś wyszło że wie jak się zachowywać w domu, przedszkolu czy na podwórku wśród dzieci

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Stawianie granic

                    Dzieci szybko się uczą, wystarczy im dużo pokazywać i tłumaczyć. Wbrew pozorom szybko wiedzą co wolno a co nie. I doskonale zdają sobie z tego sprawę.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Stawianie granic

                      Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                      Dzieci szybko się uczą, wystarczy im dużo pokazywać i tłumaczyć. Wbrew pozorom szybko wiedzą co wolno a co nie. I doskonale zdają sobie z tego sprawę.
                      To z pewnością, czasami obserwują nawet rodziców czy akurat ktoś patrzy czy nie podczas jakichś wybryków. one są mądre czasami tylko wykorzystują naiwność rodziców

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Stawianie granic

                        Zgadzam się, że wychowanie dziecka to bardzo trudna sprawa... czasami nerwy biorą górę i nie myśli się rozsądnie pozwaląc dziecku na rzeczy, których powinno się unikać albo odpuszczając właśnie wtedy kiedy trzeba by było 'wytrzymać' Ja zawsze zwracam uwagę na to, żeby dziecko nie przekraczało granic innych osób i nie krzywdziło innych, nawet przez nieuwagę - staram się w ten sposób uczyć empatii. Poza tym wszystko staram się tłumaczyć - dlaczego na coś pozwalam a dlaczego nie, dlaczego czegoś nie wolno robić i dlaczego wolno.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X