Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka oszczędzania

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Nauka oszczędzania

  Macie jakieś sposoby na naukę dzieci oszczędzania?
  Moja córka wszystkie pieniążki, które dostaje natychmiast wydaje. Do tego przeczytałam, że nie powinno nagradzać się pieniążkami za różne domowe czynności (http://babyonline.pl/rodzice_wydarze...l,10472,0.html), co do tej pory robiłam i wydawało mi się dobrym sposobem.
  Pomóżcie, bo nie chciałabym żeby mała trwoniła pieniążki.

  #2
  Odp: Nauka oszczędzania

  W artykule było napisane, że wiedza na temat pieniędzy nie bierze się znikąd, zgadzam się z tym, że warto tłumaczyć dziecku co i jak. Czasem w szkołach organizowane są różne edukacyjne projekty, które zapoznają dzieci z taką tematyką. Wiem, że Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej organizowało kiedyś taki projekt, bodajże "Moje pierwsze pieniądze". Nie wiem, czy to jeszcze działa, możesz poszukać jakiś informacji na ten temat.
  Co do takich codziennych wskazówek, to jeśli planujesz swój własny budżet to może spróbuj zachęcić dziecko do pomocy. Może planujcie od razu dwa budżety, Twój i dziecka. Wyznacz jakąś kwotę kieszonkowego i postaraj się zachęcić malucha do decyzji na co chce wydać pieniądze, podobnie jak Ty to robisz.
  Nagradzanie za wykonanie domowych czynności stanowczo odradzam, później nie będziesz się mogła doprosić żeby dziecko coś zrobiło, nie oferując za to pieniędzy.

  Skomentuj


   #3
   Odp: Nauka oszczędzania

   Naukę oszczędzania na pewno warto podjąć jak najwcześniej, dzięki temu nauczy się dziecko szacunku do pieniądza.

   Skomentuj


    #4
    Odp: Nauka oszczędzania

    Faktycznie chyba najważniejsze jest tłumaczenie dziecku jaka jest wartość pieniądza i co mogą sobie za to kupić. Dobrze też przekonać dziecko do odkładania pieniędzy na wymarzoną zabawkę albo w czasie wyjścia na spacer czy na lody, pokazywać ile kosztują przyjemności, takie jak przekąski czy napoje. Nagradzanie pieniędzmi też wydawało mi się nie najgorszym pomysłem, ale chyba czas zweryfikować to podejście

    Skomentuj

           
    Working...
    X