Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwszy dzień w przedszkolu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pierwszy dzień w przedszkolu

    Drogie mamy, w jakim wieku Wasze dzieci pierwszy raz poszły do przedszkola/żłobka/świetlicy i jak je do tego przygotowałyście?
    Czy ostatecznie 'rozstanie' było trudne?
    Proszę o pomocne rady.
    Pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Odp: Pierwszy dzień w przedszkolu

    Pierwsze dni w przedszkolu są bardzo ciężkie i stresujące za równo dla mamy jak i dla dzieci. Rodzice nie raz przeżywają to bardziej niż dziecko. Jednak trzeba być stanowczym i konsekwentnym i nie zabierać dziecka z przedszkola z pierwszym płaczem. Maluchy zazwyczaj płaczą przez pierwsze 2 tygodnie. Później wszystko się układa.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pierwszy dzień w przedszkolu

      Tak się złożyło, że odprowadzałam swojego siostrzeńca jego pierwszego dnia do przedszkola u nas w Lublinie (http://junior.lublin.pl/) I mały zniósł wszystko mężnie. Tzn. był zestresowany, ale zaraz się opanował

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pierwszy dzień w przedszkolu

        pamiętam jak mój obecnie pierwszoklasista szedł do przedszkola mając 3,5 l ja byłam cała w nerwach ze łzami w oczach a synek wyluzowany poszedł do sali nawet się nie obejrzał za mną

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pierwszy dzień w przedszkolu

          Dużo zależy też od przedszkola i wprowadzenia maluszka w ten świat. Czasami jest specjalny okres adaptacji dla rodziców i dziecka

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pierwszy dzień w przedszkolu

            W przedszkolu wszystko było ok. Nam się płakać chciało a córka poleciała z uśmiechem do dzieci.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pierwszy dzień w przedszkolu

              Czyli wychodzi na to, że to wszystko można przeżyć na luzie?
              Dziękuję za odpowiedzi

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pierwszy dzień w przedszkolu

                można przeżyć to na luzie, ale to zależy od dziecka, mamy i przedszkolanki. Po piersze pytanie czy Twoje dziecko wie już jak to jest rozstawać się z mamą? Moi wiedzieli bo pracowałam, poza tym na dworze mieli kontakt z innymi dziećmi i mieli swobodę (oczywiście w granicach rozsądku!) a po za tym przedszkolanka na którą trafili ma wspaniałe podejście do dzieci i na prawdę kocha swoja grupę (to widać na każdym kroku) Tak więc moi nie płakali ani razu, chętnie zostali i do teraz biegną do przedszkola z uśmiechem na buziach. Ale oczywiście nawet jeśli wszystko będzie właśnie tak dziecko może płakać bo to zależy od charakteru dziecka też ważne żeby mama nie panikowała za bardzo przed tym pierwszym dniem nie rozmawiała przy dziecku z innymi o swoich obawach. No i tego pierwszego dnia trzeba iść tam z uśmiechem mówiąc dziecku o co chodzi że zostanie tam z innymi dziećmi i panią ale mama po niego przyjdzie.
                i żelazna zasada jeśli dziecko płacze nie rozczulasz się (choćby ci serce pękało) tylko wychodzisz zapewniając że przyjdziesz po malca


                Skomentuj

                       
                Working...
                X