Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Boi się nocnika:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Boi się nocnika:(

    Witam moja córcia 21 miesięcy boi się nocnika. Próbowałam już wszystkiego sadzałam zabawki, czytałam książeczki próbowałam ją zabawić, ale wszystkie moje próby kończą się tak samo nie da się posadzić i krzyczy że się boi, a nie chce dać sobie ubrać pampersa już od jakiegoś czasu. może to był błąd że nie sadzałam jej wcześniej ale słyszałam że zwieracze kształtują się dopiero po 1.5 roku. doradźcie jak oswoić dziecko z nocnikiem jak zrobić żeby Julcia się go nie bała
    Last edited by edytor90; 22-02-2012, 14:17.








  •    
       

    #2
    Odp: Boi się nocnika

    moze zmien nocnik,albo mieciutka nakladka na kibel?,badz zwykla niech sama wybierze w sklepie - dzieci potem sa mega szczesliwe i naprawde korzystaja z tego co same sobie wybiora w sklepie,

    moze jest jej zimno w pupe i zanim ja bedziesz sadzac ogrzej(wlewajac na chwile goraca wode czy wygrzac nocnik)i niech dotknie raczka ze nie jest zimny i bedzie cieplo w pupe

    no i nic na sile, jak nie chce pampka tpo w majtki wkladaj jej tetre i jak sie posiusia niech tak chwile chodzi i mow ze zeby nie bylo mokro to musi siusiac na kibelek/nocnik

    dzieci najlepiej nasladuja inne dzieci wiec moze jakas jej kolezanka zademonstruje jak to robia duze dzieci

    Skomentuj


      #3
      Odp: Boi się nocnika

      Moze to ci ciut pomoze jak będziesz zabierać dziecko do toalety razem ze sobą, niech dziecko widzi gdzie robi się siusiu i ze mamusia robi i nic jej złego się nie dzieje, mozesz też na nocniczku sadzać laki i mówić ze teraz lalka robi siusiu i pytaj a moze teraz Ty? To powinno poskutkować mysle że nie musisz się tak bardzo denerwować, niebawem mała się przekona do nocniczka, teraz po prostu potrzebuje czasu. Niektóre dzieci robią na nocniczek dopiero w wieku 3 lat.
      Doriaś ur.17.03.2008




      Tristaś ur. 11.03.2010

      Skomentuj


        #4
        Odp: Boi się nocnika

        No własnie,najpierw zaproponuj małej by ci towarzyszyła w wc,niech cię poobserwuje.Po kilku dniach wezcie ze sobą nocniczek,może sie odważy i usiadzie.Jesli nie,proponuje odpuścić sobie naukę kożystania z nocniczka na tydzien lub dwa.Może nie jest jeszcze na to gotowa.Nie ma sensu zmuszać,bo tylko pogorszysz sytuacje.Powodzenia.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Boi się nocnika

          myślę że powinnaś jeszcze poczekac, mojej koleżanki córka też nie chciała korzystac z nocnika,teraz ma 2,5 roku i dopiero od miesiąca się uczy i już są efekty może po prostu mała nie jest jeszcze gotowa?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Boi się nocnika

            Nie przejmuj sie mnie nauka siadania na nocnik zabrala prawie pol roku... :/ mala nie chciala slyszec o tym zeby na niego usiasc i sie zalatwic sadzala lalki i misie a sama nie chciala w ogole usiasc, na niektore rzeczy potrzeba po prostu troche wiecej czasu
            Zuzia




            Skomentuj


              #7
              Odp: Boi się nocnika

              Nic na siłę. Co jakiś czas próbuj i tyle, widocznie teraz nie jest na to gotowa. Ja na Twoim miejscu odpuściłabym na jakiś czas.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Boi się nocnika

                Ja mam podobny problem z moja prawie 2,5 letnia corka.
                Zabieram ja ze soba do toalety, zeby widziala co robie, tlumaczymy zeby wolala gdy chce siusiu, kupilismy oprocz nocnika miekka deske sedesowa dla dzieci, ale to na nic. Stawialismy nocnik w roznych miejscach ( pokoju, lazience, korytarzu) i nic. Nie chce na nim siedziec. Krzyczy ze wlasnie robi kupke, a gdy mowie: to szybciutko siadaj na nocnik, dziecko zaczyna krzyczec i plakac.... Nie wiem czego jeszcze moglibysmy sprobowac...?
                Last edited by Monis80; 06-01-2013, 23:50.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Boi się nocnika

                  Pokaż jej inne dziecko siedzące na nocniku/ sedesie. Moja 2,5 letnia córka się tak zapatrzyła, że od następnego dnia jak ręką odjął wszystko robiła do nocnika. A wcześniej to nawet nie chcę wspominać. Gorzej niż pies, wszystko było na podłogę i w majtki cały dzień...

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X