Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy pierwsze słowa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Ja jestem obecnie na poziomie pół-roczniaka ale na pocieszenie dodam, że Eistein zaczął mówić podobno po 2 roku życia. Podobno umysły ścisłae tak mają - ale ile w tym prawdy...

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Napisane przez Wiolus_K Pokaż wiadomość
      Witam!!!
      Mam 20-miesięcznego synka i za boga nie chce nic mówić, czy mam już się bać, że coś jest nie tak, czy jeszcze czekać. Byłam ostatnio u pediatry to mówił, że narazie się nie denerwować, ale jak tu być spokojną, jak nawet mama nie powie, chyba że nieświadomie. Mam jeszcze starszego syna, co prawda ma już 13 lat, ale pamiętam, że w wieku młodszego to już bardzo dużo mówił. Proszę pomóżcie
      Moj synek tez ma 20m-cy tez mowi niewiele mama asia tata dzidzio babcia daj zaba itp ale pojedyncze slowa ale mozna sie z nim dogadac ale wiecej gledzi po swojemu czasami jestem zadowolona ze nie wiem co mowia on wrecz przeciwnie.Jak by nie mowil w wieku 3lat to bym sie zaczela martwic mojego szwagra siostrzenica miala nacinana jakas zylke bo dlugo nie mowila i po tym jezyk jej sie rozwiazal.Tak wiec luz trzeba czekac az te gaduly zaczna mowic po ludzku








      Skomentuj


        #33
        Mój Bartek to praktycznie nie chce mówić nic, non stop próbuję rozwiązać mu ten mały języczek, ale chyba faktycznie muszę cierpliwie czekaćsamo przyjdzie. Dzisiaj powtarzał cały czas mama, wcześniej mu się też to zdarzało, ale chyba nie bardzo wiedział co to słowo znaczy, ale dzisiaj zwracał sie do mnie, więc może powoli zaczyna jak myślicie???


        Skomentuj


          #34
          Napisane przez maldober Pokaż wiadomość
          Ja jestem obecnie na poziomie pół-roczniaka ale na pocieszenie dodam, że Eistein zaczął mówić podobno po 2 roku życia. Podobno umysły ścisłae tak mają - ale ile w tym prawdy...
          wow! to mam w domu małego Einsteina
          będę trzymać się tej wersji... mój synek właśnie rozwiązuje język...ma 2latka i 7mcy...
          Wiola myślę, że też powinnaś wziąć pod uwagę tą wersję, ja na namolnie mówiłam do mojego Julka powiedz to, powiedz tamto, a on złościł się strasznie, wreszcie odpuściłam....nic na siłę i twój się rozgada.
          Julek 15.o2.2oo7r



          Skomentuj


            #35
            Z tego co pamiętam synek zaczął mówić dość wcześnie i od razu zrozumiale.Natomiast córeczka mając 2 latka mówiła tylko kilka pojedyńczych słów,troszkę się tym martwiłam a teraz wiem że niepotrzebnie bo w wieku 2 lat i 4m dosłownie język się jej rozwiązał Teraz ma 2 l i 7 m a nadaje jak "Radio Wolna Europa" że czasami tęsknię do czasów kiedy nic nie mówiła


            Skomentuj


              #36
              Napisane przez izabelka22 Pokaż wiadomość
              wow! to mam w domu małego Einsteina
              będę trzymać się tej wersji... mój synek właśnie rozwiązuje język...ma 2latka i 7mcy...
              Wiola myślę, że też powinnaś wziąć pod uwagę tą wersję, ja na namolnie mówiłam do mojego Julka powiedz to, powiedz tamto, a on złościł się strasznie, wreszcie odpuściłam....nic na siłę i twój się rozgada.
              Ja również non stop mówię do mojego Bartka powiedz to czy tamto i również mój mały bardzo się na to złości, albo wogóle nie zwraca na mnie uwagi, chyba też odpuszczę, widzę po wypowiedziach innych mam że narazie nie mam się co martwić.
              Ale dobrze jest się poradzić innych mam, które również takie coś przeszły, zawsze wiem, że nie jestem sama i mogę liczyć na Waszą pomoc

              DZIĘKUJĘ!!!


              Skomentuj


                #37
                Moja starsza córka bardzo długo nie mówiła około 2 lat zaczęła a jak zaczęła to odrazu zdaniami a wcześniej tylko mama baba daj i TO którym się ciągle posługiwała
                za to mała (15 miechów) nawija i to bardzo dobrze nawet zdaniami typu: mamo (nie mówi mama tylko mamo) oć tuptup (czyli szybko)
                Juła pi (co znaczy Jula śpi)
                Alo tu Maja (jtak gada przez telefon)
                ale i tak najdłuższym słowem jest CYCUNIUNIO
                mówi buty, kupa, wyj (co znaczy że chce wyjść np. z wózka) pić i napewno wiele innych których nie pamiętam w tej chwili


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Mój synek zaczal mówić w sumie jak miał 2 lata i 8 miesiecy , czyli całkiem niedawno, teraz nawija, ze nieraz chcialoby sie korkiw uszy wsadzic, a tez martwilam sie ze juz taki duzy i nic nie mowi
                  http://www.mamacafe.pl/suwak/6290.png

                  Skomentuj


                    #39
                    Kiedy będzie mówił?!!

                    Witam wszystkie mamusie. Na pewno jestem przewrażliwiona ale mój 13 miesięczny synek nie chce mówić. Jak chce jeść to woła mama nigdy do mnie a poza tym tata,baba,lulu,gru i tym podobne, ale to raczej takie gaworzenie. Ma wielu kolegów równolatków (dzieci moich koleżanek) a oni już do nich wołają mama.Ja tak czekam (( A wszystko tak szybko zaczynał robić chodził już jak miał 10 miesięcy. Proszę nie besztajcie mnie od razu że jestem taka niecierpliwa tylko poradźcie co robić. Tak bym chciała już to mama usłyszeć

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Kiedy będzie mówił?!!

                      gonya24 spokojnie, mój syn ma 21 miesięcy i też nic nie mówi. Świadome "mama" słyszę od niedawno (szczerze to nawet nie pamiętam, ale na pewno nie dłużej niż 5 miesięcy).
                      Po pierwsze dzieci stawiają albo na mowę, albo na motorykę i skupiają się na jednej z tych rzeczy. Sama piszesz, że synek zaczął szybko chodzić - więc już jest wytłumaczenie
                      Po drugie nie porównuj synka do innych dzieci - on jest jedyny, niepowtarzalny.
                      Po trzecie ma dopiero 13 miesięcy i zobacz jak już dużo opanował, woła, ze chce jeść, tata, baba.
                      Po kolejne powszechnie się mówi, że chłopcy jednak później zaczynają mówić - czy to jest prawda z naukowego punktu widzenia... nie wiem, ale ja się tym pocieszam
                      Po następne jeśli bardzo się niepokoisz to porozmawiaj z lekarzem pediatrą, jednak myślę, że nie powie Ci nic nadzwyczajnego.

                      I jeszcze coś co może Cię pocieszy... w tamtym tygodniu byłam w poradni rehabilitacyjnej i pytałam o mowę (a raczej jej brak) u mojego syna i powiedziała, że jeszcze nie mam się co martwić, ale nie zaszkodzi pokazać go logopedzie i do takiego się też wybieramy, bo nie ukrywam, że też zaczynam się niepokoić, ale.... z drugiej strony latem mój synek na placu zabaw wywijał takie rzeczy, że jego rówieśnicy tego nie robili (wchodził sam po drabince na zjeżdżalnię, potrafił po tej śliskiej powierzchni wleźć na nogach itp.), więc tłumaczę sobie ... coś za coś
                      Last edited by FamilyTree; 08-12-2009, 17:26.
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Kiedy będzie mówił?!!

                        Na trzynaście miesięcy to i tak dużo mówi,moja w tym wieku mówiła tylko "mama" i "tam' A teraz nadaje jak z płyty he he a słownictwo ma bardzo ciekawe.
                        GONYA24 nie ma co porównywać dzieci z innymi dziećmi bo kazde rozwija się w innym tempie.


                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Kiedy będzie mówił?!!

                          Dzięki za słowa pocieszenia, ale sama rozumiesz jesteś matką jak ja strasznie czekam na to słowo!!! Wiem że przesadzam i panikuje ale on mnie przyzwyczaił że wszystko szybko a tej mamy ni widu ni słychu. Powodzenia z Twoim synkiem i rozwojem jego aparatu mowy. Na pewno już jesteś szczeliwa że już mówi to świadome mama

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Kiedy będzie mówił?!!

                            Oj wiem w gorącej wodzie jestem kompana

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Kiedy będzie mówił?!!

                              Oj ja miałm podobnie z siadaniem, przekręcaniem sie , chodzeniem i smutno mi było że inne dzieci tak lataja a moja siedzi. Za to nadaje jak 3 latek


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Kiedy będzie mówił?!!

                                Tak, tak szczęśliwa jestem niesamowicie Aż łzy uroniłam gdy po raz pierwszy to usłyszałam.
                                Ja wiem, że będzie wszystko w porządku, że i on zacznie mówić. Najwidoczniej nie czas jeszcze na niego.
                                A Twój syn powie lada moment to magiczne słowo, które tak bardzo chcesz usłyszeć
                                Julek: 10/3/2008

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X