Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

niania, babcia czy żłobek?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: niania, babcia czy żłobek?

    Gdybym miała wybór Na pewno wybrałabym babcię Ale wiem że i moja mama już tyle sił na dzieci nie ma bo wiem jak potrafią dać w kość i jak czasem jest ciężko W grupie dziecko zawsze ma i być może lepiej ale jak maleńkie dziecko to tak szkoda np roczniaka Nie chodzę do pracy to i nie mam takiego problemu

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: niania, babcia czy żłobek?

      Jeśli można skorzystać z opieki babci to jest to najlepszy wybór, później zaufana niania a na końcu żłobek chociaż ciężko m isie do tego przekonać

      Skomentuj


        #48
        Odp: niania, babcia czy żłobek?

        zalezy tez od tego jaka babcia, ja pomimo wdziecznosci ze strony rodzicow i tesciow wybralabym zlobek, na szczescie na razie nie musze wybierac, ale wiem ze babcie oprocz tego ze sa starsze ischorowane to nie przyjmuja innego zdania niz swoje

        Skomentuj


          #49
          Odp: niania, babcia czy żłobek?

          Katemom, nie wszyscy dziadkowie są tacy straszni jak ich malują
          Np. dziadkowie naszego maleństwa nie narzucają nam zdania i zawsze jak się z nią bawią daję im wcześniej wskazówki co i jak. Mówię co uważam za słuszne, a co nie itp. dzięki dobrej komunikacji to oni mają jasną sytuację, bo widzą czego się od nich wymaga. Oczywiście wszystko odpowiednio często powtarzam

          Skomentuj


            #50
            Odp: niania, babcia czy żłobek?

            Moja córka chodzi do żłobka odkąd skończyła roczek. Niestety nie mieliśmy mozliwości zostawienia z babcią, a od niani woleliśmy żłobek. Nie narzekam,córcia bardzo lubi tam chodzić,jak tylko ją zaprowadzam to chce jak najszybciej chce sie rozebrać i pędzi do "cioci" - wnioskuję więc że ma tam dobrą opiekę skoro tak się do nich rwie.

            Skomentuj


              #51
              Odp: niania, babcia czy żłobek?

              Mieszkamy z dziadkami więc miałam trochę ułatwione zadanie jak wróciłam do pracy, tym bardziej że babcia na emeryturze więc ma czas.
              Swoją drogą kiedyś pracowałam jako niania i myślę że to również donbre rozwiązanie, ja pierwszego podopiecznego nie pilnuję już lat a cały czas mam z nim kontakt i z jego mamą często się spotykam

              Skomentuj


                #52
                Odp: niania, babcia czy żłobek?

                Najlepsza jest babcia. Bo to nic innego jak zaufana niania i najczęściej nieodpłatna uśmiech wnuka / wnuczki wynagradza trud.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: niania, babcia czy żłobek?

                  dla pracującej mamy to nie lada dylemat.
                  Oczywiście najlepsza babcia ale nie każdy ma taka możliwość,
                  Ja zamiast żłobka wybrała bym nianie (najlepiej znajomą)

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: niania, babcia czy żłobek?

                    Ja tam się boje komukolwiek zostawić dziecko, tylko mogłaby zostać moja mama , do niej mam pewnosć i wiem, ze moje dzieci byłby z nią bezpieczne. Nianie jak widać teraz w tv są różne wiec ryzyko też jest , a ci niby bliscy znajomi mogą okazać się straszni.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: niania, babcia czy żłobek?

                      No i to jest temat rzeka...
                      Żłobek - nie każdego stać na niego...
                      Mama - o ile zechce, a jak jest daleko?
                      Teściowa - o ile ma się z nią dobry kontakt...
                      Mama może i by jeszcze uszanowała nasze nakazy, zakazy ale taka teściowa?
                      Moja mnie trochę zraziła do siebie...
                      Raz byłam świadkiem, jak kuzynka męża podrzuciła mojej teściowej swoje dziecko...powiedziała wyraźnie - Żadnych słodyczy, chipsów, koli e.t.c...
                      Tylko wyszła za drzwi a teściowa dała dziecku chipsy, jak zwróciliśmy uwagę to powiedziała, przecież nie ma mamy...jednego, masz, przecież dziecko chce!



                      Później takie dziecko przychodzi do domu i ma taki bałagan w głowie, nie słucha mamy bo przecież "babcia" pozwoliła a Ty nie, nie kocham Cie i w ogóle jakieś jazdy...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: niania, babcia czy żłobek?

                        Bo takie babki to nie babki. Dziecko jest przekupione a nie zabawiane. Babka by się nie zajmowac by np dziecko się słuchało to daje ten najgorszy syf. Ja dziękuje za pomoc babci . Wole z dzieckiem siedziec w domu niż dawać by truła. My nie idziemy na łatwizne , zajmujemy się dziwćmi a one byle by sobie ułatwić

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: niania, babcia czy żłobek?

                          Tak, ale Ty możesz siedzieć chyba w domu a co mają zrobić kobiety, których nie stać na żłobek a do pracy muszą wrócić? Babcia zostaje lub teściowa, w sumie też babcia...no i to jest dla mnie przerażające, bo wiem, co by tam było, sodoma i gomora

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: niania, babcia czy żłobek?

                            Mogę siedzieć póki mam urlop macierzyński . Później musze czegoś szukać, i też będe miała problem z małą ale nie dam na pewno teściowej . Kredyt do spłaty opłaty miesieczne samego mieszkania 700 zł kredytu też 700 zł to akurat męża pensja a żyć też trzeba za coś więc nie posiedze sobie w domu ...

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: niania, babcia czy żłobek?

                              widzę , że wiele z nas nie wyobraża sobie zostawienia dziecka z teściówką ja też nie zostawię-nie ma takiej opcji

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: niania, babcia czy żłobek?

                                No to dziewczęta, co proponujecie? Myślicie, że prośby pomogą? Jak tak na poważnie siądziemy przy kawie, grzecznie i z kulturą wypowiem się jakie mam wymagania, myślicie, że to coś pomoże, a może syna (mojego męża) wysłać na taką pogawędkę, bo to syn a ja jestem tylko głupią babą...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X